318 Shares 6708 views

Dziecko bije głową: przyczyny, co robić?

Nie ważne jak bardzo rodzice przygotować na pojawienie się dziecka na świat, aby być przygotowanym na różne sytuacje jest w 100% niemożliwe. Więc kiedy dziecko zaczyna się dziwnie zachowywać brakuje, to czasami powoduje panikę i brak zrozumienia tego, co się dzieje.


Często takie uciążliwe jest gdy dziecko bije głową na różne tematy, takie jak płeć, sofie, ściany lub cokolwiek innego. Znajdź przyczynę tego zachowania może być trudne. Postaramy razem, aby zrozumieć, dlaczego dziecko zachowuje i co zrobić w takiej sytuacji.

Co jest ważne, aby pamiętać

Nie bój się tego, co się dzieje. Pamiętaj – dziecko nigdy zranić się celowo. Zadrapania i siniaki – to maksymalna kwota, jaka może się zdarzyć, jeśli dziecko to kolidować głowę na niczym.

Ważne jest również, aby pamiętać, że przyczyny takiego zachowania może być ustawiony, a zatem podejście do każdego dziecka potrzebuje osoby.

Rozważmy główne powody, dla których dziecko pokonać głową.

próbę manipulacji

Każdy rodzic powinien zdawać sobie sprawę z faktu, że prędzej czy później dziecko zaczyna testować ich wytrzymałość i rodzicom obserwować ich zachowanie. Najtrudniejszy wiek w tym przypadku od 1 do 3 lat. Dziecko może zacząć walić głową o twardą powierzchnię w celu osiągnięcia czegoś. On nie chce jeść zupę? Chce grać z nożami, a moja matka nie? Tato nie kupić swoją ulubioną zabawkę? Wszystko to może spowodować, że dziecko zaczyna się dziwnie zachowywać i ma poczucie krzywdy.

Niektóre dzieci przed rozpoczęciem „self-kara”, starając się przestraszyć rodziców ostrzeżenie, że teraz będzie krzyczeć i walić głową.

Co robić w takiej sytuacji? Najważniejsza zasada – nie poddawać się prowokacji. Nie trzeba być prowadzony przez dziecko, albo zwyczaju pukanie głową o twarde przedmioty pozostaną Niego aż do czasu, dopóki nie odzwyczaić od tego osobliwego sposobu manipulacji.

Emocjonalne awarie w miejscach publicznych

Co się dzieje, że dziecko zaczyna furia w miejscu publicznym. Upada na podłogę, krzycząc, pokonując głowę i dłonie na podłodze. Sytuacja jest bardzo podobna do poprzedniej, ale tutaj jest kolejny powód, dlaczego psihuya dziecko, bicie głową – autoagresji.

Zatem termin psychologowie nazywają chęć wyrzucić dziecko ze swoją agresją i frustracją na rodzica, kiedy nie można dostać to, czego chcesz.

W tym przypadku konieczne jest, aby radzić sobie z dzieckiem na kilka sposobów. Jeśli dziecko rzucił furia w miejscu publicznym, trzeba minimalnie zwrócić uwagę na ich zachowanie i sprawiają, że wygląda jakby wyjeżdżasz.

Jak reagować?

W tym przypadku, najtrudniej nie reagować na zachowania innych i słowa babci o co jesteś złą matką. Wszystko jest bardzo proste. Kiedy dziecko widzi, że jego metody nie działają na ciebie, to uspokoić i szybko uruchomić dla rodzica.

Kiedy dziecko zatrzymał histerię i był w stanie się uspokoić, spróbuj z nim porozmawiać. Wyjaśnić, że rozumie jego pragnienia i uczucia, ale nie zawsze może spełnić jego wymagania. Proponuję alternatywę. Na przykład, jeśli dziecko bije głową w domu, chcąc pójść na spacer w czasie, kiedy nie możesz, poproś go do innego zadania – bawić się zabawkami, oglądać bajki, albo coś narysować.

Stopniowo, dziecko będzie przyzwyczaić się do negocjacji z rodzicami i przestanie trzymać histerię.

Próbują zwrócić uwagę

Bo my nie zauważamy zgiełku dni roboczych jako dziecko czasami brakuje mu uwagę. Ponieważ rytuał „pukanie” głowa na twardych przedmiotów może być swego rodzaju próba przyciągnięcia uwagi. W takich momentach, dziecko nie może być zdenerwowany, nie płakać, a nie starać się zorganizować furia, ale wręcz przeciwnie – do uśmiechu i patrzeć z zainteresowaniem na rodzica. Tak więc po raz kolejny sprawdza reakcję swoich bliskich.

