248 Shares 6310 views

Kingisepp: atrakcje, zdjęcia

Dziś, gdy kryzys się wycieczki zagraniczne niedostępne dla wielu Rosjan przyjść do wycieczek przednich ponad rozległej naszym kraju. Na przykład, doskonałym wyborem jest Kingisepp. Atrakcje miasta są liczne i ciekawe, dlaczego taka podróż zajmie dużo przyjemności dla wszystkich zainteresowanych w historii Rosji.


ruiny

Miasto Kingisepp, lub jak to nazywa przez naszych przodków, Yam (później Yamburg), została założona w 1384 roku, rok. Wielokrotnie stał się przedmiotem roszczeń szwedzkiej korony i wreszcie udał się do Rosji dopiero w 1721 roku na pokój w nystad.

Podobnie jak wiele innych miast w północno-zachodniej Rosji, Yam powstał wokół fortu, który znajdował się w pobliżu ujścia rzeki Ługi nad Zatoką Fińską. W 16 wieku rozebrano i zbudowano nową kamienną cytadelę. W drugiej połowie 17-wiecznej fortecy wiał Szwedów, a tym bardziej nie jest przywrócona, tak dziś turyści mogą zobaczyć jedynie fragmenty murów obronnych. Jednak sądząc po opiniach, nawet fragmenty zrobić wrażenie.

Sanktuarium Matki Bożej

Kościół został zbudowany przez słynnego architekta K. I. Brandta i konsekrowany w 1858 roku na cześć ikony Matki Bożej „Wszystko strapionych” iw imię St. Metropolitan Peter. Przez wiele lat był pułku kościół Kexholmsky pułk. Dziś kościół pozostały tylko ruiny, obok której znajduje się starożytny cmentarz.

ratusz

Głównym problemem tych, którzy decyduje, czy nie iść do brzegów rzeki Luga – co można zobaczyć w Kingisepp? Zabytków miasta będzie trudno zobaczyć w jednej krótkiej podróży. Dlatego należy wybrać najciekawsze obiekty. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje ratusz, zbudowany w stylu romańskim w 1910 roku. Z powodu wydarzeń rewolucyjnych i wojnie domowej, budowa została opóźniona aż do 1934 roku, więc zamiast służb miejskich tam pierwotnie znajduje Turkiestanu pułku. Podczas wojny zniszczył ratusz, a dopiero po 15 latach prac konserwatorskich rozpoczęto, przez które miasto powrócił jeden z jego najpiękniejszych zabytków architektury. Dla turystów przybywających do Kingisepp, jej wizyta jest obowiązkową częścią programu wycieczki. W tym przypadku opinie pokazują, że w tle ratusz wspaniałe zdjęcia do albumu turystycznej.

muzeum

Chcesz zobaczyć wszystkie zabytki Kingisepp? Przewodnik można kupić w kiosku w miejscowym muzeum, które powstało w 1960 roku. Początkowo ekspozycja została umieszczona w komunikacie świątyni. Katarzyny, ale po 1990 roku został przeniesiony do Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, został przeniesiony do starego ciała College komercyjne. Po wizycie w muzeum można zobaczyć eksponaty historii Yamburg, i że się na terenie dzielnicy Kingisepp podczas II wojny światowej. Ponadto dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających jest wystawa „Zatrzymaj chwilę”. Jest urządzone w salonie fotograficznym początku 20 wieku, gdzie można zobaczyć stare fotografie, które przechwycone Kingisepp, zabytków i ludzi Yamburg.

Brązowy lew

Co jeszcze może zaskoczyć Kingisepp? Atrakcje tam natknąć się na każdym kroku. Przynajmniej to, co piszą w swoich opiniach o tych, którzy już odwiedził to miasto. Na przykład w miejscowym parku luksusowy zestaw pomnik w postaci brązu lew. Został on wzniesiony na cześć bohatera Wojny Ojczyźnianej 1812, roku KI Bistrova. Wcześniej w tym miejscu był weteranem nieruchomości, gdzie został pochowany. Brązowy Lew łapa spoczywa na kuli ziemskiej, który reprezentuje państwowości. Zatem, autor pomnika chciał pokazać, że w życiu ogólnym Bistro serwowane państwa rosyjskiego i zawsze stał na jego obronie.

