658 Shares 9714 views

Operator "Megafon" nie złapie sieci: możliwe przyczyny i rozwiązania problemu

Sieć komórkowa w życiu współczesnego człowieka zajmuje ważne miejsce. Stało się tak konieczne, że czasami nie wyobrażam sobie braku możliwości połączenia z bliską osobą, która mnie przeraziła. Każdy, nawet w innym mieście, może komunikować się z kolegami w sprawach dotyczących pracy lub zadzwonić do krewnych. Ze względu na komunikację komórkową, w ciągu dnia wszystkie zadania i problemy zostały rozwiązane dość szybko. Są jednak sytuacje, w których nie można nawiązać połączenia, a na ekranie pojawia się komunikat "Brak sygnału".


Co zrobić – nie złapie sieci Megafon? Dlaczego w dobie wysokich technologii można zmierzyć się z tego rodzaju problemem? Każdy właściciel telefonu komórkowego chce wiedzieć, co powoduje utratę sieci i jak ją uniknąć?

Brak sieci

Obecnie wieże operatora komórkowego Megafon są ustawione praktycznie na całym terytorium Federacji Rosyjskiej i nawet poza jej granicami. Bardzo rzadkie są obszary, w których nie ma zasięgu.

Jeśli telefon nie złapie sieci Megafon, może być kilka powodów. Powiedzieć, że nie ma zasięgu w tym miejscu jest możliwe tylko wtedy, gdy wszyscy ludzie wokół ciebie nie mają sygnału. Najczęściej ten problem można spotkać poza miastem. Czasami w tych miejscach, które znajdują się na nizinach, może nie być również zasięg sieci.

Wieże "megafon" w warunkach miejskich są budowane dość mocno, więc z sygnałem z reguły nie pojawiają się problemy. Jednak ze względu na dużą liczbę budynków, mogą wystąpić pojedyncze obszary o niewielkim lub żadnym zasięgu. Betonowe przegrody stanowią barierę dla propagacji fal radiowych. W tym przypadku wystarczy pomieścić około 10 metrów – i nie będzie problemów z komunikacją.

Jest sygnał, ale niemożliwe jest zadzwonić

Masz taki problem, jeśli nie złapiesz sieci Megafon. Co zrobić w tej sytuacji? Powody, podobnie jak ich decyzje, mogą być kilka. Na przykład przerwy z komunikacją komórkową lub problemy z urządzeniem przenośnym. Często jednak użytkownicy mają do czynienia z faktem, że na ekranie telefonu poziom sygnału jest niewielki, ale jest. Ale przy próbie wysłania wiadomości lub wybierania numeru abonenta, z wyjątkiem krótkich dźwięków, nic się nie dzieje. W takim przypadku można spróbować wykonać następujące czynności:

 • Sprawdź usługę przekazywania połączeń. Jeśli jest aktywne, musisz wpisać polecenie ## 21 # i klawisz połączenia.
 • Problemy z komunikacją mogą powodować tryb FDN. Jeśli jest włączone, istnieją ograniczenia dotyczące pracy z numerami abonentów. Dostępne dla połączeń są tylko te, które są wymienione na specjalnej liście na karcie SIM.
 • Jeśli nie złapiesz sieci Megafon lub jeśli sygnał jest bardzo słaby, możesz spróbować zrestartować urządzenie przenośne. W takim przypadku należy usunąć kartę SIM i zainstalować ją ponownie.
 • W trakcie wykonywania połączeń wyświetlana jest czarna lista. Najczęściej w tej aplikacji w niektórych usługach jest zainstalowana blokada. Możesz sprawdzić stan i poprawić ustawienia w ustawieniach.
 • W telefonach komórkowych jest dostępna funkcja zakazu połączeń przychodzących i wychodzących. Nie można wybrać numeru – musisz zobaczyć jego status.
 • Jeśli problem z sygnałem nadal się utrzymuje, należy spróbować włożyć kartę SIM do innego urządzenia. Jeśli nie ma na nim sygnału, musisz skontaktować się z dowolnym telefonem komórkowym Megafon.

Sieć 3G. Dlaczego nie złapie karty SIM "Megafon"?

Obecnie każdy mobilny użytkownik wie, że 3G to nie tylko niezawodny, ale także potężne źródło internetowe. W przypadku, gdy sieć jest niestabilna lub całkowicie zanika, konieczne jest przeprowadzenie diagnostyki.

