486 Shares 4462 views

Nadajnik jest czym?

Muzyka towarzyszy nam przez całe życie, słyszymy ją na ulicy, delektujemy się hitami naszych graczy i telefonów, dowiadujemy się o wiadomościach w radiu. Być może, częściej niż w innych miejscach, muzykę można usłyszeć w przejeździe. Każdy kierowca z wielką przyjemnością stworzy dodatkowe tło muzyczne dla swojej podróży, ale nie wszystkie samochody mogą pochwalić się dostępnością nowoczesnych systemów mediów wyposażonych w zestaw portów i napęd CD. Sytuacja pomoże ustalić proste urządzenie zwane nadajnikiem FM.

Nadajnik FM jest …

Moralnie przestarzałe technologie i tzw. Kulki są zawsze kompromisem, co jest bardzo często konieczne dla konsumentów, w szczególności kierowców. Wynika to z braku bardziej nowoczesnych i zaawansowanych rozwiązań w ich samochodach. Nadajnik jest elektronicznym urządzeniem radiowym umożliwiającym odtwarzanie plików audio w różnych rozszerzeniach i nadawanie ich do pobliskiego odbiornika radiowego. Ten gadżet stał się częściowym zamiennikiem odtwarzaczy kasetowych. Na przecięciu technologii, kiedy karty flash zyskały już popularność, a odtwarzacze Bluetooth nie są jeszcze dostępne, użyto innego wynalazku – nadajnika. Rejestratory taśm radiowych rzadko są wyposażone w pełny zestaw funkcji, zwłaszcza tych, które znajdują się w podstawowym montażu samochodu, więc podobne postępowanie stało się koniecznością.

Nadajnik FM Opis

Nadajnik FM dla samochodów to małe urządzenie, które łączy się z zapalniczką samochodową. W większości przypadków gadżet jest wykonany z plastiku. Posiada uchwyt zawiasowy zapewniający bardziej komfortową interakcję i kontrolę odtwarzania. Często urządzenia tej kategorii są wyposażone w wyświetlacz, który wyświetla informacje o danych odtwarzanych lub wczytywanych do zawartości pamięci przetwornika. W niektórych modelach są zainstalowane pełne elementy sterowania, w tym opcje zdalne. Panel nadajnika umożliwia przełączanie, przewijanie utworów, regulację poziomu głośności i wybór kolejności odtwarzania (na przykład, aby odtwarzać muzykę w przypadkowej kolejności).

Ważne jest, aby wiedzieć: zdecydowana większość samochodów dostarcza napięcie 12 V, co wystarczy do obsługi gadżetów. Systemy pokładowe maszynowych maszynowych pracujących na oleju napędowym zazwyczaj mają napięcie dwa razy wyższe, więc 12-woltowe nadajniki FM wypalają się.

Jak działa Nadajnik FM

Więc dowiedzieliśmy się, nadajnik FM jest urządzeniem do odtwarzania danych. Dlaczego jest potrzebne, gdy są zamienniki w postaci dysków CD i dysków flash? Właściwie to rozwiązanie jest przeznaczone dla tych, którzy nie mają takich lub po prostu wolą używać telefonu lub odtwarzacza Bluetooth jako miejsca na muzykę.

W przypadku nadajnika, w zależności od modelu, jest wiele elementów komunikacyjnych:

  1. Port USB. Do podłączania pamięci flash, smartfonów iPhone i odtwarzaczy iPod.
  2. Gniazda MicroSD / MMC. Do podłączania większej liczby pamięci flash.
  3. Bluetooth. Aby nadać sygnał dźwiękowy z telefonu lub odtwarzacza.

Nadajnik FM podczas jego aktywności analizuje zawartość podłączonej pamięci masowej na obecność plików audio w formacie MP3 i innych formatach . Po tym rozpocznie się proces konwersji cyfrowego dźwięku na elektryczny sygnał audio. Nadajnik wysyła sygnał do powietrza, którego moc wystarcza, aby złapać odbiornik radiowy wbudowany w samochodzie. Właściwie to odbiornik wzmacnia sygnał, przekazując go do systemu akustycznego zainstalowanego w samochodzie. Otaczający ludzie słyszy muzykę z mediów podłączonych do nadajnika FM.

Ważne: instrukcje nadajnika (niezależnie od modelu) określają, że gadżet powinien być dostrojony do nieobecności, aby nie kolidować z innymi programami, nie powodują niepotrzebnych zakłóceń i zasadniczo działają poprawnie.

Nadajnik FM Ritmix FMT A705 – najbardziej przystępna opcja

Bardzo przyzwoity, a zarazem dość niedrogi nadajnik FM, doskonale radzący sobie z jego głównym zadaniem i licznymi zaletami.

