443 Shares 7446 views

Gdzie można znaleźć złoto? szczegółowa analiza

Z artykułu dowiesz się, gdzie znaleźć złoto, co jego wartość jest, jakie rodzaje produkcji i gdzie stosowany jest metalowy.

Starożytności

Z takiego szlachetnego metalu, takich jak złoto, ludzkość zna od wielu tysięcy lat. Jako materiał pracuje nigdy nie zostały wykorzystane ze względu na wysoki ciężar właściwy i względnej miękkości, ale szybko znalazł zastosowanie jako materiał na biżuterię i generycznych walut – pieniądze. Wynika to z faktu, że złoto – jeden z najrzadszych substancji. Co więcej, nie utlenia się w powietrzu iw wodzie. Jednak warto zauważyć, że były czasy, kiedy konwencjonalne żelazo cenione wyżej niż metal szlachetny. Jednak trwało to długo: przed czasem, gdy dowiedział się, aby wyodrębnić żelaza i topi na dużą skalę. Więc, gdzie można znaleźć złoto?

rozpiętość

Metal ten znajduje się niemal na wszystkich kontynentach, w różnych ilościach, ale nie we wszystkich dziedzinach jej wydobywanych ze względów ekonomicznych. Jeśli weźmiemy za okres rozliczeniowy, w 2014 roku, kraje o największej pobierające były Chinach, Australii i Rosji. Stany Zjednoczone następnie Kanadzie i Republice Południowej Afryki. Ale gdzie można znaleźć złoto w naszym kraju?

Ekstrakcja rzadkiego metalu do połowy XVII wieku imperium rosyjskiego nie została przeprowadzona, a wszystkie istniejące zapasy były wynikiem handlu z krajami zachodnimi. Ale w 1745 roku wszystko się zmieniło. Ural chłop Erofei Markov znalazł samorodek złota w pobliżu rzeki, jak i zgłaszane do władz w Jekaterynburgu.

Teraz w miejscu Wychowałem Bieriezowskiego miasta, gdzie znajduje się jeden z najstarszych dziedzin dzisiaj.

Jako jego rdzeń można znaleźć w Syberii, Jakucji i na Dalekim Wschodzie. Wlewki tego metalu mają wielką wartość jako rezerwy złota w kraju, ponieważ jest wykonana ozdoby, okolicznościowe banknoty i wykorzystywane w zaawansowanej elektroniki, chemii i przemysłu kosmicznego. Ale gdzie można znaleźć więcej złota?

woda

Jednym z pytań, najczęstszych dziecięcych to dlaczego z soli morskiej, a tam rzekę? Chodzi o to, że te same rzeki, które płyną w oceanach na glebie przemyto z różnych soli i innych substancji chemicznych. Na przykład, w wodzie Morza Czarnego zawiera większość okresowego, ale w bardzo małych dawkach. Jest tam złoto, około 5 kilogramów sześcienny km płynu.

kopalnie

Teraz wszystkie użyte kopalnie specjalnego sprzętu, który czasami zwiększa zdolności produkcyjne. Ale metoda klasyczna, z którego to wszystko się zaczęło – to było mycie rąk gleby, w wyniku którego górnicy otrzymali złoty piasek. Fakt, że duże depozyty w dużych bryłek są bardzo rzadkie, a najczęściej naturalną złoto wygląda drobnych ziaren, które muszą być dokładnie i starannie oddzielone od bezużytecznej skały.

Nawiasem mówiąc, ciekawy fakt: klasyczne dżinsy z ćwiekami na kieszeniach wymyślono w Ameryce w czasie „gorączki złota”. Poszukiwacze krawiec skarżył się, że ze względu na dużą masę torebki zawierające złoty pył, kieszenie często podarte.

ekstrakcja

Główne metody wydobycia złota – mycie, fuzji i procesów chemicznych. Ale wszystko po kolei

Od czasów starożytnych stosowane pierwsze, jak najbardziej prosty i nie wymaga specjalistycznego sprzętu. Najczęściej kopalnie zostały zorganizowane w rzekach i innych zbiornikach wodnych. sposoby sens zbierać kamienie, a następnie przemywa się i przesiewa. Brud, śmieci i bezużyteczne eluent skały i złota, z powodu jego dużej gęstości, są nadal zasobników. Metoda stosowana obecnie, ale na skalę przemysłową.

Po drugie – połączenie – zbyt dobrze dla ludzi od czasów starożytnych. Taka metoda produkcji złota użyto po raz pierwszy w Ameryce Południowej. Fakt, że ten metal szlachetny łatwo rozpuszcza się w rtęci, a jeśli ten odparowuje alembiku będzie czyste złoto i schładza się i zbiera rtęć może być ponownie użyty.

A trzeci cyjanowania sposób nieco podobny do powyższego. Oprócz metalu nie rozpuszcza się w rtęci i mieszaniny kwasów cyjanki.

Czy to możliwe, aby przesunąć o złoto?

Możliwe. Nic nie stoi osoba, aby przejść w głąb lasu, z dala od ludzkich oczu i spojrzeć na opuszczonej kopalni lub nowej żyły. Ale należy pamiętać, że zgodnie z przepisami Kodeksu Karnego, kara za to konieczne, jak również dla nielegalnego handlu lub próbuje sprzedać ten metal. Więc to nie jest warte ryzyka.