457 Shares 6653 views

Pomnik „Ojczyzna” – „wizytówką” w Kijowie

Pomysł zorganizowania muzeum, które byłoby „powiedział” o bohaterskim czynie narodu ukraińskiego w czasie II wojny światowej, został zatwierdzony na posiedzeniu Biura Politycznego Komunistycznej Partii KC ZSRR więcej 12 czerwca 1942 roku, czyli na długo przed końcem wojny. W tym czasie terytorium Ukrainy wciąż zajęte przez Niemców, więc postanowiliśmy umieścić wystawa czasowa w Muzeum Lenina w Moskwie.


Ale tak się złożyło, że Narodowe Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej 1941-1945 historii To rozpoczęło swoją działalność w Kijowie tylko 09 maja 1981. Wraz z nim na „otwarty” i pomnik „Ojczyzny” – jeden z największych zabytków na świecie. Na Ukrainie, powyżej tej rzeźby nie jest jeszcze ustalone, i jest mało prawdopodobne, że ktoś tam jest pragnienie i to będzie możliwe.

Praktycznie każde miejsce na lewym brzegu Dniepru w mieście pozwala zobaczyć „kobietę z mieczem.” 102 metrów stali żelaza i kamienia – wysokość pomnika „Ojczyzny”. Dla porównania, światowej sławy Statua Wolności w Nowym Jorku USA jest „wzrost” z 93 metrów. Sama postać kobiety w Kijowie pomnika, jednak osiąga wysokość zaledwie 62 metrów, ale z piedestału, na którym pomnik „Ojczyzny” – jest to 40 metrów. Zważyć ten COLOSSUS 450 ton, i konstrukcji, na której jest stojak o średnicy 34 m i głębokości 17,8 metrów. Jest u podstawy pomnika i samego muzeum znajduje. Szacuje się, że każdego roku odwiedza pamiątkowy kompleks około 750 tysięcy ludzi w Kijowie i gości.

Pomnik „Ojczyzna” wewnątrz posiada dwie windy. Pierwszy – pionowy – rośnie w cokole samej głowicy, zaś druga porusza się pod kątem 75 stopni. Wcześniej goście mogli podziwiać wspaniałe widoki na miasto z dwóch platform widokowych, z których jeden położony jest na mieczu pomnika, drugi – w tarczy. Wysokość tych ostatnich – 92 metrów. Podnoszenie wycieczki do tarasu widokowego został rozstrzygnięty w 2002 roku, ale, niestety, w 2003 roku, ze względu na dostęp do wypadku ponownie zakazane przez długi czas. Dopiero w 2010 roku został otwarty dla tarasu widokowego publicznego w tarczę, która jest fabrycznie wyposażona w listwy bezpieczeństwa. Dziś turyści dostać się do przejść kontrolę twarzy. osoby starsze, kobiety w ciąży, dzieci do 12 lat do tarasu widokowego jest niedozwolone. Powód – część drogi trzeba wspiąć się pionową drabinę.

Jak wspomniano powyżej, pomnik „Ojczyzny” – część pomnika kompleksu, który obejmuje powierzchnię ponad 10 ha. Oprócz jego kompleks składa się z placu i alei bohater miast, kompozytowe rzeźba „Przeniesienie ramion” i „przejście od Dniepru”, sprzętu wojskowego, które są dostępne do użytku publicznego, miska Wiecznego ognia i innych atrakcji. I niedaleko ekspozycji „Alien War” oraz „Valor Afganistanu” Każdego roku w Dniu Zwycięstwa weterani zbierać.

Ponieważ jesteśmy pewni projektanci, „Ojczyzny” – pomnik, który na co najmniej 150 lat. To może wytrzymać ogromne obciążenia dynamiczne i sejsmicznych. I przeciwdziałania silne podmuchy wiatru wewnątrz miecza zamontowane wahadło 16-metrowej wadze 9 ton!

„Ojczyzna” – „wizytówka” z Kijowa, który będzie „mówić” o odważnym wyczynie narodu ukraińskiego w czasie II wojny światowej wielu pokoleń.