165 Shares 7891 views

Dieta dziecka po zatruciu: prawo menu

Jedną z najczęstszych chorób u dzieci jest zatrucie. Aby dziecko było w stanie odzyskać szybciej, musi znaleźć odpowiednią dietę. Diety pozwoli organizmowi powrócić do pełnej i prawidłowej pracy stopniowo, bez nadmiernego obciążenia układu trawiennego. Po główne objawy choroby są pozostawione, trzeba myśleć o rysunek odpowiedniego menu. Powinna ona uwzględniać specyfikę zatrucia cierpienia, jego przyczyny i konsekwencje.


Co to jest trucizna?

Zatrucie pokarmowe jest choroba spowodowana spożyciem mikroorganizmu lub toksyny.

W zależności od przyczyny zatrucia są podzielone na kilka typów:

 • Mikrobiologiczna – związane ze spożyciem bakterii, takich jak paciorkowce, gronkowce, paciorkowce, grzybów i innych.
 • Non-mikrobiologiczna – związany z roślin i owoców morza.
 • Chemiczne – przyczyną jest wprowadzenie substancji chemicznych do ciała (azotany, pestycydy).

Objawy zatrucia

Główne objawy zatrucia mogą obejmować: biegunka, wymioty, nudności, senność, gorączka, zawroty głowy, bóle brzucha. W ciężkich przypadkach utrata przytomności i ewentualnego wystąpienia drgawek.

Ważnym krokiem w kierunku pełnego przywrócenia ciała dziecka jest odpowiednia dieta. Dieta dziecka po zatruciu należy sporządzać biorąc pod uwagę charakterystykę jego choroby. Po tym wszystkim, właściwe podejście pomoże uzupełnić niedobory składników odżywczych i witamin utracone w czasie choroby.

W opinii dr Komarovsky

W celu neutralizacji toksyn, które spowodowały chorobę, trzeba mieć specjalne jedzenie (dieta) po zatrucia u dzieci. Komorowski, w tej sytuacji zaleca powstrzymanie się od jedzenia po pierwszej nocy. Odbywa się to w celu dostosowania więcej toksyn z organizmu. W tym czasie dziecko musi pić dużo płynów. Przyczyni się to do wypłukiwania toksyn.

reżim picia

Jednym z najczęstszych skutków zatrucia jest odwodnienie. Powodem jego rozwoju jest częste wymioty, biegunka, lub wysoką temperaturę ciała. Odwodnienie może powodować zagęszczanie krwi, zatrucia lub naruszenia równowagi w wodzie soli w ciele. W celu przywrócenia równowagi wodnej, należy nawiązać do trybu picia dziecko.

Aby przywrócić zasilanie, w uzupełnieniu do świeżej wody pitnej i gorącej herbaty, dieta dziecka po zatruciu musi zawierać wodę i słonych naparów. Są one przygotowane z proszku, który można nabyć w każdej sieci aptek.

Karmienie dziecka podczas choroby

Posiłki dla zatrucia u dzieci powinno być ułatwione w ostrym okresie. Nie warto dodatkowo obciąża organizm. On jest teraz trzeba siły, by zwalczyć infekcję. Wolą potrawy płynne, półpłynne lub puree. Dobry lub gotowane na parze żywności, a następnie wytarcie ich mieszalniku lub mielenia. Idealnie nadaje się do okresu choroby słoiczków spożywczych.

Należy zwrócić uwagę na stan dziecka i jego apetytu. Pacjenci są zachęcani do często, ale w małych porcjach nakarmić. Jeśli widzisz, że twój apetyt u dziecka wynosi brakuje, nie nalegam. Być może jest on nadal trudne. W przeciwnym razie, mnóstwo jedzenia może spowodować pogorszenie stanu zdrowia, prowadzić do nudności, a nawet wymioty.

Nie jest konieczne, aby poddać kaprysy i kaprysy dziecka, nawet jeśli naprawdę chcesz. Wyeliminuj z diety fast foodów. Kiełbaski, frytki, słodycze, pozostawić okres zdrowe. Ich stosowanie może powodować zapalenie trzustki, zapalenie pęcherzyka żółciowego obarczona rozwoju lub innych chorób, to pogorszyć przebieg choroby podstawowej.

