456 Shares 9709 views

Jak wybrać telewizor w samochodzie: przegląd najlepszych modeli i opinii

Ze względu na stały korków na drodze, każdy kierowca szuka dla siebie różnych sposobów relaksu. Zapytany o to, jak nie zasnąć w oczekiwaniu, nie stać się agresywnym i złym, a jak nie szaleć, kierowca zawsze znajdzie coś, co lubi. Ktoś rozmawia przez telefon, wysyłając wiadomości SMS, słuchając muzyki, pracując, ucząc się języka obcego lub czytając książkę. Niektórzy wolą oglądać telewizję. Maszyna jest łatwa w instalacji, dlatego najważniejsze jest wybranie najbardziej odpowiedniego.

Kilka lat temu nikt nie mógł sobie wyobrazić, że oprócz słuchania muzyki można oglądać filmy, programy telewizyjne i ulubione kanały telewizyjne z płyt CD. Teraz jest ogromny asortyment produktów przeznaczonych do instalacji w samochodzie. Zastanówmy się nad niuansami instalacji technicznej i najlepszych modeli.

Rodzaje telewizorów

Telewizory instalowane w samochodach są warunkowo podzielone na pięć typów. Klasyfikacja następuje metodą przyłączenia i lokalizacji.

Rozróżnienie:

 • Standardowy telewizor w samochodzie. Takie urządzenie może pracować zarówno od 12 W, jak i od pełnego 220 W. Urządzenie jest podłączone do specjalnych i konwencjonalnych zasilaczy.
 • Wbudowany telewizor. Zazwyczaj jest on zamontowany w zagłówku, osłonie, chroniąc przed słońcem lub w podłokietniku.
 • Sufit telewizor w samochodzie. Oczywiście jest on zainstalowany na górnej powierzchni samochodu. Ma szerokie kąty widzenia i zużywa energię elektryczną dzięki specjalnej kloszze.
 • Chowany telewizor. Takie urządzenie jest częścią przemysłu motoryzacyjnego.
 • Monitor samochodowy. On nie ma automatycznego tunera.

Jak wynika z opisu, najbardziej ulubionymi typami kierowców są pierwsze trzy opcje.

Gdzie można zainstalować telewizor?

Telewizja i domy, a także w biurze od dawna są nieodzownym elementem. Pozostaje określić, gdzie jest jego miejsce w samochodzie? Należy pamiętać, że na przedniej szybie, w rogu deski rozdzielczej iw środku kabiny, nie należy montować urządzenia. Idealnie, telewizor w samochodzie powinien znajdować się w pobliżu fotela pasażera, aby nie przeszkadzać kierowcy. Jeśli ktoś jest zablokowany w korku, wystarczy, aby przejść do miejsca, w którym urządzenie jest zainstalowane.

Alpine PKG-2100P

Zestaw, o nazwie Alpine PKG-2100P, zawiera nie tylko duży telewizor w samochodzie (10 cali), ale także odtwarzacz DVD, uniwersalny pilot, słuchawki. Dzięki kosztownej matrycy urządzenie ma wysoką rozdzielczość, dobre kąty widzenia. Umożliwia to oglądanie telewizora charakteryzującego się wysoką jakością i kontrastowym obrazem.

Wszystkie moduły zainstalowane w urządzeniu działają idealnie, zadziwią każdy kierowca niezawodnością. Podobnie jak inne wbudowane telewizory w samochodzie, model ten posiada kilka złączy, które umożliwiają podłączenie do różnych źródeł zasilania.

Jak już opisano powyżej, słuchawki są zawarte w zestawie. Jeśli to konieczne, możesz kupić inne – droższe, ale jakość. Telewizor jest wygodny, ponieważ jego opcje umożliwiają automatyczne odtwarzanie wideo.

Zalety urządzenia:

 • Doskonała jakość obrazu;
 • Wiele odcieni kolorów;
 • Dobry poziom głośności;
 • Szeroki zakres dodatkowych funkcji.