Czasami dziecko może zostać ukarany w ten sposób za wszelkie przewinienia, że jest świadomy stara się przyciągnąć uwagę rodziców, którzy mogą go żal.

Twoim zadaniem w tym przypadku ponownie jest prosta – nie zwracają uwagi. W takich sytuacjach dziecko pukanie potyliczny część nie jest bardzo dużo, że nie przyniesie żadnej szkody. Ale nadal, jeśli zauważy, że dziecko bije głową o ścianę, odciągnąć go – bawić się z nim w zabawkach, uścisk, pocałunek i udaru mózgu. Dzieci są bardzo dotkliwie odczuwać brak uwagi i należy go wymienić.

Pragnienie snu

Ale to nie zawsze stara się uderzyć głową myśli egoistyczne cele dzieciaka. Zdarza się, że po dniu dziecka bije głową o podłogę. W ten sposób próbuje się zrelaksować na sen.

Ponadto, takie zachowanie może wskazywać, że dziecko wzrostu ciśnienia śródczaszkowego. W takich sytuacjach, dziecko nie zawsze będzie się ból głowy, ponieważ raport jeżeli źle się poczujesz, że będzie tylko w stanie swego rodzaju sposób.

Należy zwrócić uwagę na dziecko, kiedy zaczyna się kołysać. Zazwyczaj te ruchy mają ścisły rytm. To pomaga dziecku odpocząć i pójść spać szybciej.

Aby poradzić sobie z tym problemem, trzeba pomóc dziecku odpocząć. Weź ciepłą kąpiel z kojących ziół i olejków. 15-20 minut pływania wystarczy, by uspokoić dziecko. Po zabiegach wodnych mieć masaż, opowiedzieć historię – wszystko to przyczynia się do dobrego snu.

Zapalenie i choroby

Sytuacja jest bardziej skomplikowana w sytuacji, gdy dziecko bije głową o ścianę i podłogę z powodu bólu. Może to być ból zęba, przeziębienia i zapalenia ucha środkowego. Nawet niewielki dyskomfort czasami robi Twoje dziecko kapryśna, bo dziecko, przewracając głowę, próbując złagodzić dyskomfort i uciec od nich.

Ponadto takie zachowanie ma bardziej odległe korzenie – gdy dziecko było jeszcze noworodka, matka trzymała go w ramionach, w wózku lub łóżeczku. Wszystko to podświadomie sedacja u dziecka, bo powtarza kołysanie.

Aby poradzić sobie z tym problemem można uzyskać tylko przez lekarza. Jeśli już znasz przyczynę dolegliwości i samej choroby, dziecko może być podane leki na receptę oraz leki uspokajające.

rozpacz

Wyobraźmy sobie sytuację: dziecko zbieranie projektanta lub zagadki, to zaczyna być w histerię, krzyczy lub płacze. Powstaje naturalne pytanie – dlaczego dziecko bić głową o podłogę, kiedy psychikę?

Jest to naturalne zjawisko w przypadku awarii. Jeśli dziecko nie zostanie nic zrobić samodzielnie, że nie rozumie, dlaczego nie może wykonywać zadania na własną rękę. W takich momentach, dziecko może bić pięściami po głowie.

Aby rozwiązać ten problem trzeba poprawić. Usiąść z dzieckiem, pomóc mu wykonać zadanie. Wyjaśnić, dlaczego to nie działa na własną rękę uporać się i uczyć, jak robić to dobrze. Uspokoić dziecko, powiedz mi, co pierwsza próba nie działa prawidłowo, nawet ty.

Ignorowane w tym przypadku zachowanie dziecka nie może być, bo nie zatrzyma, ale tylko gorzej.

Szukaj ściankach kryształu dopuszczalna

Od najmłodszych lat, dziecko zaczyna rozumieć siebie i świat wokół nas. Zapoznanie się z bólu, dziecko zaczyna odkrywać jej twarz. Po pierwsze, jest on eksperymenty na miękkiej powierzchni, kontrolując siłę. Stopniowo, zainteresowanie może przenieść się do większej liczby obiektów stałych i zwiększenie siły. Takie zainteresowanie i może być powód, dlaczego dziecko bić głową o ścianę.