 • Najczęstszym przypadkiem, gdy odmawia się dostępu, powodem jest brak środków na koncie lub używany limit ruchu. Aby sprawdzić stan, wykonaj następujące polecenia: * 558 # lub * 105 #.
 • Jeśli karta SIM "Megaphone" nie przechwytuje sieci 3G, podczas gdy właściciel znajduje się poza jego regionem, konieczne jest sprawdzenie ustawień pakietu – czy sieć 3G jest dozwolona w roamingu.
 • Aparatura wyposażona w dwa porty dla kart sim, często mają pewne ograniczenia techniczne. Na przykład wsparcie 3G lub 4G może być realizowane tylko na jednym z gniazd.
 • I oczywiście możesz testować urządzenie. W tym celu zaleca się przejście do sieci 2G i sprawdzenie, czy jest ono prawidłowe. Następnie włącz funkcję tylko 3G. Często występują awarie sygnału, gdy aktywny jest tryb mieszany.

Problemy z siecią 4G

Nie tak dawno temu użytkownicy mieli możliwość nawiązania połączenia z sieciami czwartego pokolenia. Opcja ta jest również realizowana przez operatora komórkowego "Megafon".

Przestał złapać telefon sieciowy, jednak wcześniej nie było problemów? Konieczne jest zrozumienie przyczyn takiej niepowodzenia. Chodzi o to, że 4G działa stabilnie teraz tylko w dużych miastach. Na etapie testowania są obszary ośrodków regionalnych i terenów wiejskich, więc w tych miejscach sygnał może być słaby lub całkowicie nieobecny.

Ponadto, powodem, dla którego firma MegaFon nie złapała sieci 4G, mogą być ograniczenia pakietu taryfowego. Aby to zrobić, musisz skontaktować się z telefonem komórkowym i aktywować usługę.

Innym powodem, jeśli nie można połączyć się z 4G, mogą występować cechy wyposażenia technicznego telefonu komórkowego. Nie wszystkie urządzenia obsługują tę technologię.

Powód w telefonie

Dlaczego nie złapie sieci Megafon przez telefon? Ten problem jest bardzo frustrujący dla użytkowników telefonów komórkowych. Niestety, nie zawsze pojawiają się problemy w zasięgu, jeśli nie ma sygnału. Każde urządzenie nie jest ubezpieczone przed winy. A teraz wielofunkcyjne smartfony są wyposażone w tak wiele różnych technologii, że niemożliwe jest zapobieganie i zapewnienie niezawodności poziomu pracy z sieciami komórkowymi.

Jeśli abonent zauważy, że karta SIM "Megaphone" nie złapie sieci w telefonie, możesz spróbować ją włożyć do innego urządzenia. Jeśli nie ma problemów z sygnałem, przyczyny awarii urządzenia mogą wynosić kilka. Rozważ główne:

 • Kontakt radiowy nie powiódł się.
 • Błąd znajduje się w wzmacniaczu mocy nadajnika.
 • Problemy z anteną.
 • Awaria oprogramowania.
 • Wnętrze telefonu mokre.

Usterka na karcie SIM

Nie mniej powszechnym powodem, dla którego "Megaphone" nie złapie sieci, może być defekt karty SIM. Wielu użytkowników jest często zaskoczonych, gdy tak się dzieje. Karta operatora komórkowego jest jednak tym samym urządzeniem elektronicznym, co sam telefon. Wewnątrz znajduje się chip, który może zostać uszkodzony. W przypadku awarii telefon po prostu nie rejestruje się w sieci.

Jeśli tak się stanie, nie powinieneś być zdenerwowany przed czasem. Możesz przywrócić dostęp do swojego numeru w dowolnym biurze operatora komórkowego. Wystarczy tylko zamówić duplikat karty SIM. Należy jednak pamiętać, że numer ten powinien być zaprojektowany specjalnie dla Ciebie.

Karta SIM jest zablokowana

Zdarzają się przypadki, gdy właściciel przez długi czas nie korzysta z usługi operatora komórkowego, a następnie odkrywa, że "Megafon" nie złapie sieci. Ten problem jest zupełnie naturalny. Po pewnym okresie liczba ta jest zablokowana. Prawie wszyscy operatorzy świadczą usługi przez rok, po czym konieczne jest uzupełnienie konta w celu przedłużenia terminu. Jeśli karta SIM jest zablokowana, staje się ona nieaktywna. Oczywiście nie będziesz w stanie zobaczyć sieci i połączyć się z nią używając.

Wnioski

W tym artykule dowiedzieliśmy się, dlaczego Megafon nie złapie sieci. Najczęstsze powody, które mogą prowadzić do takich konsekwencji:

 • Usterka samego telefonu.
 • Problemy z kartą SIM.
 • Brak zasięgu w tym lub tym obszarze.

Ponadto, jeśli "Megaphone" nie złapie sieci w trybie automatycznym, zaleca się użycie wyszukiwania ręcznego. Czasami problem jest rozwiązany dość prosto – ponowne uruchomienie gadżetu.