Więc, co jest zatrucie dziecka?

Do władzy skorzystał potrzebę zrównoważenia go. Powinno być konieczna ilość tłuszczów, białek i węglowodanów.

Należy zwrócić szczególną uwagę na białko. Jest to niemożliwe, aby całkowicie wykluczyć z diety. On musi być obecny, ze zwierzęciem. Dobre do jedzenia produktów mlecznych i serów. Są one bogate w białko, które jest łatwiejsze do strawienia.

Dieta dziecka po zatruciu musi zawierać zmniejszoną ilość tłuszczu. Jest lepiej, aby zmniejszyć stopień zużycia 10-20 procent. Powodem jest to sprzeczne z enzymami wyjściowymi i przecinania. Niestrawione i przetworzone, prowadzą do zakłóceń w kwasowo-zasadowej otoczenia organizmu. Staje się bardziej kwaśna, co tylko pogarsza stan zdrowia dziecka.

Nie jest konieczne, aby zawierać dużą ilość węglowodanów w menu. To jest obarczona podwyższonym fermentacji w jelitach nie jest jeszcze silna. Wolę węglowodany, takie jak owsianka. Gotować je w wodzie, tak by nie obciążać obciążenie organizmu.

Po zakończeniu ostrej fazy stopniowo dobiegła końca, dieta powinna być rozszerzony. powinno się to odbywać stopniowo, dodając niektóre pokarmy w małych ilościach. Pomoże to zmniejszyć obciążenie układu pokarmowego.

Posiłki z bólem brzucha

Dieta dziecka trzeba, kierując i biorąc pod uwagę objawy. Tak więc, jeśli ciężar leżał na brzuchu, choroba będzie objawiać się bólem brzucha. W takiej sytuacji odpowiedniej diety, który jest przewidziany do błony śluzowej żołądka.

 1. Przede wszystkim upewnij się, że dziecko jest wystarczająco dużo płynów.
 2. Odżywianie powinno być ułamkiem. W pierwszym dniu choroby, zmniejszyć porcje o połowę. Kolejne porcje stopniowo zwiększać. Przez około 4 dzień ilość żywności powinny być zwykle.

Jeśli dziecko nie jest jeszcze letnia, jego dieta powinna składać się z mleka matki lub wzoru. Nie powinniśmy ograniczać go, karmić na każde żądanie. Po osiągnięciu połowy dziecko może być stopniowo wprowadzane płatki mlecznego (w stosunku 1 do 1). Dopiero po 2 dniach można dodać produkty mleczne (sery domku). Następnie podaje się go puree z warzyw i soków owocowych w małych ilościach.

Dieta dla dziecka (2 lata) po zatruciu będzie bogatszy, gdyby już karmione żywności do ogólnej tabeli. Równolegle z owsianki mleka może zawierać warzywne, zupy i dania mięsne.

Dieta po zatrucia u dzieci 6 lat i starszych opiera się na tych samych zasadach. Nie zapomnij podać w diecie produktów mlecznych. Pomagają normalizują funkcjonowanie przewodu pokarmowego. Menu rozszerza się stopniowo, w zależności od wieku dziecka.

moc jelit

Jeżeli w wyniku zatrucia dziecko rozwija się biegunka, główny cios spadł na przewodzie pokarmowym. Oznacza to, że trzeba zmniejszyć obciążenie jelit za pomocą jedzenia.

