770 Shares 5222 views

Dlaczego dziecko pooping krew?

Defekacji u dziecka jest jednym ze wskaźników zdrowotnych. Jeśli noworodek został wypisany ze szpitala, a scat dziecka z krwią, a następnie poddać się panika nie jest konieczne. Zmiany w kale często wykazują odchyleń w przebiegu procesów wewnętrznych, więc nadal w szpitalu, lekarze zalecają, że rodzice ściśle monitorować krzesło dla dziecka. Zwykle w ciągu pierwszych miesięcy życia odchody powinny być tandetna lub papkowate konsystencja jasnobrązowego koloru białego o charakterystycznym zapachu mleka. Wszelkie odchylenia, na przykład, zielonego śluzu, pianki, plamy krwi itp, powinien poinformować rodziców i uczynić je natychmiast skontaktować się z lekarzem. Ale wielu młodych rodziców pchnął nieufność ludzi w białych fartuchach, starając się przepisać leczenie swojego dziecka. Chciałbym zauważyć, że samo-zaszkodzić, nawet dorosły, konieczne jest, aby mówić o szkodliwym działaniem go na delikatnym i kruchym ciele noworodka! Jeżeli Państwa scat dziecka z krwią, natychmiast skontaktować się z pediatrą lub bezpośrednio do specjalisty. lekarz będzie w stanie ustalić dokładnej przyczyny odchyleń na podstawie analiz i zaawansowanych badań.


Prawdopodobne powody dziecko pooping krew

Zacznijmy z „przerażające” powodów. Rodzice często traktowana jako zanieczyszczenie krwi w kale grzywny żywności spożywanej przez matki lub dziecka. To może być sok z buraków, ketchup, pomidory i inne pokarmy charakterystyczny czerwony kolor. Jeśli zauważysz, że coś jest podobny do krwi, nie martw się, najpierw przypomnieć sobie, co jadłeś siebie (jeśli karmisz piersią), i że dziecko jadł. W tym przypadku, nie ma powodu do obaw, ale nadal karmi piersią musi być bardzo skrupulatny w wyborze produktów. Jeśli dziecko pooping krew systematycznie cierpi na zaparcia, jego wtrącenia w kale może pojawić się w wyniku uszkodzenia odbytu, spowodowane utrudnione defekacji. Niestety, dziś zaparcie „dzieci” nie jest wyjątkiem, ale powszechne zjawisko. Ale mimo to, te przypadki wymagają konsultacji lekarskiej. W badaniu stwierdzono naruszeń często w pracach niektórych narządów, problemy trawienne i innych nieprawidłowości, które wymagają leków i czasami operacji.

Inne możliwe przyczyny krwi w stolcu

Krew w stolcu może być dziecko lub mają systematyczne zjawisko pojedynczy znak. rodzice często zobaczyć małe czerwone kropelki w kale noworodka lub grudnichka. Pediatrzy wyjaśnić, że ponieważ organizm dziecka może odpowiedzieć na mleku matki na początku karmienia, to znaczy na początku, może to spowodować ich uczulony. Należy rozumieć, że układ pokarmowy dziecka jest nadal tak kruche i wrażliwe, że każde uderzenie może spowodować podobną reakcję. Jeżeli dziecko pooping krwi, często wiąże się z dysbioza lub infekcji (Staphylococcus aureus). Dokładna diagnoza może być tylko profesjonalnym kompleksowe badanie. Czasami scat dziecko smugami krwi, a ponadto w jego cuchnącej stolca śluzu jest obecny, pianki, zioła i strawionego pokarmu. Można wykazać i negatywne objawy (wymioty, gorączka, zawroty głowy, biegunka). Może to wskazywać na wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Crohna lub zakażenia w ciele dziecka. W każdym razie dokładna odpowiedź na pytanie, dlaczego dziecko ma krew w stolcu, może dać tylko oficjalną medycynę.