Z lwa z brązu z nagrobkami Ogólne Bistrova związane prawdziwy kryminał. Tak, starzy mówią, że w 1919 roku będzie ona wysłana do przetopione jednak spada z piedestału nie można załadować na maszynie ze względu na dużą masę. Tak, pomnik pozostał leżącego w rowie aż ujrzał jeden z Komisariatu Ludowego Edukacji Pracowników i rozkaz powrotu do miejsca jako obiektu muzealnego. Później niemieccy okupanci zabrali go do Rygi, ale robotnicy pochowany lwa i po wojnie wrócił do rzeźbiarskiej kompozycji na swoje miejsce.

ST. Katarzyna

Ta świątynia jest jednym z najważniejszych budowli architektonicznych miasta. Charakteryzuje się wyjątkową urodą i wielkością. Dlatego ci, którzy przychodzą do Kingisepp (obwód leningradzki) zabytków, które są znane nawet poza granicami naszego kraju, a przede wszystkim starać się uchwycić w jego pamięci niebieskimi kopułami.

Świątynia została zaprojektowana przez Antonio Rinaldi w stylu barokowym. Pozwolenie na budowę nowego kamienny kościół w mieście Yamburg dał sobie Katarzyna II, a wkrótce pojawił się w kościele, dekoracji wewnętrznej i zewnętrznej, która uderzy w sobie elegancję i luksus. W 1934 roku kościół był zamknięty, a budynek był wykorzystywany jako magazyn wojskowy. Dalsze losy kościoła był jeszcze bardziej tragiczny, bo kościół został niemal całkowicie zniszczony w czasie wojny. Dopiero w 1965 roku kościół został przywrócony, a pierwsze nabożeństwo odbyło się tam w 2000 roku.

Ekzertsirgauz

Najważniejsze jest to, co przyciąga turystów Kingisepp – atrakcji. Na przykład, nie można zobaczyć starą ekzertsirgauz. Ten budynek został zbudowany dla celów wojskowych do przeprowadzenia ćwiczenia wojskowe w niepogody, kiedy został zbudowany kościół św George. W 1904 roku budynek został zniszczony przez pożar, a w 1918 roku podjęto decyzję o zamknięciu kościoła. Później budynek został odrestaurowany i umieścił go w Turkiestanie pułku Armii Czerwonej, i służy jako miejsce docelowe Kingiseppsky sportowej Junior School w 1966 roku.

Trinity Temple

Ta świątynia została zbudowana na Parusinka za darowizny rodzina słynnych Patronat Stieglitz. Został on poważnie uszkodzony podczas budowy elektrowni wodnych na rzece Luga. Dziś jednak, Kościół Trójcy wrócił do RSC, a w tej chwili prowadzone są prace konserwatorskie. Budynek jest doskonałym przykładem kultu w stylu psevdodrevnerusskom i jest uważana za jedną z najpiękniejszych w dzielnicy Kingisepp.

Dom I. A. Saharova

Jeśli przyjedziecie w atrakcje Kingisepp (zdjęcia niektóre z nich zostały przedstawione powyżej), aby znaleźć się w historycznym centrum miasta. Na przykład, nie można zobaczyć „Iron włosów”. Ta nazwa mieszkańców miasta dał Dom I. A. Saharova. Wyróżnia się unikalną architekturą, ale nie miał lepszy los. Przecież tam w czasie wojny mieścił się gestapo, w podziemiach którego był torturowany kilkunastu mieszkańców.

Teraz, gdy wiem, co może być zaskoczony Kingisepp. Atrakcje (opinie o nich tylko podziw) również wiedzieć, więc po prostu kupić bilet i zwiedzić ciekawe powierzchnię ziemi rosyjskiej.