741 Shares 8417 views

Antena telewizyjna z własnymi rękami – prosta i niedroga

Konstrukcja anten nie jest tak popularna w dzisiejszych czasach, jak na początku epoki telewizji. Wtedy nie tylko telewizor, ale również antena była ogromnym deficytem, a sygnał był tak słaby, że trzeba było wybrać miejsce dla telewizora w najbardziej nieoczekiwanych miejscach mieszkania. W naszych czasach sklepy z radiami są zdziwione różnorodnością asortymentu takich produktów. Czasem jednak trzeba zrobić antenę, na przykład w domku wiejskim, gdzie wymagany jest przełom cywilizacji lub w samochodzie o długich trasach, zwłaszcza, że okupacja nie jest trudna, a w tym celu będzie to praktycznie każde. Anteny domowej roboty są jeszcze bardziej zróżnicowane, a często są bardziej wydajne niż fabryki.

Jak została skonstruowana antena telewizyjna? Okazuje się, że z własnymi rękoma, aby zbudować to całkiem prosto. Igła dziewiarska, przyklejona do gniazda telewizora lub drut podniesiony do okna. Takie prymitywne decyzje w dobrych warunkach mogą przyjmować dwa lub trzy kanały. Ale jeśli sygnał jest słaby, możesz spróbować wytworzyć antenę z piwnych puszek i wieszaków drewnianych "wieszaki" na ubrania. Wystarczy wzmocnić brzegi na wieszaku, podłączyć kabel koncentryczny, żyły sygnałowe do jednego brzegu, ekranować do drugiego, a najprostsza antena jest gotowa. Teraz możesz cieszyć się akceptowalnym obrazem w zakresie DMV.

Co może być antena telewizyjna? Z Twoich rąk można zbudować wystarczająco atrakcyjny produkt, a pod względem parametrów nie będzie gorszy od fabryki. Aby to zrobić, musisz pracować: obliczyć niezbędną liczbę wibratorów, podnieść odbłyśnik (korzyść z Internetu oferuje wiele kalkulatorów), wzmocnić wszystko na sztywnym taśmie dielektrycznej, lutować kabel koncentryczny. Otrzymasz świetny współczynnik wzmocnienia, a jeśli nadal regulujesz wzmacniacz ze starej anteny polskiej, odbiór sygnału będzie dużo lepszy i bardziej pewny siebie. Antena dla telewizji cyfrowej może być wykonana tą samą zasadą.

A jeśli sama antena telewizyjna – nadal jest reliktem przeszłości, analogi do GSM i Wi-Fi są teraz bardzo popularne. Odbiór GSM to ten sam sygnał radiowy, ale o innej częstotliwości i długości fali, więc antena GSM jest tak realna, jak w przypadku telewizora. Ponieważ długość fali tych nadajników jest mniejsza, antena powinna być mniejsza. Czasem wystarczy, aby zastosować złącze F i puszkę do nas. Oczyszczamy kabel, przykręcamy złącze i ostrożnie wkładamy go do otworu wykonanego z przodu z boku puszki. Drugi koniec jest podłączony do odbiornika sygnału GSM. Jest to jednak prosta opcja, porównywalna do rozmowy w telewizorze.

Wię kszĘ … wersję anteny w zakresie ultrashortów można zbudować przez zginanie dwóch miedzi kwadratów 84 mm od przewodów miedzianych i lutowanie kabla. Jeśli potrzebujesz więcej anteny kierunkowej, powinieneś zrobić metalowy ekran. Antena jest przystosowana do pewnego odbioru nie tylko sygnału GSM, ale również Wi-Fi.

Samodzielna antena telewizyjna pomoże Ci pokazać swoją kreatywność i dowcip techniczny. Z Twoich rąk można wykonać projekt jakościowy i przydatny, który rozświetli wolne chwile w domku, a jednocześnie nie będzie wymagał żadnych znaczących inwestycji.