358 Shares 3311 views

Jak flashować chińskie tabletki? Firmware dla chińskich tabletów

Decydując się na zakup tabletu, osoba musi stawić czoła niesamowitemu obfitości tych urządzeń zarówno od znanych producentów jak i od mało znanych firm. I często sytuacja, kiedy trzeba wybrać nie przez właściwości sprzętowe, ale przez nazwę firmy i koszt, ponieważ tylko to odróżnia model. Cały powód to kolekcjonerzy z Królestwa Śródziemnego, dosłownie zalany rynkiem niemal identycznym tabletem. Nic dziwnego, że jedno z pytań, które szczęśliwy właściciel takiego laptopa może mieć: "Jak flashować chińską tabletkę" Android "?"

Dlaczego warto zmienić oprogramowanie?

Właściciele tabletek od wybitnych producentów mają problemy z pracą gadżetów, co do zasady prawie nigdy się nie zdarza. Wszystko działa dokładnie tak, jak jest to zamierzone. Jednak niestety, przy niedrogich chińskich modelach, nie zawsze tak jest. Bardzo często jest sytuacja, kiedy użytkownik takiej tabletki zauważy, że w każdej przeglądarce są spontaniczne przekierowania (przekierowania) na niechciane zasoby, chociaż programy antywirusowe nie wykrywają niczego.

Wymiana plików systemu operacyjnego może być również konieczna w przypadku nieprawidłowego działania sprzętu i oprogramowania. W rzeczywistości powody mogą być bardzo różne.

Wybór oprogramowania

Aby wymienić programy sterujące, należy dokładnie przeczytać istniejące informacje w sieci. Zazwyczaj właściciele tworzą wielostronicowe oddziały wyspecjalizowanych forów dla każdego urządzenia, gdzie omawiane są problemy i ich rozwiązania. Tam są w szczególności instrukcje na temat obnażania chińskich tabletek, a także samego oprogramowania. Zalecamy przeczytanie jej ostrożnie.

Firmware to zestaw plików, które są zapisywane do wewnętrznego napędu gadżetów i tworzą system operacyjny. Wśród nich są między innymi sterowniki, które sterują elementami sprzętowymi. W przypadku nieprawidłowego wyboru i procesu ładowania gadżet może przestać włączać, stając się tak zwaną "cegłą". Firmware dla chińskich tabletów są wybierane nie tylko z nazwy, ale także z rewizji. Podajmy przykład. Weź model 3450DUO. Istnieją modyfikacje B i W, które różnią się w sterowniku wyświetlacza. Przekazywanie systemu operacyjnego 3450DUO / B dla W, użytkownik dostanie ciemny ekran. Następnie rozważymy rozwiązania dotyczące procesorów MTK.

Program do szycia

Aby "szyć" system operacyjny w tablecie, poza samą wersją oprogramowania, musisz pobrać narzędzie Flash Tool. Często testowana wersja zawiera zszyte pliki. Firmware dla chińskich tabletów działa lepiej dzięki najnowszym wersjom narzędzia Flash Tool. Więc, dobrze się sprawdziłem w 5.1352. Jest całkowicie bezpłatny, nie ma problemów z dostępnością.

Jak flashować chińskie tabletki. Przygotowanie

Przed przystąpieniem do procedury uaktualniania musisz upewnić się, że bateria gadżetu jest w pełni naładowana. Potrzebny jest także komputer z systemem Windows (mniej pytań), bezpłatny port USB i odpowiedni kabel. Zaleca się używanie laptopów lub komputerów z systemem rezerwowym, ponieważ przerywanie procesu migania może prowadzić do zakłócenia struktury pamięci wewnętrznej.

Często pojawia się pytanie o tym, jak flaunt chińskich tabletek jest spowodowane faktem, że na etapie przygotowywania występuje na każdym etapie nieostry błąd. Więc musisz utworzyć folder z katalogu głównego dysku "C", a jego nazwa nie powinna zawierać rosyjskich liter, dopuszcza się tylko słowa angielskie. To jest ważne. Nie ma też luk.

Powinien rozpakować pliki oprogramowania firmowego (boot.img, system.img). Tabletkę należy wyłączyć, a nie podłączyć do komputera.

Napełnianie systemu

Następnym krokiem jest uruchomienie programu flash_tool.exe. W oknie Agent pobierania należy określić folder MTK_AllInOne_DA.bin z folderu aplikacji segregatora. W poniższym oknie należy wybrać plik znaczników – tak zwany rozproszenie. To jest kluczowy punkt. Każdy, kto jest zainteresowany tym, jak flashować chińskie tabletki, powinien mieć co najmniej ogólny pogląd na ten temat. W zależności od modyfikacji procesora wspomniany plik może mieć różne nazwy. Tak więc, w przypadku współczesnych modeli masowych nazywa się MT6582_Android_scatter.txt. Nie można zastąpić tego pliku innymi urządzeniami, nawet z tym samym procesorem. Z rzadkimi wyjątkami. W przeciwnym razie trzeba zbadać nie tylko jak rozbłyskiwać chińskie tabletki, ale także jak je przywrócić z "cegły".

