795 Shares 9769 views

Cuenca, Hiszpania: zabytki i zdjęcia

Wycieczka do malowniczej miejscowości, która przedstawia wiele odkryć dla swoich gości, jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą się czegoś nowego i niezwykłego. Prawie niezauważalne na mapie miasta Cuenca (Hiszpania), zabytków, które mogą być opisane w nieskończoność, poczują ducha średniowiecza.


Trochę historii

Stolica tytułowej prowincji Cuenca, znajduje się w górach, znajduje się na wzgórzu, pomiędzy dwoma rzekami Júcar i Uekar i starej części fascynuje domy, dosłownie unosi się nad przepaścią. Miasto, założone w początkach naszej ery, jest domem dla wojowników celtyckich, którzy wybrali się malutki rozliczenie jego korzystne położenie geograficzne: góry roztacza się wspaniały widok na dolinę i na wroga szybko zauważona. Później Cuenca niewoli rzymskich żołnierzy i Arabów, co dało miastu obecną nazwę.

W średniowieczu żyli oni tu mają różne narodowości, ale to wszystko zmieniło się po pojawieniu się chrześcijanami, gdy mieszkańcy miniaturowego miasta, część z powodów religijnych, założona odrębne kwartały. Cuenca (Hiszpania), podzielona przez obszarów etnicznych, dość długi czas był w spadku po katastrofy naturalne uderzony i zaraza. Dopiero w XIX wieku rozpoczął się rozwój gospodarczy miasta, które stało się centrum administracyjnym prowincji.

starówka

UNESCO wymienionych gem z gościnnym kraju łączy unikalne zabytki architektury i wspaniałe krajobrazy. Starożytne miasto Cuenca (Hiszpania), którego zdjęcia są rozkoszą miłośnicy historii, jest podzielony na duchu średniowiecza nasączone zabytkowego centrum i nowoczesne dzielnice pojawił niedawno. Miasto zachowało dawną wygląd, z wielkim zainteresowaniem turystów jak tutaj skupione są główne zabytki minionych epok.

Basilica de Nuestra Senora de Gracia

Na Plaza Mayor miasta (Plaza Mayor) jest katedra, która łączy w swoim wyglądzie kilku stylów architektonicznych. Wzniesiony na miejscu arabskiego meczetu, że przyciąga wzrok turystów prosta elegancja i efektowny wygląd. Podziw nie tylko zdobione fasady, ale wnętrze i luksusowe.

Obecnie katedra jest muzeum, które posiada obrazy El Greco i artefaktów religijnych.

Convento de la Merced

Obok katedry jest klasztor Merced, zbudowany w XVI wieku i jest podzielony na dwie części. Kilkakrotnie przebudowywany budynek, zniszczony podczas działań wojennych, uznany za pomnik historii i kultury kraju. Znani landmark pierwotnie miał tylko 15 komórki, ale z liczby mnichów i rozszerzył swoje terytorium. W tym celu zakupiono nawet przylegające do domu zakonnym miejscowego arystokraty.

Torre de Mangana

Odwiedził Cuenca (Hiszpania) koniecznie zapoznać się z Strażnicy Mañana – zabytek, przypominający murów obronnych, które wieki temu został zbudowany przez Arabów. Antyczny zegar, znajdujący się na nim, według mieszkańców, a nie tylko liczyć czas i historię starożytnego miasta. Teraz struktura kamienia, z platformą widokową, który oferuje zapierające dech w piersiach widoki na sąsiedniej wsi, przekazał na rzecz gminy.

Castillo de Cuenca

Ze struktury obronnej, zbudowany w XVI wieku, było kilka malownicze ruiny, powodując zainteresowanie wśród turystów. Na ruinach najwyższego punktu historycznego centrum, z którego można zobaczyć całe miasto w całości i zrobić wspaniałe zdjęcia. Niestety, stary zamek do wglądu wewnątrz nie będzie działać, ponieważ jest zamknięty dla publiczności.

Casas Colgadas

Zdumienie turystów, zbliżył skaliste wybrzeża, powodując domów, które stały się znakiem rozpoznawczym miniaturowy Cuenca w Hiszpanii, gdzie ludzie przychodzą się połączyć wspaniałe wakacje z bogatym programem wycieczkowym. Odrestaurowany i zachowany oryginalny projekt architektoniczny, Casas Colgadas znajdują się powyżej wąwozu i wisi nad przepaścią jak gniazdo jaskółki. Wcześniej żyli obywateli, a teraz jest popularną atrakcją turystyczną, w którym mieści się przytulna restauracja i sklep z pamiątkami.

