695 Shares 7391 views

Telewizory z wbudowanym odbiornikiem satelitarnym: jak wybrać i skonfigurować

Do tej pory telewizory są bardzo popularne, w których są odbiorniki. Za pomocą tych urządzeń można podłączyć anteny satelitarne. Wbudowane odbiorniki w dokumentach są wyświetlane jako odbiornik "DVB-S / S2". Z reguły większość modeli z tą funkcją jest wytwarzana przez ciekłokrystaliczny. Najczęstszymi producentami są LG i Samsung.

Jak wybrać telewizor z odbiornikiem?

W przypadku wbudowanych odbiorników należy zwrócić uwagę na tylną część telewizora. Niezależnie od modelu, musi istnieć złącze LNB IN. Jest przeznaczony do podłączenia anteny satelitarnej. Ponadto musi być wyjście LNB OUT. Dzięki temu można podłączyć drugi odbiornik do telewizora.

W przypadku sygnału wideo znajduje się złącze VIDEO. Jego zadaniem jest zapewnienie przeciętnej jakości obrazu. Bez AUDIO nie słychać dźwięku podczas robienia tego. Stereofoniczny zestaw słuchawkowy jest podłączony bezpośrednio do telewizora lub wzmacniacza. Port internetowy umożliwia korzystanie z sieci lokalnej. Ponadto można połączyć się z komputerem osobistym. Ostatnią rzeczą w telewizorze jest Smart TV. Sygnał dźwiękowy brzmi przez to złącze . Z kolei obraz na ekranie powinien być dobry.

Ustawianie odbiornika TV

Tuner satelitarny DVB-S2 wbudowany w telewizor jest dość prosty. W różnych modelach menu jest nieco inne, ale ogólnie rzecz biorąc, instrukcja jest jedna. Konfiguracja telewizji satelitarnej w telewizorach Samsung wygląda następująco: Najpierw musisz wejść do menu. Powinien być zakładka "Tłumaczenie". Dzięki temu możesz przejść bezpośrednio do ustawień kanału. Wybierając podsystem systemu satelitarnego telewizor zażąda kodu PIN właściciela. Domyślnie producenci wskazują 0000.

Po udanym przejściu możesz wybrać ustawienia LNB. Na tym etapie należy sprawdzić, czy system wykrył sygnał satelitarny. Jeśli tak się nie stanie, musisz wybrać tryb DiSEqC. Następnie można wejść do menu i wybrać sygnał satelitarny. Po tym wszystkim wszystkie ustawienia są automatycznie zapisywane.

LG TV z odbiornikiem

Wszystkie telewizory z wbudowanym odbiornikiem satelitarnym LG są produkowane z ciekawym podświetleniem. Rozdzielczość ekranu w różnych modelach jest bardzo różna. Z reguły wspiera Smart TV. Ponadto należy zwrócić uwagę na dobre kąty widzenia. Tunery są w większości zainstalowane analogowe i cyfrowe. Średnia częstotliwość przeszukania ekranu wynosi 50 Hz. Jednocześnie szybkość aktualizacji znajduje się w zakresie 100 Hz.

System audio w telewizorze z reguły jest instalowany dwukanałowo. Moc jednej kolumny wynosi średnio 5 watów. Sygnały wideo są obsługiwane od 480 r do 1080 r. Dla wygody producenci wyposażają modele z różnymi złączami. Z ich pomocą można podłączyć słuchawki, głośniki lub komputery osobiste.

Model LG 24LB450U z odbiornikiem

Ten telewizor LCD LG z wbudowanym odbiornikiem ma rozdzielczość 1366 x 768 pikseli. Podświetlenie w tym modelu jest zapewnione. Kąt widzenia telewizora wynosi 178 stopni. Tuner jest analogowy i cyfrowy w magazynie. Procesor obrazu to Triplex. Częstotliwość przeszukiwania wynosi 50 Hz. W systemie audio telewizora jest zainstalowany specjalny dekoder. Z jego pomocą dźwięk jest bardziej obszerny.

