134 Shares 5635 views

Usuwanie plam ze wszystkich rodzajów tkanin

Plamy na ubraniach pojawiają się bardzo często przez przypadek lub własnego zaniedbania. Można, oczywiście, zawierać element do pralni chemicznej. Jednak, jeśli spojrzeć na to reguły takiemu podejściu do usuwania plam, pół pensja będzie musiał opuścić przedsiębiorstwo użyteczności publicznej. Tymczasem, pozbyć się kłopotów sobie dość siły, aby każda. Spójrzmy prawdzie w oczy, usuwanie plam z ubrań nie jest tak skomplikowany proces. Specjalne narzędzia ani drogich chemikaliów, też nie jest konieczne. Korzystanie z tych wskazówek, można się łatwo pozbyć się tłuszczu, farby, wino, zioła, a nawet zielonki.

Kilka zasad dobrej gospodyni

Śni, że twoje ubrania jak najwięcej, aby wyglądać jak nowy? Pamiętaj, aby sprawdzić przed każdym myciu wszystkie rzeczy na temat dostępności poprawek. Często do ich pozbyć raz odwiedzonych ubrania w maszynie, nie jest już możliwe. Dlatego pierwszym czyszczenie, a następnie – do prania.

Wszelkie gospodyni wie, że usuwanie plam jest najbardziej skuteczne, jeśli szlak jest jeszcze świeża. Na przykład, wiśnie sok lub buraki można łatwo usunąć przez zwykłe mycie tkaninę pod silnym strumieniem zimnej wody.

oleju roślinnego, majonez i inne tłuszcze pozostawić uporczywych plam, zwłaszcza na tkaninach syntetycznych. Jeśli jednak zaznaczyć świeże nasyplete szlak sól staje się mniej zauważalne. A jeśli umieścić pod serwetką miejscu i wyprasowane gorącym żelazem na górze, jest możliwe, że nie sprzątanie czy pranie nie jest już potrzebne. Szczególnie użyteczne np sposób wełna, len, drelichu, grubości bawełny.

Jeśli pozbyć się tłustych plam nie może użyć soli, przyjść do amoniaku pomocy. Muszą przetrzeć szmatka kilkakrotnie. Po zabiegu umyć rzeczy jak zwykle.

Często usuwanie tłustych plam z rozpoczęciem przetwarzania tkanki odtłuszczających, na przykład denaturowany alkohol. Należy pamiętać, że substancje te są często odbarwia barwniki tkanin.

Dalej na farby olejnej jest trudna do usunięcia we własnym zakresie. Ale jeśli zdecydujesz się to zrobić, należy zacząć od usunięcia plamy na próbkach tkaniny. Często aceton lub benzyna lakowa nie tylko usunięcie farby, ale także do wypłukania kolor włókien tkaniny. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do syntetycznych. Więc na początek, przesunięcie od wewnętrznej części kompozycji, aby zrozumieć, czy ubrania zranione rozpuszczalnik. Nadmiar warstwa farby może być starannie zdrapano z ostrym nożem albo ostrzem. Należy pamiętać, że rozpuszczalniki to podstawa tłustej, a także pozostawia plam. Dlatego po wszystkich śladów farby usuniętego, przetrzyj go roztworem amoniaku. Następnie można umieścić na miejscu „” znika”i umyć w ciągu kilku godzin.

Zazwyczaj usuwanie plam z czekolady, herbaty lub kawy nie jest trudne nawet dla niedoświadczonych gospodyń domowych. Większość nowoczesnych proszków do prania poradzić sobie z tym problemem „hurra”. Ale na białych tkanin czasami ślady nadal. Aby pozbyć się z nich, należy użyć wszelkich środków, aby efekt pioruna. Soda, fosforan trisodowy, chlor, tiomocznik idealny do moczenia bawełny i tkaniny płócienne (len, obrusy, ręczników). sok z cytryny i ocet zrobić dobry użytek z dzianin i tkanin delikatnych, takich jak muślin lub szyfonu.

Nawiasem mówiąc, wszystkie z powyższych metod działa całkiem dobrze do usuwania plam z trawy i czerwonego wina.

Plama z zielonki, być może jedynym sposobem, w którym chciałbym poinformować, aby nie spieszyć się z bielizny. Zostawić coś leżeć trzy lub cztery dni, a szlak staje się prawie niezauważalna. Po tym można bezpiecznie usunąć plamę z zielonej rzeczy z pomocą „Vanish Oxi Action”. Jeśli to wydaje się zbyt kosztowne, spróbuj roztwór amoniaku o 10%. Do białych tkanin odpowiedniego kwasu cytrynowego, ocet lub konwencjonalne środki bielące.

Nawiasem mówiąc, ta rada odnosi się do innego popularnego antyseptyczne – jodu. Jako substancji lotnych, paruje z tkanina jest prawie całkowicie, pozostawiając jedynie słaby ślad żółty.

Należy pamiętać, że usuwanie plam za pomocą odplamiaczy również wymaga uwagi i opieki. Przede wszystkim, należy ściśle stosować się do instrukcji. Nie powinniśmy zapominać, że odplamiacz należy najpierw wypróbować na małym kawałku lub w dowolnej części materiału wewnątrz.