Jeśli wszystko zostanie zrobione poprawnie, lista wykrytych plików pojawi się w głównym oknie (Preloader, MBR …). Tutaj, trochę wyżej, można wybrać tryb szycia. Może to być uaktualnienie oprogramowania sprzętowego, tylko do pobrania lub format +. Najmniej destrukcyjna jest druga. Najczęściej należy ją używać. Niezależnie od poprawności przygotowania zaleca się zawsze wyczyść pole wyboru Preloader.

Po zakończeniu kliknij przycisk Pobierz. Program przejdzie w tryb gotowości. Do komputera należy podłączyć tablet i obejrzeć proces pobierania. Jeśli wszystko poszło dobrze, okno programu może zostać zamknięte, odłączyć tablet od komputera i włączyć go. Po naliczeniu oprogramowania początkowe pobieranie trwa dużo czasu, nawet kilka minut.

Ważne punkty

Studiując jak flashować chińską tabletkę Samsung lub jakikolwiek inny, należy pamiętać, że:

  • Podczas nalewania programu z laptopa na baterię może wystąpić sytuacja, w której porty USB są odłączone ze względu na spadek ładowania akumulatora poniżej poziomu krytycznego.
  • Czasami blok UBOOT nie jest szyty, a tablet nie zaczyna się. Problem polega na tym, że ścieżka do uboot.img jest zarejestrowana w pliku rozproszonym, a lk.bin jest na liście, która jest, ale została zmieniona.

  • Niektóre modele tabletów i smartfonów nie są szyte ze względu na specyfikę połączenia z komputerem. W takim przypadku, niezwłocznie po podłączeniu do portu USB, należy nacisnąć i przytrzymać przycisk zasilania wraz z głośnym kołysze.
  • Aby uniknąć awarii, nie zaleca się łączenia gadżetu z portami na przednim panelu jednostki systemowej komputera.

Forgery

Niestety, nie wszystkie urządzenia przenośne oznaczone jako "Made in China" mogą pochwalić się wysoką jakością i stabilną pracą. Bardzo często właściciele gadżetów pytają, jak rozbić chiński tablet n8000. Cóż, jeśli ktoś miał taką kopię modelu Samsunga, możesz tylko współczuć. Oczywiście około 64 GB pamięci wewnętrznej i 2 GB pamięci RAM nie mówi. Ten fałszywy ma "na pokładzie" niewielki 512 MB komórek do uruchamiania programów i 1,5 GB na wbudowanym dysku. To, co jest bardzo smutne, często przestaje działać po kilku miesiącach, nawet przy starannym użyciu.

Nadal istnieje rozwiązanie! Poniżej wyjaśnimy, jak flashować tablet Samsung Galaxy n8000. Metoda, oczywiście, nie jest panaceum, ponieważ w budowaniu marki może być absolutnie "farsz". To, co działa w jednym przypadku, w drugim jest zupełnie bezużyteczne.

Definicja konfiguracji sprzętu

Tabletkę należy starannie otworzyć. Na płycie głównej zawsze znajduje się oznaczenie, na przykład Mapan MX913 DC. Musi być znalezione i zapamiętane (spisane). Ponadto należy określić typ sterownika ekranu dotykowego, układu dźwięku i procesora. W przypadku tych komponentów musisz zacząć szukać oprogramowania. Na przykład ekranem dotykowym może być GSL3680, moduł bezprzewodowy to RTL8188ETV firmy Realtek, a procesor jest popularnym urządzeniem Allwinner A13.

Zauważ, że wszystkie powyższe dla MTK w tym przypadku nie działają. Dowiedzmy się, jak flashować chiński "Samsung" (tablet).

Rewitalizuj słynne fałszerstwa

Do pracy musisz pobrać program Phoenuxusbpro. Jest to zarówno z chińskim, jak iz angielskim interfejsem. Najpierw w menu aplikacji wybierz żądany obraz – oprogramowanie sprzętowe i otwórz go, używając polecenia Otwórz. Tablet jest odłączony od komputera. Po naciśnięciu przycisku Start kolor ikon zmienia kolor na zielony. W tablecie przytrzymaj Głośność +, przytrzymaj, podłącz go do portu USB, naciśnij przycisk Zasilanie. Rozpoczyna się proces "odlewania". Po wyświetleniu komunikatu o sukcesie można odłączyć kabel. To wszystko – możesz sprawdzić tablet.