Wybór odbiornika satelitarnego

W celu porównania odbiorników Openbox S4 PRO + i Vu + Solo2, rozważmy oddzielnie charakterystyki każdego z nich.

Model prezentowanego tu odbiorcy Openbox S4 PRO + to zaktualizowana wersja jego poprzedników. W tym urządzeniu pamięć wewnętrzna osiąga 256 MB, więc główne wymagane wtyczki są już zainstalowane i nie wymagają dodatkowej konfiguracji. Dodatkowo, dla ułatwienia użytkowania, dodaje się prosty wyświetlacz LED. Odbiornikiem jest Linux OS, a twórcami tego urządzenia są Fortis (Korea). W zaktualizowanym odbiorniku można otwierać przeglądarki internetowe, a także oglądać filmy z YouTube, a maksymalna jakość odtwarzania to 1080p. Ponadto można korzystać z usług DLNA i Internetu-TV, przeglądać aktualną prognozę pogody i odtwarzać pliki multimedialne w formatach MKV, Xvid i DivX. W tym przypadku Openbox S4 PRO + jest oszczędny pod względem zużycia energii elektrycznej i podczas pracy jego obudowa nie nagrzewa się znacznie. Jest to spowodowane nowoczesnym procesorem STMicroelectronics – STi7110.

Przy okazji, dla wygody użytkowania w przypadku odbiornika znajduje się specjalny uchwyt VesaMount, za którym można go zamocować za telewizorem. Czytnik kart jest uniwersalny i obsługuje prawie wszystkich operatorów kart. Aby to zrobić, musisz zainstalować i skonfigurować niezbędne emulatory. To urządzenie posiada wysokiej jakości tuner satelitarny, dzięki któremu można odbierać sygnały w standardach – DVB-S i DVB-S2 (z modulacją QPSK i 8PSK).

Jeśli porównamy odbiorniki Openbox S4 PRO + i Vu + Solo2, które pojawiły się w sprzedaży, należy zauważyć, że ten ostatni jest również pomysłem koreańskim firmy i wyposażony w system operacyjny Linux. Jest to zaktualizowana wersja poprzedników, a dzięki nowym silniejszym procesorom (Broadcom BCM7356) jest on wyposażony w dodatkowe funkcje. Do tego dołączono dwa stałe tunery DVB-S2, dzięki czemu można odbierać sygnały w standardzie DVB-S i DVB-S2. Urządzenie współpracuje z urządzeniami zewnętrznymi za pośrednictwem protokołów: DiSEq C 1.0.1.1.2.2, a także poprzez USALS. Zaletą tego odbiornika przed Openbox jest obecność w niej 1 gigabajta pamięci RAM. Zainstalowany sterownik sieciowy umożliwia przesyłanie danych z prędkością do 30-40 MB na sekundę. Więcej szczegółów na temat urządzeń można znaleźć, czytając szczegółowe charakterystyki tych urządzeń.