Nie bój się tego. Pamiętaj, że dziecko jest po prostu eksperymentować i zna siebie. W takiej sytuacji, że nie spowoduje nadmiernego sam ból, ponieważ osiągnięcie progu, gdy staje się niewygodna, dziecko przestanie to robić i tracą zainteresowanie do tego zawodu. Ze względu na ich rodziców nadzór jest wymagany tylko w celu zapewnienia, że dziecko nie przypadkowo zranić siebie, ale ingerować w ten proces nie jest konieczne.

Napięta sytuacja w rodzinie

Niestety, sprawy nie zawsze cicho w rodzinie. I teraz nie chodzi o zwykłych kłótni, które występują od czasu do czasu w każdym domu, a także o sytuacjach, w których relacje między człowiekiem a kobiety są pogłębiane z każdym dniem.

Takie zachowanie rodziców tworzy niezwykle negatywną atmosferę w rodzinie, który nie może pomóc dziecko dostaje. Często dziecko bije głową z bezradności i niemożności zmiany tej sytuacji. Widzi, że jego tylko między najbliższymi jest coś dziwnego i strasznego, czego dziecko nie może wpływać.

Jeśli dziecko bije głową o podłogę, może to oznaczać, że on próbuje odwrócić uwagę rodzice sami, więc je pogodzić. Takie zachowanie może być często nawet nieprzytomny. Ponadto, takie zachowanie może wystąpić z powodu nadmiernego obciążenia psychicznego.

Co zrobić, gdy dziecko bije głową? Trzeba pamiętać, że żadne kłótnie i nieporozumienia nie występują w nim, ponieważ regularne skandale, płacze, a co gorsza – łamanie naczyń i innych nadmiernie agresywne zachowanie ma wpływ na niedojrzałą psychikę dziecka. A jeśli mama i tata mogą nadrobić kilka godzin, a następnie upewnij się, aby oznaczyć ten incydent pozostanie na psychikę dziecka, oraz do naprawienia tego czasami może być tylko specjalista.

Kilka porad

Podsumowując wszystko powyższe, skupmy się na kilku podstawowych wskazówek, które trzeba wykonać dla zdrowia fizycznego i psychicznego swojego dziecka:

  1. Nigdy karcić dziecko, bo bije głową o twarde przedmioty, bez względu na powód jego zachowania. Zachowaj spokój i swobodę w każdej sytuacji, bo jeśli nie mieści się, nie doprowadzi do niczego dobrego.
  2. Zawsze obserwować swoje dziecko. Nawet w chwilach, gdy dziecko prowadzi na samolubnych celów, i udawać, że nie zwracamy na niego uwagi, starają się śledzić jego działania. W dużej mierze jest to konieczne, aby zrozumieć prawdziwą przyczynę problemu. Niektóre punkty należy zauważyć od razu, w czasie, aby uniknąć poważnych konsekwencji.
  3. Ważne jest, aby zrozumieć, że takie zachowanie występuje u 20% dzieci w wieku od jednego do siedmiu lat. Wielu rodziców często zadają pytania typu – „rok dziecka, bicie głową o podłogę, powinienem być zaniepokojony?”. W tym wieku, aby martwić się o dziecko nie warto. Ale jeśli takie zachowanie nie ustępuje u dziecka w wieku powyżej 7 lat, konieczne jest, aby zwracać uwagę na to.
  4. Jeżeli rodzic zdaje sobie sprawę, że dziwne zachowanie z tego powodu nie jest kaprys, pierwszy lekarz do odwiedzin, aby stać się neurolog i osteopatii. Tych specjalistów może ustalić prawdziwą przyczynę problemów z dzieckiem, jak w dzieciństwie mogą zauważyć problemy w odcinku szyjnym kręgosłupa, które mają wpływ na dopływ tlenu do mózgu. Często powoduje to porażenia dziecko na stałych powierzchniach.
  5. Zwrócić większą uwagę na swoje dziecko. Cokolwiek prawdziwą przyczyną zachowania dziecka, starają się pokazać mu więcej miłości i zrozumienia. Na wczesnym wieku dzieci są dotkliwie poczuć nastrój swoich rodziców. Przytulić swoje dziecko po raz kolejny, pocałować, powiedzieć mi słodkie słowa. Spędzać czas z rodziną więcej czasu, a zobaczysz, jak wiele problemów zostanie rozwiązany z dzieckiem.

To wszystko. Teraz jesteś zupełnie świadomi problemu, który może wystąpić w każdym dziecku. Nie bój się trudności i pamiętać, że wykształcenie – nie jest łatwym zadaniem, ale każdy problem można rozwiązać, co najważniejsze, nie pozwól, by wziąć swój bieg.