485 Shares 6049 views

Obchodzimy urodziny dziecka: konkursowy program dla dzieci

Każde dziecko oczekuje na urodziny z niecierpliwością i radością . Już planuje zaprosić swoich przyjaciół, zgadując, co mu da. Zadaniem rodziców jest upewnienie się, że wakacje są pamiętane przez długi czas.


Zacznij przygotować się na to z wyprzedzeniem, ponieważ masz jeszcze tyle do zrobienia. Powinien być konkursowy program dla dzieci, aby nie tylko siedzieli przy stole i wchodzili na drogę, ale mieli się dobrze bawić i poruszać.

Przygotowanie do obchodów

Razem z dzieckiem sporządź listę tych przyjaciół, których chce zadzwonić. Jeśli dzieci nadal są małe, skontaktuj się z rodzicami i powiedz im, kiedy zaczyna się święto, a kiedy kończy się, aby rodzice mogli odwiedzić ich dzieci. Możesz się zaprosić razem z chłopcem urodzinowym, dzieci będą zadowolone z otrzymania ich, a Twoje dziecko z radością wyślą zaproszenia wykonane własnymi rękami.

Nagrody za konkursy

Jeśli wymyślasz gry i konkursy dla dzieci, nadal musisz przygotować nagrody i prezenty na zwycięskie konkursy. Nagrody mogą być kolorowe długopisy, ołówki, ostrzarki, plastikowe zabawki. Konkurencyjny program dla dzieci powinien być przedyskutowany z dzieckiem z wyprzedzeniem, może coś, co chce dodać lub jakąś grę i chce się wyczyścić.

Ubrań pokoju

Aby stworzyć świąteczną atmosferę, możesz ozdobić pokój, wisząc wielobarwne piłki, plakaty. Aby konkursowy program dla dzieci odniósł sukces, musisz zwolnić jak najwięcej miejsca w konkursach.

Święto zaczęło się

Więc zaczął się wieczór. Goście z narodzonym chłopcem spotykają się razem, pomagają dzieciom zmieniać ubrania, opowiadać komplement, aby je uwolnić. Chociaż dzieci idą, mogą bawić się zabawkami. Kiedy wszyscy się zebrali, wyobraź sobie chłopca urodzinowego, daj mu prezenty. A potem zaprosić wszystkich do stołu. Wreszcie, część refektarz dobiegła końca, upewniłeś się, że dzieci są pełne, nadszedł czas, aby rozpocząć konkursy.

Przechodzimy do konkursów

Program dla dzieci powinien być tworzony tak, aby wszyscy grali razem. Przed każdą grą upewnij się, że wszyscy uczestnicy zrozumieją zasady, które im wytłumaczyłeś.

Mucha, płatek

Weź małe kawałki bawełny i daj jedno do wszystkich dzieci. Na polecenie "odlatuj, płatki" wszyscy uczestnicy natychmiast rzucają wełnę i ciosą na nie. Trzeba ją trzymać w powietrzu tak długo, jak to możliwe. Zwycięzcą jest ten, który ma najdłuższy "płatek" w powietrzu.

Zdobądź cukierek

Do tej gry potrzebujesz: talerza, mąki, cukierków. W misce umieścić mąkę w talerzu, przykleić cukierek w nim, aby jego końcówka wystaje. Każdy gracz musi wyciągnąć cukierek z jego zębami, aby nie brudny. Uczestnik, który najmniej poparł nos i policzki w mące, zabiera jego cukierek.

Graj za pomocą przycisków

Gracze muszą stawić czoło rysowanej linii lub na obrzeżu pałacu. Każde dziecko otrzymuje przycisk. Zadanie polega na umieszczeniu na dywanie przycisku w miarę możliwości od siebie, a nie w kucki, po prostu pochylając się. Kto nie może oprzeć się i tracić.

Odnawianie listów

Napisz na każdym kawałku papieru wielką literą drukowaną, na przykład "G", "F", "A", gracze muszą położyć się na podłodze. Lider przyjmuje kartkę z listem, a następnie musi umieścić dzieci w taki sposób, że list napisany na arkuszu okazuje się.

Program konkursu dla dzieci w wieku poniżej 11 lat nie powinien trwać dłużej niż 4-5 godzin. Jeśli dzieci poprosi Cię o kontynuowanie gry, wyjaśnij im, że jest za późno, i nadszedł czas na zakończenie wakacji. Kończąc wakacje, przygotuj się na to, co będzie musiało opuścić, powiedz, że czekają w domu i dziękuję za udział w grach.