872 Shares 1747 views

Park rozrywki, Jarosław, Damanskiy Island: opis, opinie

Prawie wszystkie rosyjskie miasta zdobią parki i place, gdzie można chodzić, zaczerpnąć świeżego powietrza, siedząc na ławce. W Jarosławiu, ulubionym miejscem wielu rozważyć park rozrywki miasta.

Jarosław ma na swoim terenie dużo zieleni do rekreacji, ale ten park, położony na wyspie chińsko-sowieckiego, jest najbardziej popularnym i najczęściej odwiedzanych. Znajduje się on w zabytkowej części miasta, gdzie rzeka wpada do Kotorosl Wołgi.

Z historii parku

Przed Wielkiej Wojny Ojczyźnianej na terenie obecnego parku jest ogród, który miejscowi dostać się na łodzi. W grudniu 1944 roku Rada Miasta podjęła decyzję o utworzeniu na równinie zalewowej rzeki Kotorosl parku. Kilka lat po tej decyzji, obywatele są aktywnie krajobrazowymi, posadzonych drzew Damanskiy Island – Jarosław potrzebne w tym parku krajobrazowego. A ich wysiłki były bezskuteczne. Park stał się jednym z najlepszych w Europie.

Park rozrywki (Jarosław, Damanskiy wyspa) dzisiaj

Po spustoszeniu lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, park został przywrócony, a dzisiaj to jest zawarte w liście najlepszych parków w Europie. W parku rozrywki lato (Jarosław) oferuje swoim gościom szeroki wachlarz różnych atrakcji. A w między można odwiedzić łyżwiarstwo parkiecie lub siedzieć w kawiarni.

Damanskiy Wyspa (Jarosław), czy raczej park, znajduje się na jego terytorium, ma przyjemność fanom spokojny wypoczynek rodzinny w przyrodzie. Tu są określone aleja, wzdłuż której zainstalowano ławki. Park rozrywki (Jarosław) słynie z ogromnej liczby klombów i kwietników: od wczesnej wiosny do późnej jesieni, ale cieszy się jasne kolory i zapachy.

W kwietniu 2016 roku, w parku pojawiły się niezwykły obiekt sztuki. Wysokość krzesła ponad trzech metrów, oprócz swojej funkcji oficjalnie uznane, i będzie platformą do przechowywania masowych imprez miejskich. Ta idea została zapożyczona od strony parku w Moskwie. Planowane jest utworzenie innych obiektów sztuki z kutego żelaza i drewna, takie jak „ławce kiss” i „Tin Man”.

Dorosłych goście mogą odwiedzić park znajduje się na terytorium kinie lub siedzieć w kawiarni. Zmierzchu tutaj zaczyna się dyskoteka uczestniczy młodzieży miejskiej.

wydarzenia kulturalne

Park rozrywki (Jarosław) jest ośrodkiem życia kulturalnego, gdzie odbywają się festiwale miejskie. W zimie najbardziej zabawne i popularne jest święto Carnival. W tym czasie w parku, można jeździć na skuterze. W lecie odbywa się kochanym przez wszystkich młodych (i nie tylko) mieszkańców miasta lód krem.

Ponadto, park organizuje wieczory taneczne, wystawy twórców ludowych. mieszkańcy Jarosław podziwiać park kiedy odbywają się koncerty lokalnych zespołów muzycznych. Na terenie znajdują się wypożyczalnie rowerów, Segway, rolkowe.

Miasto z wyspą łączy Damanskiy most z ulicy Podzelene. Jego kochał Jarosław nowożeńcy. Zgodnie z tradycją, pan młody niesie swój kochany przez most, a następnie zapiąć zamki miłości „” Kochankowie Unii. Dziś na szynach i specjalnych drzew żeliwnych można zobaczyć setki tych zapinek.

atrakcje

Po przejściu przez most, Park odwiedzającym znaleźć się w pięknym miasteczku rozrywki, gdzie czekają na zawrotnej przejażdżki dla dorosłych i zabawy dla dzieci. Oprócz mieszkańców, tutaj uwielbiają relaks i goście, którzy przychodzą do Jarosławia. park rozrywki, gdzie ceny są dość przystępne, przyciąga rodziny z dziećmi.

