264 Shares 2038 views

Taryfa "Witaj, dziel się! Mój region". Plan taryfowy, zmiany

Operatorzy nieustannie starają się poprawić plany taryfowe świadczone abonentom. Wynika to z odmowy opłaty abonamentowej, wprowadzenia bezpłatnych połączeń w sieci, a także poprzez różne sztuczki marketingowe, mające na celu przekonanie użytkownika o zaletach taryfy, jej wyłącznych postanowień.

Kyivstar jest liderem ukraińskiego rynku komunikacji

Liderem sfery usług telekomunikacyjnych na Ukrainie, firmie Kyivstar, nie jest wyjątkiem. Jest to drugi najstarszy operator, który obecnie świadczy usługi komunikacyjne dla ponad 20 milionów abonentów (a liczba ta rośnie). Dzięki ciągłej aktualizacji linii produktów, poprawie jakości komunikacji i obniżeniu kosztów usług firma utrzymuje pozycję lidera na tak napiętym rynku.

Dostarcza jej również ciekawe plany taryfowe, które dość szybko przyciągają abonentów z niektórymi funkcjami. Na przykład takie stały się taryfą "Witaj, ćwierć! Mój region ", który zostanie omówiony w tym artykule.

Taryfy Kyivstar

Do tej pory firma ma około 7 nowych taryf w koszyku serwisowym, ich liczba zmienia się stale. Ponadto nawet starsze oferty mogą zostać uruchomione na liczbę abonentów – plany taryfowe, które działały wcześniej, ale nie zostały anulowane przez firmę.

Ze względu na taką różnorodność można zaspokoić potrzeby różnych grup subskrybentów – zarówno użytkowników, którzy są zainteresowani redukcją kosztów komunikacji, jak i tymi, którzy są nastawieni na uzyskiwanie dużych usług i brak ograniczeń.

Taryfa "Ale, ćwierć! Mój region "(Charków jest jednym z miast, w których można go aktywować) jest również archiwizowany, ponieważ nie jest oferowany nowym abonentom. Jednak nadal działa normalnie, jeśli użytkownik wcześniej ją przełączył.

Priorytety

Dzisiaj plan taryfowy, który był oferowany w sieci produktowej od operatora "Kyivstar" "Didzhus", – "Witam, ćwierć! Mój region ", nie miałoby znaczenia z powodu nieprawidłowych priorytetów. W szczególności plan wyklucza dostęp do internetu mobilnego, ponieważ udostępnia połączenie GPRS. Oczywiście można to zrobić teraz, ale jest mało prawdopodobne, aby ktoś przyszedł do głowy, aby przejść do sieci w tym formacie.

Tutaj oczywiście nie ma możliwości pracy z połączeniem 3G – ta sieć została niedawno uruchomiona na Ukrainie. A wszyscy operatorzy zaczęli natychmiast prowadzić kampanie reklamowe na dużą skalę, aby przyciągnąć ludzi.

Taryfa "Cześć, ćwierć! Mój region »

Co przewiduje plan? Jest przeznaczony dla abonentów do wykonywania "domowych" połączeń w sieci. Jest to wskazane przynajmniej przez fakt, że operator "Kyivstar" "Cześć, ćwierć! Mój region "nie pobiera opłat za minutę abonentów sieci, a także" Didzhus ". W ramach tego schematu użytkownik ma do dyspozycji 200 minut dziennie dla połączeń w sieci. Jednocześnie płyta nie jest usuwana w celu połączenia.

Taryfa jest naprawdę korzystna dla długich rozmów z subskrybentami Kyivstar takimi jak Ty. Dodatkowo ważne jest, gdy abonent dzwoni (geograficznie). Jeśli na przykład użytkownik wybrał jako główny region do korzystania z usług "Witaj, ćwierć! Mój region "Charków, to zupełnie różne taryfy będą miały zastosowanie do połączeń do Odessy. Przeczytaj więcej na ten temat.