 1. Normalizować pitnej reżimu. Dziecko traci dużo płynów, które muszą być uzupełniane do szybkiego wyzdrowienia.
 2. Bądź ostrożny z mlekiem. Czysta mleko – produkt na tyle ciężki osłabionym organizmie. W przygotowaniu zbóż rozcieńczyć wodą w stosunku 1 do 1 lub wolą pierwszych dni owsianka na wodzie. Czysta mleko jest lepsze, aby tymczasowo wyłączyć z diety. Dać pierwszeństwo produktów mlecznych. Jednak tutaj też są niuanse. Tak więc, jogurt może spowodować luźne stolce.
 3. Wykluczyć z menu warzywa i owoce są bogate w błonnik. Ze względu na słabość jelitach, ich stosowanie może powodować zwiększoną produkcję gazu. Z tego powodu tymczasowo musiał zrezygnować z pokarmów takich jak kapusta kiszona, buraki, rzodkiewki, owoce cytrusowe, fasola, ogórki, winogrona, śliwki, czarny chleb i zieleni.
 4. Bądź ostrożny z tłuszczów. Tłuszcze zwierzęce lepiej wyłączyć tymczasowo z diety. Muszą one zostać zastąpione w zakładzie, ale ich liczba powinna być również znacznie poniżej normy.
 5. Jedzenie podczas erytrytolu musi być koniecznie ciepły, miękki i nie zawierają duże ilości przypraw.

Dieta dziecka po zatruciu: menu i zalecenia

Główne dania w diecie dzieci po ekspozycji powinien wynosić:

 1. kashi woda lub rozcieńczone mleko śluzowej konsystencji. O niskiej zawartości tłuszczu z kurczaka lub bulion warzywny, do którego można dodać makaron lub ryż. Jeśli dziecko czuje się źle, a następnie poprosić o zupie (a posiekane naczynia blendera).
 2. Zboże jest lepiej wolą ryż lub kasza gryczana. W przypadku zakażenia rotawirusem w owsianki mleka nie mogą być dodawane. Gotować je w wodzie.
 3. Warzywa i owoce w czasie choroby mogą być: gotowane marchew, brokuły, kalafior, banany, jabłka w postaci piekarniczego.
 4. W dniu 3, można wprowadzić do diety produktów mlecznych. Start z twarogu, kefiru lub niesłodzony jogurt.
 5. Bądź ostrożny z węglowodanów. Ich liczebność może prowadzić do zaostrzenia objawów. Z tego powodu, tłuczone ziemniaki smakują lepiej rozpocząć nie wcześniej niż 3-4 dni.
 6. Przydatne będzie włączenie ryb w menu. Wolę morskiego, o niskiej zawartości tłuszczu ryb. Lepiej jest gotować na parze lub pieczone w piekarniku.

Dieta dziecka po zatruciu należy całkowicie wykluczyć takiej żywności:

 1. W przypadku rotawirusa musiał zrezygnować z nabiału. Ich stosowanie może prowadzić do zaostrzenia objawów.
 2. Wędzone, tłuste i pikantne powinny być całkowicie wyłączone, w tym okresie zdrowienia.
 3. Wyrzucić mąkę i słodkie. Te produkty mogą powodować wzdęcia, które jest zły stan zdrowia dziecka. Dziecko po zatruciu może być kapryśna, ale nie poddawał się jego perswazji.
 4. Co najmniej na tydzień będzie musiał zrezygnować z Zielonych. Obfitość błonnika będzie ciężki ładunek na nie silny organizm.

Zastanów się, co dziecko do jedzenia w przypadku zatrucia: szorstka menu może wyglądać następująco.

Śniadanie: galaretka lub kompot z suszonych owoców, kasza manna na wodzie

Obiad: chude Rosół z makaronem.

Przekąska: galaretka.

Obiad: zupa jarzynowa i klopsiki z mięsa indyczego.

okres zwrotu

Odzyskanie ciała dziecka po zatruciu mogą przybierać różne okresy czasu. Zwykle od jednego do trzech tygodni. Przez cały ten czas, trzeba przestrzegać diety. Jedzenie powinno być lekkie i nie powoduje nieprzyjemne objawy. Podstawowe zasady żywienia w okresie zdrowienia powinny być:

 • Picie dużej ilości płynów.
 • Parze lub.
 • Żywność powinna być ciepła.
 • Unikaj żywności, które drażnią przewód pokarmowy.

wniosek

Zatem znając podstawowych zasad żywienia dziecka podczas choroby, każda matka będzie mogła pomóc mu wyzdrowieć jak najszybciej.