402 Shares 5918 views

Novokuibyshevsk rafinerii. Historia i działalność spółki

Przemysł naftowy w Rosji – jeden z kluczowych dla gospodarki. Jest on reprezentowany przez wiele firm. Wśród najważniejszych – Novokuibyshevsk rafinerii. Kontakt między tym zakładzie i innych firm w branży są prowadzone w ramach grupy spółek, która jest właścicielem największej firmy naftowej w kraju – „Rosnieft”.

informacje ogólne

Novokuibyshev rafinerii (rafineria) znajduje się w regionie Samara. Firma jest jedną ze spółek wchodzących w skład grupy Samara rafinerii, który nabył firmę „Rosnieft '” w 2007 roku. Novokuibyshevsk rafineria pojawił się w 1951 roku. On uruchomił produkcję szeregu produktów naftowych zostało podane, że do chwili obecnej nie zostały wykonane w ZSRR, na przykład, olej i paliwo rakietowe do silników odrzutowych.

W późnych latach 50. i połowy lat 60.. Zakład przeszedł kilka etapów modernizacji, jego pojemność wzrosła. nowe procesy technologiczne w przemyśle petrochemicznym zostały opanowane. W roku 1970, rafineria została odnowiona. W 1990 został zmodernizowany rośliny do reformingu katalitycznego, tak Novokuibyshevsk rafineria mogłaby całkowicie przebudowany do produkcji benzyny bezołowiowej typu.

Historia rafinerii: okres radziecki

Terminy Historia zakładu powrotem kilka okresów. Pierwszy charakteryzuje się pracą w czasach sowieckich. Tak więc, w 1951 roku, Novokuibyshevsk Rafineria została uruchomiona. Zaczął działać na korzyść oleju gospodarki socjalistycznej. Firma została zbudowana jako liczba ekspertów wskazał na potrzeby przemysłu obronnego i lotniczego. W fabryce powstała w produkcji wystarczająco zaawansowana dla radzieckich produktów przemysłu naftowego.

Historia rafinerii ropy naftowej w ramach firmy „Jukos”

Po upadku Związku Radzieckiego, firma przeniosła się do nowej ery. Czas gospodarka rynkowa. Aktywa Novokuibyshevsk rafineryjne (jako część kapitału zakładowego) weszła w posiadaniu koncernu naftowego Jukos, założona w listopadzie 1992 roku. Spółka, będąc członkiem dużej firmie, jest aktywnie rozwijany, aw szczególności: w ciągu 90 lat od Yukos sił modernizacji wszystkich obiektów przeprowadzono działających w regionie Samara. Usprawnienie procesów produkcyjnych wpływa także rafinerię Novokuibyshevsk.

Jako część programu modernizacji podzielone Jukosu technologie rafinacji ropy naftowej, z których każda została zastosowana do poszczególnych podmiotów z grupy spółek. W szczególności możliwości rafinerii Novokuibyshev została zmodyfikowana tak, że przetwarzanie oleju nastąpiło na maksymalnym poziomie głębokości. Dopływ do przetworzenia w zakładzie (w postaci ciężkich destylatów), który został wzięty z Samara rafineriach i firm o podobnym profilu w Syzran.

Historia rafinerii w „Rosnieft”

W 2007 roku rozpoczął się nowy etap w zakładzie – został kupiony przez spółkę „Rosnieft”. Elektrownia zostały wystawione do kolejnego etapu modernizacji. W rezultacie, rafineria rozpoczęła produkcję nowych rodzajów produktów. Takich jak olej napędowy (odpowiadające standardom jakości europejskiej normy) oraz nowych próbkach bitumu stosowanych do budowy dróg.

rafineria aktywny

Teraz instalacja jest z powodzeniem nadal odgrywać znaczącą rolę w przemyśle rafineryjnym Rosji. Praca „Rosneft” gospodarstwa zależy od tego, jak Novokuibyshevsk fabryce rafinerii. Oficjalna strona rośliny macierzystej (rosneft.ru) zawiera szczegółowe informacje na temat spółki zależnej, o co jej specyfika i które borykają się z problemem zarządzania spółki (informacje można znaleźć w sekcji „Oil”). W ciągu roku może przetworzyć około 9.560.000 ton ropy – jest wydajność swoich obiektów. W roku 2007, w szczególności, w skali rocznej wynosiła 7,43 t (to znaczy moc ładowano w przybliżeniu 77,7%).

Było wystarczająco dużą głębokość rafinacji – o 77,4% w tym samym 2007 r. Aby zobaczyć, które produkuje surowiec dostarczany do rafinerii Novokuibyshevsk, mapa Syberii Zachodniej, będziemy bardzo potrzebne – to tam (jak również w regionie Samara) field target są skoncentrowane. Firma produkuje paliwa do prawie wszystkich rodzajów transportu. Dostępny również elementy niej, zawarte w olejach smarowych produktów petrochemicznych warkocz bitumów. Firma przygotowuje się do przebudowy w ramach jednego programu, który przewiduje, że kompleks zostanie wybudowany dla instalacji hydrokrakingu dla reformowania zdarzyć rekonstrukcję elementów infrastruktury dla izomeryzacji i koksu. Celem programu modernizacyjnego – w celu zapewnienia uwalniania produktów rafineryjnych, które spełniają normę „Euro 5”.

O „Rosnieft”

Co to jest spółka „Rosnieft”, która jest właścicielem aktywów takich przedsiębiorstw jak rafinerii Novokuibyshevsk? Adres (prawne) tej organizacji znajduje się w Moskwie. Liczne źródła wskazują, że firmy – lidera rosyjskiego przemysłu naftowego i jednocześnie jednym z największych na świecie firm w branży. „Rosnieft” zajmuje się poszukiwaniem ropy naftowej, górnictwo i gazu, a także produkuje wiele rodzajów produktów naftowych. Poza Novokuibyshevsk rafinerii, własność i inne rośliny.

„Rosnieft” działa również w branży gazowej. Ekstrakcja „błękitnego paliwa” w ogólnej liczbie firm wydobywczych zasobów naturalnych – rzędu 10%. Ale z roku na rok, sektor ten, zdaniem analityków, jest coraz wyższy priorytet (który może być ze względu na dużą ilość rezerw gazu, do których dostęp jest „Rosnieft”) przez spółkę. Istnieją dowody, stwierdzono, że spółka spodziewa się w 2020 r produkować 55 mld metrów sześciennych gazu rocznie.

Nie ma informacji, że „Rosnieft” jest jednym ze strategicznych spółek z Rosji. Głównym akcjonariuszem spółki – firma JSC „Rosneftegas” (75,16% udziałów), która z kolei jest w 100% własnością państwa.