347 Shares 3406 views

Odpływ – jak go zbudować?

Takie przygody cywilizacji jak odprowadzanie ścieków poza osiedla miejskie, a więc w wioskach iw domkach wszystkie udogodnienia są nadal na dziedzińcu. Latem metoda ta jest do zaakceptowania, ale co zrobić w zimie lub późnej jesieni, kiedy jest cholernie zimno lub wilgotne i wilgotne? Dla tych, którzy mieszkają w domach wiejskich, istnieje kilka sposobów rozwiązania tego problemu. Najprostszą opcją jest zatrudnienie specjalistów, którzy szybko i kompetentnie wyposaży system kanalizacji. Ale jeśli istnieje pragnienie, zwłaszcza z deficytem budżetowym, można rozwiązać ten problem samodzielnie.


Jak to możliwe?

Po pierwsze, musisz dokładnie zapoznać się z działką infielda. Następnie rozwiń projekt łazienki. Konieczne jest podjęcie decyzji, gdzie zlokalizowany będzie wykop odpadowy i gdzie znajduje się toaleta. Zgodnie z poradami osób posiadających wiedzę, aby uniknąć niepożądanych problemów w szatnie, konieczne jest zajęcie miejsca, gdzie jego treść nie wpływa na budynki gospodarcze. I oczywiście wybrana lokalizacja powinna być dogodna dla układania całego systemu kanalizacyjnego w taki sposób, aby uniknąć wielu zakrętów. Gdy projekt jest gotowy, następnym krokiem będzie wdrożenie go bezpośrednio.

Odpływ – jak go zbudować?

Pierwszą rzeczą w planowanej części obszaru wewnętrznego jest wykopanie dołu o głębokości 3,5 metra. W prywatnym domu wystarczy 15 m3 objętości. Następnym krokiem jest przygotowanie ramy zbrojenia i zainstalowanie go wewnątrz. Jest on zbierany w sieci z dużymi komórkami przy użyciu spawania łukowego. Optymalny rozmiar komórek wynosi od 20 do 20 cm. Wielkość ramy jest obliczana w taki sposób, że wzdłuż szerokości i wzdłuż całej długości drenaż jest większy o 10 cm i więcej na metr.

Następnie tworzy się drewnianą ramę. To z kolei powinno być krótsze o 5 cm długości i szerokości niż to, które jest wylane z betonu. Razem ta cała struktura to żelbetowy zbiornik do kanalizacji. W tym dziurkacz w odległości czterdziestu centymetrów, a następnie osiemdziesiąt ku górze od dołu do otworów gruntowych uderza w rozmiar ogniwa metalowej ramy. Są rozmieszczone w rozłożonych rzędach względem siebie. Ma to zapewnić, że w przyszłości wypływ cieczy odbywa się w połączeniu z wodą gruntową. Części kanału są rozmieszczone na ramie. Odległość pomiędzy każdą częścią wynosi 50 cm. W tej kolejności są spawane do zbrojenia tuszy. Następnie pokrywają wszystko pięcioma milimetrową blachą stalową. Odpływ może być wzmocniony tym i innymi metodami.

Układanie rur

Dziś wybór rur jest stosunkowo duży, ale w tym przypadku najlepiej nadają się do rur z PVC. Ich głównymi zaletami są: możliwość zrobienia bez użycia maszyny spawalniczej, ich stosunkowo niewielka masa i długotrwała obsługa bez naprawy. Jeśli szambo w prywatnym domu znajduje się w prostej linii z łazienki, a system kanalizacyjny będzie bez zginania, to wszystko jest proste. Niezbędne jest wykopanie rowu o głębokościomierza wzdłuż piwnicy. Jednocześnie rury PVC przechodzą z nastawieniem do dołu. Odchylenie wynosi od trzech do czterech centymetrów na metr. Na co jest potrzebne – aby masa kału mogła przepływać bez przeszkód wzdłuż rur wraz z przepływem płynu.

Dla dobrej deprecjacji systemu rur PVC, na dnie rowu pod nimi należy układać słomę lub szmaty. Otwór w rurze w betonowej ramie wykonany jest za pomocą perforatora. Dalej jest związany kawałkami gumy, które mogą być wykonane z opon samochodowych. Do odprowadzania ścieków zewnętrznych stosuje się rury PVC o średnicy 160 mm. Aby zapewnić, że rurki nie zamarzają, owinięte są wełną szklaną, a na górze polietylenem.

W końcowym etapie otwór wykonany jest w stalowej pokrywie wlewowej o średnicy 20 centymetrów. Nad nią tworzy się rurę o długości nie mniejszej niż 120 cm. Warstwa wykończeniowa jest wełną szklaną i polietylenem, wszystko pokryte jest ziemią na wierzchołku, dzięki czemu widoczne są tylko powłoki stalowe. System kanalizacji jest gotowy!