262 Shares 1146 views

Jak marynowane prawdziwki? Główne metody i zasady przygotowania

Nie każda kobieta może pochwalić się, że wiedzą, jak marynowane borowiki. Mimo to sprawa nie jest skomplikowana. Konieczne jest jedynie, aby znać podstawowe techniki i móc z nich korzystać właściwie.


różne opcje

Ludzie zawsze starają się uczynić ten przedmiot. To jest w swej naturze. Jednak, jeśli chodzi o grzyby, nie wszyscy mają odwagę. Wiele z powodu ich nieznajomości efektów strachu. Rzeczywiście, obcy lub uszkodzony grzyb jest w stanie spowodować nieodwracalne szkody dla zdrowia ludzkiego. Dlatego wśród duży wybór w lesie lepiej jest wziąć tylko znajome instancji. Jednym z najbardziej popularnych i najbezpieczniejszych borowikami zawsze brane pod uwagę. Tym bardziej, że można zbierać różne sposoby. W miejscowościach, każda kobieta wie, jak marynowane borowiki. Ta opcja obrabiane zawsze był popularny w Rosji. Po minimalnym przetwarzania grzyby zachowują swój niepowtarzalny smak i naturalny zapach. Istnieje kilka sposobów, jak marynowane prawdziwki:

1) pralnia.

2) Hot.

3) Fajne.

Każdy z nich ma swoje szczególne zalety i wady.

Aby wybrać jedną z trzech opcji, musimy mieć pełny obraz każdego z nich. Pomoże to nie tylko dowiedzieć się, jak marynowane prawdziwki, ale także do podjęcia w odpowiednim czasie właściwych decyzji.

„Hot” solenie

Odpowiednie do wytrawiania dowolnego rodzaju grzybów. To wszystko zależy od chęci gospodyni i smakuje jej gospodarstwo domowe. Jeśli ta firma jest zaangażowana po raz pierwszy, to najlepiej zapytać ludzi z doświadczeniem. Każdy z nich zapewne powiedziałby, że „gorącej” metody – najprostszy wersji jak marynowane prawdziwki w zimie.

Grzyby produkowane pachnące, smaczne i bardzo smaczne. Do pracy potrzeba minimum produktów:

borowiki 1 kilograma liści laurowych, czarny pieprz, groch, koper (kwiatostan), 50 g soli, a jako przyprawy mogą porzeczki lub wiśniowy liści.

Wszystko, co musisz zrobić, aby:

 1. Oddzielenia nóżki od kapeluszy.
 2. Delikatnie nożem, aby je wyczyścić, a następnie sprawdzić na obecność insektów.
 3. Stopy generalnie lepiej dodać sól osobno, ponieważ są one trochę gorzki smak nawet po ugotowaniu.
 4. Produkty są dobrze umyte, składany do czystego naczynia i niech stoją na chwilę.
 5. Przygotowania solanki. W tym celu należy sól rozpuszcza się w ciepłej wodzie. Uzyskany roztwór wlać grzyby tak, że pokrywa je w całości.
 6. Blachę na ciepło i gotować przez 20 minut w niskiej temperaturze po gotowaniu.
 7. Jak tylko masa będzie zwisać, pojemnik może zostać usunięty z ciepła.
 8. Masa usunąć w cedzidło i pozostawić do wyschnięcia na okres 2 godzin (nie wylać solanki).
 9. Następnie pieczarki delikatnie przenieść do wysterylizowanych słoików przeplatania ich lekko soli i dodać wszystkie przyprawy do receptury.
 10. Solanka ponownie zagotować i zalać ich produktów.
 11. Banki zwinąć i przechowywać w chłodnym miejscu.

Jeśli zdecydujesz jak marynowane prawdziwki w zimie, to metoda ta może być uważany za najłatwiejszy.

Powoli, lecz

Jeśli nie chcą zadzierać z pieca, trzeba wiedzieć, jak marynowane prawdziwki zimny sposób. Typowo, w związku z tym płyta zbiera grzyby. Ale nawet z borowikami może wykonać tę samą procedurę.

W tym przypadku, używając takich samych składników wyjściowych, zawierającego tylko sól należy poświęcić nieco mniej (3 g na kg głównego produktu). Dla tej opcji należy wykonać następujące czynności:

 1. Surowiec do sortowania, czyste i dobrze spłukać pod bieżącą wodą. Płytowe namoczone grzyby i prawdziwki ze wszystkim innym.
 2. Przygotować pojemnik do solenia. Może to być garnek, zbiornik i innych pojemników, emaliowane lub ze szkła, gliny lub stali nierdzewnej. Dno jest konieczne ustalenie przyprawy mocno.
 3. Delikatnie położyć na górnej części grzybów, spryskiwanie ich soli, wiersze 5-7 centymetrów wysokości.
 4. Obejmuje on całą strukturę jak przyprawy.
 5. Przykryć talerzem jedzenia i ustawić go na jarzmie. Może to być dowolny ciężki przedmiot.
 6. Jak podkreślają solanki kilka dni stale dodając nowe porcje świeżych grzybów

Po 1-2 tygodniach pachnące produkty modne doprowadzić do stołu, przypraw je świeżą cebulą i olejem roślinnym.

uproszczona wersja

Należy pamiętać, że solenie na sucho jest wykorzystywany jedynie dla płytowym syroezhek grzybów lub grzyby. Kopie rury nie jest możliwe. W tym przypadku, grzyby musi najpierw uporządkować, wyciąć, a następnie rozłożyć kawałki na drewnianej powierzchni, dzięki czemu mogą one podvyalitsya trochę w słońcu. Następnie kawałki zmieszać z solą w stosunku 5: 1, a dokładnie umieścić w czystej, suchej słoików zwijać. Ale z borowikami więc jest to niemożliwe do zrobienia. W słońcu, są one całkowicie raskisnut i stać się nieprzydatne do dalszej solenia. Co jeszcze można zrobić z nimi? Jak marynowane prawdziwki w domu? Niektórzy na własne ryzyko korzystania z przyspieszonej metody.

Aby to zrobić:

 1. Grzyby umyć, napełnić czystą wodą i pozostawić do macerate dni. Wody co 2-3 godziny, to lepiej, aby przejść do produktu nie jest kwaśne.
 2. Po to, że trzeba opróżnić i wycisnąć.
 3. Potem znowu, grzyby zalać zimną wodą, ale tym razem z solą, umieścić na ogniu i gotować przez pół godziny.
 4. Spuścić wodę i grzyby złożone w salaterce, dodać cebulę, masło i przyprawy. Lepiej, jeśli w tym formacie, będą stać kilka dni w lodówce.