233 Shares 9124 views

Kursharing – co to jest? Jest to sposób na oszczędzanie podczas oglądania telewizji satelitarnej lub oglądania telewizji satelitarnej

Wraz z nadejściem telewizji satelitarnej pojawia się również podział na karty. W pewnym momencie staje się tak popularna, że niektóre firmy medialne zaangażowane w świadczenie usług telewizji satelitarnej zaczynają z tym walczyć. We współczesnym świecie ta walka zmniejszyła się, ale mimo to wielu użytkowników kanałów satelitarnych nadal korzysta z tego sposobu oglądania. Tak, karshsharing – co to jest cud i ile to jest legalne?

Co to jest?

специальное оборудование или программа?" Wielu ludzi zadało to pytanie: "Karsharing – jaki jest specjalny sprzęt lub program?" Nie można podać jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ samo pytanie postawiono nieprawidłowo. Cardsharing to złożona impreza, pozwalająca klientowi na oglądanie zamkniętych kanałów telewizji satelitarnej za umiarkowaną opłatą. Dlatego, aby odpowiedzieć na pytanie: "Cardharing – co to jest? Program?" – możliwe jest jednoznacznie: nie!

Ale to nie tylko sprzęt. Jest to specjalny system, który pomaga klientowi za pomocą specjalnego sprzętu oraz programów komputerowych i serwerowych, zainstalowanych zarówno na komputerze klienta, jak i na oddzielnym serwerze, w celu sprawdzenia zamkniętych kanałów telewizji satelitarnej.

Historia jego wyglądu

Jak się pojawiło podział na karty? Jaki jest system dostępu do oglądania kanałów satelitarnych i jak go zorganizować? Porozmawiamy o tym trochę później. Tymczasem przejrzyjmy historię wyglądu tego mózgu człowieka. Jak tylko pojawiła się telewizja satelitarna w Europie, pojawił się problem z dostępem do płatnych kanałów dla mieszkańców różnych krajów. Chętnie płacą za koszt takiego kanału, ale karty dostępu były rozprowadzane tylko w poszczególnych stanach i dla mieszkańców innego kraju trudno było sobie wyobrazić. I przychodzi podział na karty. Co to jest wyrażenie może oznaczać? Dwa słowa, pierwsza "karta" oznacza "mapę", a druga – "udostępnianie" – oznacza "dzielenie się".

Oznacza to, że za pośrednictwem Internetu użytkownicy z różnych krajów dzielili się informacjami o kodzie dostępu z użytkownikami z innych krajów. Żadne finansowe straty w tym czasie nie przyniosły jej nikomu. Stopniowo jednak w krajach wprowadzono wymianę kart, aby nie płacić wystarczająco wysokich kosztów miesięcznej subskrypcji, aby oglądać kanały danego dostawcy.

Jak to działa?

W rzeczywistości praca karshsharinga nie różni się od pracy zwykłego zestawu telewizji satelitarnej. Tylko ten zestaw jest zainstalowany obok serwera internetowego. Co się stanie, gdy otrzymam szyfrowany sygnał satelitarny? Dostawca przesyła kilka sekund klucz, który za pomocą karty włożonej do odbiornika umożliwia odcyfrowanie tego sygnału. Następnie ten klucz jest przekazywany klientom połączonym z tym serwerem. Po kilku sekundach operacja jest powtarzana.

Ponadto karta włożona do odbiornika jest nabywana legalnie, a klucza jest otrzymywana dość oficjalnie. Z technicznego punktu widzenia wszystko jest całkowicie legalne. Ale pojawia się pytanie o prawa autorskie do tej zawartości, która jest transmitowana przez ten kanał satelitarny. Dostawca, przesyłając jeden kodowany sygnał, oblicza, że do tego kanału będzie podłączony tylko jeden użytkownik. Firmy, które korzystają z karty, mogą przenosić tę zawartość do tysięcy, a czasem dziesiątków tysięcy klientów, powodując straty finansowe dla dostawcy. Dlatego dostawcy satelitów walczą o kartowanie.

Dostrajanie do satelity

Kwestia tego, jak skonfigurować udostępnianie kart jest dość często dla początkujących użytkowników takiej usługi. Zazwyczaj ta usługa jest świadczona przez obsługę techniczną serwera. Jak skonfigurować start karty?

  • Pierwszy tuning anteny w azymucie i wysokości dla wymaganego satelity. Zwykle każdy satelita transmituje kilka bezpłatnych kanałów, które pozwalają sprawdzić, jak karta jest skonfigurowana dla satelity.
  • Następną sprawą jest pogodzenie odbiornika z komputerem. W tym celu wykonuje się nie tylko specjalny kabel, który łączy odbiornik z komputerem, ale również pobiera oprogramowanie umożliwiające transmisję kanałów zamkniętych.
  • Wybrany pakiet kanałów satelitarnych jest płatny i można zacząć oglądać telewizję satelitarną.

Niuanse prawne

W niektórych krajach państwo jest całkowicie lojalnym wobec kwestii korzystania z kardsharinga. Na przykład właściciel dużego domu wiejskiego chce połączyć kilka telewizorów z jednym lub innym dostawcą. Ale dostawca próbuje ograniczyć korzystanie z zawartości dostarczanej przez jeden telewizor lub pobiera dodatkową opłatę. Następnie klient przełącza się na dzielenie kart. Ale rozprzestrzenianie się kardsharinga zwykle stłumione przez państwo, jako naruszenie praw własności intelektualnej.