188 Shares 9381 views

Płaskostopie u dzieci: leczenie i zapobieganie

Obecnie mieszkanie jest jedną z najczęstszych chorób układu mięśniowo-szkieletowego u dzieci. Zgodnie z tą koncepcją oznacza deformację, na którym jest spłaszczony łuk. Ponieważ dziecko może być poprzeczne lub podłużne łuk stopy, i to samo płaska. Płaskostopie u dzieci jest zdefiniowana w wieku przedszkolnym, około 5-6 lat. Przed tym wieku bardzo trudno jest uzyskać dane, ponieważ noga ciągle się rozwija. Wielu rodziców zaczynają alarm, gdy dziecko jest i 2-3 lat. Dzieci zatrzymać, a prawda jest taka, że wiek jest płaska, ale to tylko dlatego, że wgłębienie łuk jest wypełniona miękkim tłuszczu „pad”. Jeśli rozwój idzie dobrze, ale za 5-6 lata, to poduszka zniknie, a stopa dostanie odpowiednie formularze.


Należy zauważyć, że płaskostopie u dzieci jest wrodzona i nabyta. Najczęstszą przyczyną wrodzonego glina działa dziedziczność, jeśli ktoś z rodziny już ma lub miał taką chorobę. Przyczyny nabytych glina mogą być następujące:

• Błędne buty: niemałą piętę, zbyt wąski, szeroki lub odwrotnie.

• bardziej obciążenie stóp dzieci. Na przykład, dziecko ma nadwagę lub podnoszenia ciężarów.

• Bardzo elastyczne przeguby (nadmierna).

• nachylenia lub obecność krzywicy.

• Uraz przystanek (złamania, zwichnięcia, skaleczenia).

Co jest tak niebezpieczne płaskostopie u dzieci? Wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy z powagi tej choroby. Początkowo nie zauważył taką wadę, a nie uczyć się natychmiast przystąpić do jej leczenia. W rzeczywistości, płaskostopie może prowadzić do znacznie poważniejszych konsekwencji. To może powodować rozwój choroby zwyrodnieniowej stawów i skalioz (iskrevlenie kręgosłupa). Wynika to z faktu, że ładunek jest rozmieszczony nierównomiernie stóp do tej samej zawiesiny prawie nieobecny.

Leczenie płaskostopia u dzieci – jest to długi i skomplikowany proces. Z dnia na dzień powinno nastąpić stóp ćwiczeń. Aby to zrobić, należy użyć specjalnych ćwiczeń. Jeśli to nie nastąpi, wówczas mięśnie osłabi jeszcze bardziej i nie będzie w stanie utrzymać stopy w dobrej kondycji. Płaskostopie u dzieci leczonych za pomocą fizykoterapii, stosowany także terapię manualną i specjalny masaż. Używane i leki, ale rzadko, podobnie jak leki mają wiele skutków ubocznych, a przyczyną choroby, nie jasne i może nawet pogorszyć go. Podczas terapii manualnej i masażu kursy wzmacnia mięśnie, napina łuk stopy i poprawia jej ukrwienie. W celu wyleczenia płaskostopie u dzieci, lekarz ma obowiązek wyznaczyć noszenie specjalnego obuwia lub stosowania wkładek ortopedycznych. Ponadto, silnik i aktywność fizyczna powinna zostać zmniejszona w trakcie leczenia dziecka, na przykład, nie można uprawiać sport, uczestniczyć lekcje baletu i podnoszenia ciężkich przedmiotów. Można również zrobić kąpiel stóp, zachęcać dziecku chodzić boso po nierównej powierzchni, roll przedmiotów okrągłych stóp. W najcięższych przypadkach leczenie glina zastosowano szyny gipsowe. Robią przystanek rozładunek i nadać im właściwą formę.

Zapobieganie glina u dzieci może pomóc w zapobieganiu tej chorobie. Aby to zrobić, rodzice powinni kupić dziecku odpowiednie buty na niewielkim obcasie i koniecznie wielkości. Konieczne jest również, aby dać odpocząć stóp – dziecko powinno chodzić boso przez chwilę. Zapobiec powstawaniu tej choroby może chodzić boso na twardej lub szorstkiej powierzchni tworzą masaż stóp i różnych ćwiczeń z wykorzystaniem sprzętu gimnastycznego. Dziecko należy również unikać nadmiernego stresu w postaci masy podnoszenia ciężkich ćwiczeń i sportu.