511 Shares 1206 views

Piękne i proste zasłony z rękami do kuchni

Trudno powiedzieć, kiedy zaczęli „nosić” tkaniny okna, ale można przypuszczać, że przez długi czas. Oczywiście, pierwsza kurtyna wykonywane wyłącznie funkcję użytkową, byli obrońcy mieszkania z przenikaniem zimnego i niechcianego światła w pomieszczeniu, a od złych duchów (które w dobie ogólnej przesądów było ważne). W starożytnych zamkach funkcja ochronna wykonywana gobeliny, które objęło wąską, nieszkliwione otwór (mika szkło nauczył się robić w późnym średniowieczu) kamienne komory zimne. Luksusowe bujne zasłony z drogich tkanin ciężkich zaczął ozdobić okna w renesansie, kiedy piękno zewnętrzne i bogata wyobraźnia artystyczna stać cenione bardzo wysoko.


W naszym dynamicznym i pragmatyczne wieku pojawiły się zupełnie nowe rodzaje ozdobnych okien. rolety, praktyczne i funkcjonalne rolety pewnie wygrał na rynek, ale wraz z nimi ozdobne zasłony, ozdobione frędzlami, lambrekiny, SMAD i falbanką, nie straciły na znaczeniu. Luksusowe tkaniny i eleganckie wielowarstwowe zasłony, przechodzące przez epoki, nadal zdobią okna naszych mieszkań.

Pragnienie, aby stworzyć coś wyjątkowego i oryginalne, pokazać wyobraźnię i umiejętność jest bardzo wysoka. Więc spróbujmy uszyć zasłony rękami. Zacznijmy od prostych modeli do projektowania kuchni. Definiujemy design. Korzystając z doświadczenia w projektowaniu i odkrywać różne podejścia i propozycje stylistyczne, możemy powiedzieć, że zasłony kuchenne jest obecnie w żaden sposób gorsze od wystroju i złożoności modeli do salonu lub sypialni. W ostatnich latach coraz częściej zaczęły się przez okno warstwowy draperie, to prawdopodobnie ze względu na trend łączący przestrzeń kuchni, jadalni. Ale tu trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników, po pierwsze, kompleksowe draperie, jak i ciemne kolory optycznie zmniejszają przestrzeń, a po drugie, jeśli kuchnia jest stale piec, dużo oparów, dymu, itp działa, to wszystko będzie rozstrzygać na Kurtyny konkretnej płytki tłuszczowy, który jest trudny do usunięcia z fałd. Po trzecie, ciężkie zasłony „jeść” część światła z okna, dzięki czemu ciemniejszego pomieszczenia. Wreszcie, lambrekiny i zasłony z falbankami – ten atrybut stylu klasycznego, więc reszty wystroju i mebli w kuchni powinny być utrzymane w tym stylu.

Jak uszyć zasłony do kuchni? W nowoczesnym wnętrzu z prostych form lakoniczne, wypełnione powietrzem i światłem, zasłony, można wybrać najbardziej prostą formę, ale jasne kolory i wyraziste kolory. Kuchnia – przestrzeń, gdzie śmiały eksperyment z kolorem jest mile widziane. Jeden z najbardziej oryginalnych i demokratycznych sposobów, dzięki czemu zasłony zrobić własne ręce – jest korzystanie z oczkami. Oczka – pierścienie metalowe, które są wkładane do tkaniny na górnej części urządzenia, i poprowadzone przez gzymsu. Rezultatem jest modne, nowoczesne i piękne zasłony szyte na bardzo prostej technologii.

Zasłony z oczkami

1. Kupujemy tkaniny. Aby to zrobić, należy wykonać pomiary. Położyć tłoczonej zasłony piękne fałdy, z których każda z płyt powinna mieć szerokość równą połowie długości zasłony pomnożony przez 1,5 – 2 cm plus niewielka ilość spoiwa (jeśli tkanina jest zawieszony w poprzek lub zszywane wiele żeber). Zasłona obejmuje Długość odległości od podłogi do zasłony plus 5 cm brzeg (jeśli podłużną 12 cm), dla przetwarzania najwyższej zasłony i 3 cm powyżej gzymsu na uwalnianie.

2. Szyjemy zasłony. Wycinamy tkaninę zgodnie z kryterium. W razie potrzeby, związek o dwóch pasów materiału o strukturze rozpuszczając go wzdłuż podłużnego szwu. Klamra krawędzie boczne i szycia. Na dole zasłony podszywania. Teraz leczymy górne cięcie. Cięcia uszczelki kleju szerokość taśmy 10 cm i długości równej szerokości żaluzji i klej jest cofnięty od krawędzi 2 cm. Łuki 12 cm od góry na lewą stronę, 2 cm wgłębienie zgiecia wewnątrz i zszywane przez brzeg na górnej i dolnej krawędzi w pobliżu zagięcia.

3. oczka (w kupić w sklepie), rozkładają się w równej odległości od siebie nawzajem, wychodzących z krawędzi bocznych 1,5 cm a 2 cm od góry. Dokonywanie znaczników na wewnętrznym pierścieniu wycięte otwory o średnicy nieco mniejszej niż zamierzone, i wstawić do mocowania bagażu. Proste i piękne zasłony gotowe ręce.

Rolety dla kuchni z rękami

Jest to prosta metoda produkcji rolet, które będą doskonałym dodatkiem do kuchni w rustykalnym stylu „country”. Wymagałoby to: dwa drewniane listwy (po jednym na okapie, szerokość 8 do 10 cm, a druga cienka i lekka, o szerokości 1,5-2 cm i długość równą szerokości kurtyny). Jasnym kolorze lub jednokolorowe tkaniny dla głównych produktów i tkanek-towarzysz dla więzi. Kurtyna podejmowania długo tuż poniżej parapetu w formie rozszerzonej, a szerokość nieco szersze niż okno, zasłony dokładnie szerokości.

1. pierwszy mielony materiał amortyzujący drewniane listwy do okapu. Na odwrotnej stronie w stosunku do okapu jedną częścią kleju taśmy Velcro (rzep jeden używany zamiast elementów mocujących). Teraz robimy to długi, wąski pas tkaniny towarzyszącej, nie powinno być co najmniej 8 szt. 4 z nich dołączać do okapu za pomocą kleju i maskować wspólnych tapicerowane przycisków dekoracyjnych. Dwie wstęgi z krawędziami listwę, cofa się w 5 cm w środku i dwoma w równej odległości.

2. Z głównego panelu zasłony tkaniny podczas szycia rękami. Szyć na wierzchu drugiej części taśmy Velcro na przedniej stronie i dolny brzeg, aby wstawić drewniany bar. Boczne krawędzie i delikatnie zastrachivaem. Niewłaściwej stronie górnej krawędzi zasłon w tej samej odległości jak gzymsu teks pozostałe 4 taśmy dekoracyjne.

3. Dołączyć do cieniu okapu za pomocą taśmy z rzepem, zwinięte i naprawić dekoracyjna kokarda wstążkami.