"Roller coaster"

Jest to jeden z najbardziej znanych i popularnych parku rozrywki. silnych wrażeń wspiąć się na górze platformy i siedzieć w przyczepach. Od początku ruchu, ich zamiatać w dół szybko nabierając prędkości, a następnie zdjąć do nowego slajdu. Zwiększenie wpływu na szybkość i elate wypoczynek.

Pomimo faktu, że wysokość podnoszenia nie jest zbyt duży, szybki robi wielkie wrażenie i atrakcyjność zawsze ujawnione szczęśliwe i zdezorientowanych płacze. Mieszczanie dał mu drugą nazwę – „Crazy Train”.

"Giant Swing"

Początkowo atrakcją zwany „Mars”. Jest to ogromna huśtawka, więc druga nazwa jest dość popularne. Atrakcji „Giant Swing” jest przeznaczony dla dużej liczby użytkowników. Zbierając ogromną prędkość, huśtawka prowadzić rozradowany gościom niesamowite wrażenie – wydaje się, że grunt był poślizg spod ich stóp. Wszystko odważnych zapinania pasów, więc prawdopodobieństwo wypadku jest wykluczone.

"Octopus"

Park rozrywki (Jarosław) może zaskoczyć nawet ekspertom parku rozrywki. Kolorowe „Octopus” nie pozostaje bez uwagi odwiedzających kiedykolwiek. Kto jeździć na nim jest zawsze.

Poza tym on się kręci, spinning, a jego „macki” – kabiny, gdzie ludzie siedzą. Wszystko to odbywa się na różnych poziomach: im wyższa, tym niższe. Od takiego ruchu głowy w pełnym tego słowa znaczeniu jest spinning. Dlatego osoby z problemami przedsionkowego lepiej tej partii atrakcją.

atrakcje dla dzieci

Wiele atrakcji w parku zbudowany dla młodszych gości. Ponadto mogą tu skakać na trampolinie i jeździć na maszynach. Wzdłuż ścieżki młodych pasażerów jeździć mały pociąg, który zabierze je do basenu z łodzi w postaci łabędzi lub atrakcja „Horses”, która toczy się wokół dzieci.

„Walc”

Jest to jeden z najnowszych parku rozrywki. Kabiny w formie muszli delikatnie przędzenia w rytmie walca, a pod nimi, jakby gra fale rozległego morza. skręcać one powłokę, a następnie wrzucić go do kalenicy. „Walc” dzieci mogą iść do siedmiu lat, ale pod nadzorem dorosłych.

Jak dostać się do parku?

W parku będzie można dostać się do jakiejkolwiek formy transportu publicznego, obok boku kwadratu Objawienia:

  • № autobus 44;
  • № wózek 9, 6, 5;
  • Taxi № 97, 91, 81, 46.

Od przystanku „ulicy. Komsomolskaja „powinna iść w kierunku obszaru Świętego Klasztor Przemienienia i iść w kierunku nabrzeża, a następnie skręcić na stadion” Spartak „(istnieją oznaki).

Park jest otwarty codziennie od 10.00 do 22.00. W wejścia do parku jest bezpłatny, koszt biletów atrakcji waha się od 60 do 120 rubli.

opinie

Mieszkańcy kochają swój park. Lubią czysty i zadbany teren znajdujący się na osobnej wyspie, wiele atrakcji, przystępne ceny, zdolność do karmienia dzieci, nie opuszczają park (w tej samej kawiarni znajduje się tutaj). Wady często to brak ścieżek w niektórych obszarach, co powoduje niedogodności dla deszczowej pogody.