106 Shares 4072 views

Lodołamacz „kapitan chlebnikow”: zaokrąglanie Grenlandię

W maju 2016 lodołamacz „kapitan chlebnikow” obchodzi swoje 35-lecie. Statek został zbudowany w Finlandii w 1981 roku. Nosi ona nazwę sławnej osoby w ZSRR Yu. K. Hlebnikova (1900-1976). O kapitana polarnego, weteran II wojny światowej, posiadacza order nachimowa i innych wysokich nagród Związku Radzieckiego, można powiedzieć wiele. Ograniczymy się do następujących informacji: dowodził lodołamacza „Aleksandr Sibiryakov” lodołamacz „Litke”, „North Wind”, itp Statek nazwany jego zasług skromne, ale stara się wykorzystać do pokonania .. Nie jest wykluczone, że „kapitan chlebnikow” ma zamiar wpaść w Księdze Rekordów Guinnessa.

opłynąć Grenlandię

Co za wspaniały efekt przygotowuje się do przedstawienia lodołamacza turystycznego światowej o wyporności piętnastu tysięcy ton, długość sto trzydzieści szerokości ponad 24 wysokości na pokładzie nieco ponad dwunastu metrów, „Run” z prędkością do 35,2 km / h (18 węzłów)? Postanowiła chwalili sobie przyjazną ekipę z 59 żeglarzy FESCO (tzw Transport Group, która jest właścicielem lodołamacza, czas czarteru umowna łódź wynajął firmę Ameryki Północnej)?

Wiadomym jest, że w lecie 2016 roku z turystów z różnych krajów na pokładzie „kapitan chlebnikow” przeniósł się do Arktyki, chcąc okrążyć Grenlandii. Trudne zadanie nie zostało wybrane przypadkowo. Legendarny lodołamacz-pracownik jest przeznaczony do surfowania po Polar Sea, łamiąc warunki dowolnej złożoności.

ani kolejna kohorta statków ekspedycji nie są w stanie poruszać się po wodach polarnych. Jak powszechnie wiadomo, „Kapitan Khlebnikov” stał się pierwszym statkiem udało się opłynąć Antarktydę z pasażerami na pokładzie. Trochę o terminach historii lodołamacza: stał się turystycznym w 1992 roku w wyniku restrukturyzacji, które miały miejsce w byłym radzieckim społeczeństwie. Od 1992 do 2011 roku udałem się do Arktyki (w lecie) i Antarktydy (w zimie). tymczasowo „odpoczynku” od 2012 do 2015 roku.

Przegląd statek

Długo oczekiwany powrót do systemu miało miejsce w marcu 2015 roku. Jednocześnie rozpoczął Arktycznego sezonu 2016. Obliczamy najdrobniejsze szczegóły. Ponieważ każdy błąd w lodzie szczególnie kosztowne. Jak to jest dobrze znane, „Kapitan Khlebnikov” obsadzone składa się z wysoko wykwalifikowanych rosyjskich oficerów i załogi (z różnych krajów).

Na pokładzie jest „konstelacja” rzemiosła lądowania, w tym helikoptery do startu i lądowania na lodzie, przyrody eksploracji. Na pokładach otwartych wielopoziomowych wyposażone są doskonałymi platformami widokowymi.

Wspólne obszary obejmują dwie jadalnie, salon i bar, audytorium, mały kryty basen, siłownię i saunę. Na statku znajduje się biblioteka, sklep, windy osobowe i małe centrum medyczne. W ogóle, podróże w lodzie odbywa się w pełnym komforcie.

Droga przez Ocean Arktyczny

110 pasażerowie mogą pomieścić lodołamacza „Kapitan Khlebnikov”. Kabiny mają potrójne (6), podwaja (41), luksusowe (3) z łazienką pokój dzienny, TV / DVD i narożnego (4). Wszystkie kabiny wyposażone są w łazienki i co najmniej jedno skrzydło okna do wentylacji.

Osoby podróżujące samotnie są wypełniane w trzy- i dwuosobowe kabiny według płci. Biorąc pod uwagę życzenia turystów. Uważa się, że jest to jedyny dostęp łódź na obszarach wolnych od lodu, zablokowanych przez lód. Kiedy ta trasa jest zagwarantowana, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo.

W wielkim 75-dniowa wycieczka świata (10 lipca – 23 września 2016), która odbyła się w tradycyjnym stylu wypraw do potężnego lodołamacza „kapitan chlebnikow” turyści odkryli przejście północno-wschodniej, północnej Grenlandii zbadane.

Dojazdu

Podróżując przez drogi morskiej poprzez Ocean Arktyczny wzdłuż północnych wybrzeży Ameryki Północnej, turyści cieszył się spektakularne widoki z powietrza, wznoszące się w dwóch śmigłowców na pokładzie. Fotografowanie i nagrywanie ciekawych faktów, każdy mógł osobiście uczynić dla siebie ciekawą kronikę polarnego.

Podróż zaczyna się w końcówce północno-wschodniej, pokryte grubą warstwą lodu. Ta wyjątkowa formacja geologiczna w rosyjskiej Arktyce. Potężna siła, która wykazała lodołamacza „kapitan chlebnikow”, jak na żagle, przyniósł turystów do tajemniczych, niedostępnych rejonach świata. Czas trwania kampanii było 25 dni.

Kolejnym obszarem doprowadziło ludzi do czubka Grenlandii. pozostałości obozów poszukiwaczy Przejścia Północno-Zachodniego były odwiedzane. Mówią, że to niemożliwe, aby zapomnieć blask „lodowa zaułek”, krótki, ale jasny akcent do sposobu życia mieszkańców, charakter tundry. Zajęło okres 21 dni.

Trzecia trasa spowodowała znajomości zabytków kanadyjskiej Arktyki. Podróż przez spokojnych miast nadmorskich, obserwując życie rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej Eskimosów trwało 18 dni. Końcowa część podróży odbyła się pod koniec Przejścia Północno-Zachodniego.

Szampan na krze lodowej

Zaokrąglone, ludzie się oglądając wieloryby, foki, niedźwiedzie polarne, ptaki morskie. Wydaje się, że wizyta wysp i archipelagów Oceanu Arktycznego musiał objechać do własnych upodobań.

Przypomnijmy, że kiedy przyszedł lodołamacz z portu we Władywostoku, z nim w lodowatej przestrzeni udał 4 wędrowca. lwia pielgrzymów zostały przewiezione do portu w dni robocze. Byli obywatelami Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i innych krajach. „Prokolesiv” w rosyjskiej Arktyce dzieje wokół Kanady, 23 września lodołamacz powróci do portu Chukotka.

statki handlowe i pasażerskie nie są w stanie przezwyciężyć grubych warstw lodu i „kapitan chlebnikow” spokojnie przechodzi przez przeszkody, przynosi turystów do egzotycznego świata Królowej Śniegu. W „Grenlandia cruise” cudzoziemcy dreaming pić szampana i mają grilla na lodzie. Ich marzenia, bez względu na to, jak „light” jeżeli statek Guinnessa. Antarktyda, lodołamacza „kapitan chlebnikow” Arktyka pozostanie na zawsze w pamięci wszystkich podróżnych, którzy nie odwiedzili, gdzie jest zawsze zimno, które ocierają się o plecy ponosi osi Ziemi.