Oprócz bardzo niskiej ceny (tylko około 350 rubli) jedną z ważnych zalet urządzenia jest uniwersalna bateria, która doskonale współpracuje z 12-woltowymi systemami pokładowymi i 24-woltowymi. Istnieje prosty korektor dla uzyskania akceptowalnego dźwięku. Urządzenie współpracuje z dyskami flash wszystkich typów, obsługuje ogromne systemy plików do 32 gigabajtów (rzadkość dla nadajników tej niszy cenowej).

Mówiąc o niedociągnięciach nie możemy zapominać o monolitycznej sprawie, która nie pozwala na dostosowanie pozycji wyświetlacza, a także brak obsługi innych formatów audio innych niż MP3.

Nadajnik FM Rolsen RFA-100

Inny przedstawiciel segmentu budżetowego nadajników FM, który będzie pasował do niezbyt wybrednych użytkowników.

Przede wszystkim to urządzenie różni się ergonomią i pomyślnym układem elementów sterujących. Nawet przy słabym oświetleniu nie można dokonać błędnego kliknięcia. Jednocześnie ciało wygląda stylowo i przyciąga uwagę. Jest miękkie, bardzo ładne podświetlenie wyświetlacza, nie napędzając oczy kierowcy. Przyjemności i cena, możesz kupić ten gadżet za skromne 500 rubli. Zestaw zawiera pilot. Użytkownicy zauważają wysoką jakość transmisji sygnału, nawet jeśli pracują równolegle z innymi urządzeniami, co często mają negatywny wpływ na jakość dźwięku (na przykład rejestratory wizyjne).

Z minuses możesz przydzielić ograniczoną liczbę obsługiwanych dysków flash (nie więcej niż 4 gigabajty).

FM Transmitter Mystery MFM-80BCU

Świetne wielofunkcyjne urządzenie. Być może jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszy nadajnik Bluetooth, zdolny nagradzać dowolny magnetofon radiowy z zaawansowaną, pozornie nieosiągalną funkcją.

Ten gadżet jest w stanie odbierać sygnał przez bezprzewodowy protokół Bluetooth, co oznacza, że użytkownik nie musi już dbać o obecność napędu flash i jego napełniania. Ponadto kierowca ma prawo używać tego nadajnika FM jako zestawu słuchawkowego. Sterowanie może odbywać się za pomocą dwóch paneli sterowania. Jedna z nich jest wysokiej klasy, wyposażona w jednostkę cyfrową, umożliwia wybieranie numerów i wykonywanie połączeń telefonicznych. Druga konsola jest uproszczona, montowana bezpośrednio na kierownicy, umożliwia przełączanie utworów, zatrzymywanie i rozpoczęcie odtwarzania.

Ponadto urządzenie może pochwalić się technologią Clear Voice Capture, która zapewnia wysoką jakość transmisji dźwięku bez znacznych strat i dodatkowych zakłóceń (echo, rasping i inne przewody sygnału radiowego).

Innym ważnym widokiem nadajnika jest duży wyświetlacz o przekątnej 1,4 cali.

Nadajnik FM Intego FM-105

Patrząc na rozwiązanie firmy Intego, pierwszą rzeczą, o której warto wspomnieć, są myśli o nawigatorze drogowym lub mini-komunikatorze. Powodem tego jest duży wyświetlacz, który nie jest typowy dla urządzeń tej kategorii. Właściwie taki duży ekran jest zainstalowany w gadżecie z dobrego powodu, jest to jeden z nielicznych nadajników obsługujących odtwarzanie wideo. Decyzja jest niejasna i mało prawdopodobne, aby znaleźć wystarczająco dużo zwolenników.

Mówiąc o Incie FM-105, nie można milczeć faktu, że ten nadajnik FM dla samochodów ma bardzo imponującą jakość dźwięku.

Czy gra jest warta świecy?

Nadajnik FM jest bardzo specyficznym urządzeniem, które, oprócz wyraźnych, opisanych plusów, ma poważne wady. Przede wszystkim oczywiście bardzo niska jakość dźwięku. Fakt ten będzie miał duży wpływ na tych, którzy rzadko słuchają radia i wolą cieszyć się muzyką z wysokimi bitrate.

Dodatkowym dyskomfortem jest brak wsparcia masywnych dysków twardych, co ogranicza do siedzenia w kabinie, nie zezwala na zabranie ze sobą żadnych list odtwarzania i albumów. Ten problem można uniknąć, kupując nadajnik Bluetooth, ale wtedy jakość dźwięku spadnie jeszcze niżej.

W rezultacie fani nadajników FM są zmuszeni do kompromisu, zawsze tracąc coś. W suchej pozostałości jedyna zaleta nadajnika FM nad nowoczesnym magnetofonem radiowym to niski koszt.