Telewizor nie ma żadnych minusów.

Przybliżony koszt wynosi 950 USD.

Velas VTV-704

Przekątna modelu wynosi 7 cali. Pakiet jest dobry, wszystkie złącza działają poprawnie. Dodatki obejmują doskonałe kąty widzenia, a także wady – słabą klarowność i niewielką liczbę elementów kolorystycznych.

Supra STV-905

Ta jednostka ma rozmiar ekranu 9 cali. Odtwarza wideo tylko z dysków flash. Są one połączone standardowym złączem USB. Można również słuchać muzyki za pomocą urządzenia.

Ma dobre kąty widzenia. Obraz jest wyraźny, a ustawienia, które pozwalają na poprawę, obejmują szeroki zakres opcji. Aby dostosować obraz do siebie, użytkownik będzie musiał dokładnie zbadać menu. Nawiasem mówiąc, to w języku rosyjskim.

W opiniach czasami mówi się, że przyciski dotykowe nie działają od czasu do czasu.

Pomiń telewizor: słaby poziom dźwięku.

Zalety urządzenia:

 • Dobry kolor;
 • Szerokie kąty widzenia;
 • Ostrość obrazu.

Średni koszt wynosi 120 USD.

BBK LD1006TI

Przekątna tego telewizora wynosi 10 cali. Jeśli mówimy o zaletach urządzenia, to odnosząc się do opinii w internecie, musisz zwrócić uwagę na wbudowany odtwarzacz DVD i złącze USB. Ponadto urządzenie można zainstalować w dowolnym miejscu. Ważną wadą jest trudność w kontrolowaniu objętości.

Phantom DTV 700B

Telewizor tego modelu wyposażony jest w 7-calowy ekran. Urządzenie jest dość imponujące, dlatego uzasadnia wysokie koszty (100-150 USD). Telewizor działa bez ładowania przez około 2 godziny.

Plusy gadżetu:

 • Jakość obrazu;
 • Dobre kąty widzenia.

Wady można przypisać tylko tym, że czasami występuje rozmyty obraz.

Hyundai H-LCD700

To Hyundai H-LCD700 – najlepszy telewizor w samochodzie. Na suficie lub podłokietniku można łatwo zintegrować. Monitor ma 7 cali. Należy zauważyć, że ten telewizor nie tylko może odtwarzać wideo. Jest tam gra, która pomoże spędzić czas z zainteresowaniem. Urządzenie może podłączyć jedno zewnętrzne urządzenie za pośrednictwem złącza USB.

Zalety telewizora:

 • Wysoka jakość obrazu;
 • Duża lista dostosowanych opcji.

Jedynym minusem jest to, że dźwięk jest nieco słaby.

Koszt telewizora wynosi tylko 70 USD.

Recenzje

Warto zauważyć, że opinie o urządzeniach opisanych w artykule są zawsze pozytywne. Nawet jeśli wziąć pod uwagę niektóre wady, są one blokowane przez niską cenę lub listę zasług. Negatywna opinia jest bardzo rzadka. Często są one związane z problemami, które powstają w wyniku małżeństwa w fabryce.

Wynik

TV-nawigator w samochodzie będzie doskonałym rozwiązaniem, jeśli często kierowca musi poświęcić czas na korków. Muszę powiedzieć, że to urządzenie jest bardzo wygodne i użyteczne. Szczególnie ten gadżet jest przydatny w długich podróżach.

Ci, którzy mają dziecko po prostu potrzebują telewizora. Aby wziąć dziecko, możesz zainstalować urządzenie w zagłówku. Dorośli pasażerowie będą także wdzięczni za dobrą rozrywkę. Oczywiście, oglądanie filmu lub serii jest o wiele ciekawsze niż oglądanie drogi.

Kierowca powinien pamiętać, że musisz uważać na oglądanie telewizji podczas podróży. Musimy zachować czujność i nie rozpraszać się przed procesem.