Obsługiwane są wszystkie główne formaty wideo. Między innymi możesz wybrać dużą liczbę wejść komponentów. Dostępne są standardowe złącza antenowe. Ponadto jest cyfrowe wyjście audio optyczne. W statywie wymiary tego modelu są następujące: wysokość 556 mm, szerokość 384 mm, grubość 140 mm. Masa urządzenia wynosi 3,7 kg. Koszt modelu na rynku to 12 000 rubli.

Telewizor LG 22LB450U

Dane rozdzielczości Telewizory LCD z wbudowanym tunerem satelitarnym mają 1366 x 768 pikseli. Kąt widzenia jest dość duży. Należy również zwrócić uwagę na dobry zakres cyfrowego tunera. Procesor obrazu jest zainstalowany w serii "Trzy". Częstotliwość skanowania panelu wynosi 50 Hz. W takim przypadku parametr aktualizacji wynosi 100 Hz. System kolorów obsługuje wszystkie podstawowe standardy.

System audio jest instalowany dwukanałowo. W tym modelu są dwa głośniki 5 W. Tryby dźwięku i optymalizacji są zróżnicowane. Mimo to model ten oferuje szeroką gamę sygnałów wideo. Między innymi są miejsca na rozbudowę. Standardowa matryca IPS jest dostarczana przez producenta. Koszt tego modelu to 10 000 rubli.

Jaka jest różnica między telewizorami Samsung i odbiornikami?

Telewizory z wbudowanym odbiornikiem satelitarnym firmy "Samsung" z reguły różnią się funkcjonalnością. W tym przypadku dostarczane są różne parametry kontrastu. Rozdzielczość wielu modeli znajduje się w obszarze 1920 x 1080 pikseli.

Procesor obrazu to "Hyper". Między innymi należy zauważyć dobrą częstotliwość aktualizacji. Dostępny jest tryb obrazu na zdjęciu. Powinniśmy również wspomnieć o systemie kolorystycznym. Działa na standardach w formatach PAL, SECAM i NTSC. Sygnały wideo są odbierane przez telewizor w zakresie od 480 r do 1080 r. Optyczne cyfrowe wyjście audio jest zainstalowane w większości modeli. Dopuszcza się zużycie energii przez telewizory Samsung. Średnia moc znamionowa urządzeń leży w pobliżu 106 V. W trybie ekonomicznym tylko 45 V.

Model "Samsung UE40H5270"

Te telewizory z wbudowanym odbiornikiem satelitarnym mają rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli. System kontrastu to "Mega". Ponadto wiele osób będzie cieszyć się przyjemnym oświetleniem telewizora. Wsparcie dla smart TV jest zapewnione. Nadal istnieją dwa tunery.

Procesor obrazu jest zainstalowany w klasie "Hyper". Dzięki temu częstotliwość odświeżania wzrosła do 100 Hz. System audio jest dwukanałowy z dźwiękiem stereo. Port USB jest dostarczany przez producenta. Są też złącza do podłączenia do telewizora komputera osobistego. Wymiary tego modelu są następujące: wysokość 908 mm, szerokość 558 mm i grubość 190 mm. Całkowita waga telewizora wynosi 8.3 kg. Na rynku będzie to kosztować około 30 000 rubli.

Podsumowując

W rezultacie można powiedzieć, że telewizory z wbudowanym odbiornikiem satelitarnym są niewątpliwie potrzebne i wymagające. Są one skonfigurowane dość prosto, a każda osoba może sobie z tym poradzić. Powyższe modele są zupełnie inne. Największym zapotrzebowaniem jest telewizor LG 24LB450U. W celu uzyskania lepszej jakości obrazu, możesz wziąć pod uwagę model Samsunga. Samsung UE40H5270 jest dobrym wyborem.