Nikt nie wie, kto wymyślił budować domy na klifie, rycie w kamieniu, ale pierwsze wzmianki o nich już w XV wieku. Niektórzy boją się rosnąć, inni doświadczają łagodnego zawroty głowy po wizycie niezwykłych atrakcji, ale w rzeczywistości jest to bezpieczne dla turystów obiektów. Wśród unikalnych domów, które zachowały ducha starożytności, był najbardziej znanym, w jednym z domów (CAS del Rey) raz przebywał Royals, a druga, o nazwie „dom Syrenka” jest muzeum sztuki abstrakcyjnej.

Bridge of San Pablo

Nad głęboką przepaścią, która oddziela obszar od wiszących domów Monaster św Pawła, kołysząc rozciąga Puente de San Pablo z metalowych podpórkach. Ludzie, którzy boją się wysokości, jest mało prawdopodobne, aby wzrosnąć do unikatowych zabytków, zbudowany na skale: odległość od ziemi do mostu San Pablo około 60 metrów, a barierki nie są bardzo wysokie. Jak entuzjazm dla turystów, to tutaj jest to uczucie nieważkości i wydaje się, że na wysokości ponad 900 metrów od miasta Cuenca (Hiszpania), pokazując zaprzeczenie wszelkim prawom grawitacji, jakby latające nad wąwozem.

I jakie piękne zdjęcia podczas przeglądania piersiach, uzyskane na zachodzie lub wschodzie słońca, gdy promienie słoneczne Golden Rock, obejmując kamienne domy, które są ich kontynuacją. Dla tych oszałamiające krajobrazy tu przyciąga tysiące turystów z całego świata.

La Ciudad Encantada i Ventana del Diablo

Cuenca (Hiszpania), który uzyskał niepowtarzalny wygląd, jest znany ze swojego naturalnego parku „Zaczarowane miasto” – prawdziwy labirynt nieregularnie erozji skał. Unikalny rezerwat o mistycznej atmosferze sprawia, niezatarte wrażenie na zwiedzających, podziwiając formacje niezwykłych form i gatunków dziwaczne. Wędrując wzdłuż ścieżki dla pieszych utorowała dla turystów, można zobaczyć wszystkie formacje wapienne, noszące nazwy różnych zwierząt. Ale najbardziej orientacyjny jest uważany Tormo Alto – gigantyczny grzyb, aby przyciągnąć uwagę.

Wyciąganie z rezerwatu przyrody, można zadzwonić do tarasu widokowego, który znajduje się w pięknym głębokim wąwozie z tajemniczą nazwą „Okno diabła”. Musisz przejść przez kamienny łuk, aby być w cudownym miejscu, piękne widoki na dolinę rzeki Júcar.

Cuenca (Hiszpania): Opinie

W mieście, które nie jest bardzo popularny wśród turystów zagranicznych, niewielu turystów, a tam jest specjalny urok: nie ma ogromne tłumy hałaśliwych turystów i wszystkich jego głównych zabytków może być dobry wygląd. Goście zauważyć szczególną atmosferę dawnej i niepowtarzalnym smaku centrum administracyjnym, gdzie ktoś nie będzie się nudzić.

Większość ludzi przyznaje, że ich ogarnia wspaniałe poczucie: wydaje się, że są one transportowane w maszynie czasu do średniowiecza. Jednak badanie centrum administracyjnym jest tylko kilka godzin, bo niewielu ma siłę, by wspinać się na góry. Turyści są ujmowane w miłość od pierwszego wejrzenia unikalnych osiedli znajdujących się na skałach, a ci, którzy tu nie był w pośpiechu, aby zapoznać się z maleńkim mieście Cuenca (Hiszpania) i atrakcji.

Jak się tam dostać?

Lotnisko nie jest tutaj, a najbliższa znajduje się w stolicy kraju, do którego można dojechać z Moskwy, a następnie wybrać jeden z kilku sposobów. Dostęp do miasta najprostszy sposób komunikacją miejską z dworca autobusowego w Madrycie Auto-Res dla autobusów, które następnie są napędzane we właściwym miejscu przez dwie i pół godziny.

Można także wsiąść do pociągu, aby złożyć do dworca Atocha w Madrycie. czas przejazdu nie przekracza trzech godzin.

Fantastycznie piękny Cuenca (Hiszpania), atrakcje i zdjęcia, które pokazują swoją wyjątkowość, trudno nazwać starożytny, ponieważ jest zawsze pełna energii. Miasto, w którym życie jest w pełnym rozkwicie, dzień i noc, mimo podeszłego wieku, młodych duchem i nie ukrywa tego.