Koszt usług

Ile kosztuje korzystanie z pakietu, dowiesz się na stronie taryfowej. Tu przede wszystkim nie ma opłaty za połączenie. Ponadto wskazano, że na terytorium, gdzie taryfa została aktywowana (co oznacza lokalizację abonenta), koszt minut połączeń z Kyivstar to 25 kopiejek. Jednocześnie jest podana poniżej: w przypadku rozmów w sieci z abonentem z innego regionu będzie musiała zapłacić 74 kopiejek na minutę.

Jeśli chodzi o rozmowy z innymi sieciami, są one pobierane za 70 centów za minutę. Jednocześnie rozmowy z innymi stacjonarnymi telefonami na Ukrainie będą kosztować 1,25 hrywien. Inne usługi, w szczególności wiadomości SMS, będą kosztować 75 kopiejek, a MMS – 1,45 UAH / sztukę. Na opłaty abonamentowej na bieżąco, nic nie jest powiedziane, nie ma informacji tylko o potrzebie zapłaty 2,35 UAH. Dzień, który przejdzie na konto korzystania z usług GPRS-Internet. Jeśli chodzi o taryfę "Hello, quarter! Mój region ", nie dokonano żadnych zmian, więc wszystkie te ceny były ważne w momencie połączenia taryfy.

Internet

Co do tego, jaki rodzaj usług dostępu online jest przewidziany w ramach tego planu, chciałbym napisać oddzielnie. Jak już wspomniano, mówimy o dostępie GPRS do 2,35 hrywien dziennie. W tej cenie abonent otrzymuje 50 megabajtów ruchu z większą prędkością (co niestety nie jest określone), po czym spada do 32 kb / s. Tak więc, w "Kyivstar" i "Didzhus" "Witam, ćwierć! Mój region "zakłada dostępność nieograniczonego Internetu w starym i wolnym formacie transmisji danych. To, co powiedzieliśmy wcześniej – przynajmniej kosztem tego planu nie można nazwać nowoczesnym i istotnym. Być może wcześniejsi abonenci zamienili się na "Witaj, ćwierć! Mój region. " Plany taryfowe w istocie mają dziś znacznie większe możliwości, oferując usługi połączeń 3G.

Jaka jest korzyść?

Niemniej jednak nie można powiedzieć, że plan, o którym mowa, nie był potrzebny. W chwili premiery serwisu na rynku oferowano całkiem interesujące warunki. W szczególności oczywistą zaletą była brak płatności za połączenia w sieci i za połączenia. Użytkownicy, którzy często komunikują się przez telefon, to wyraźnie podobało się. Także taryfa nie przewidywała obowiązkowej opłaty abonamentowej, więc można ją używać do połączeń telefonicznych w rzeczywistości i za darmo – jeśli tylko będzie mowa o abonentach z Twojego regionu.

W pewnym sensie, dla "Kyivstar" "Cześć, ćwierć! Mój region "był znakomitym krokiem marketingowym, co pozwala przyciągnąć nowych użytkowników do sieci. Jeśli zmienisz warunki dotyczące połączenia z Internetem (w szczególności zamiast GPRS zapewnia 3G), z pewnością będzie to duże zapotrzebowanie.

Jak mam jechać?

Niestety, "Cześć, zablokuj! Mój region "- plan taryfowy, który został przeniesiony do sekcji" Archiwum "na stronie" Kyivstar ". Oznacza to, że taryfa nie rejestruje nowych członków. Tak, w tym planie tych, którzy przeszli wcześniej (jak już wspomniano) mogą być obsługiwane, niemniej niemożliwe jest ponowne wejście do taryfy. W portfolio operatora znajduje się wiele innych ciekawych planów. W porównaniu z "Hello, Quarter! Mój region ", zmiany w nich są po prostu olbrzymie.

Inne zyskowne plany

Pierwszą rzeczą, która odróżnia je od tej charakteryzowanej przez cały artykuł, jest Internet. Firma ma jasną dystrybucję, w jakim celu używa się opakowania. Nawet plany taryfowe przeznaczone do połączeń mogą otrzymywać od operatora niewielką ilość ruchu – 50 megabajtów dziennie – do pracy z pocztą, sieciami społecznościowymi i serwisami informacyjnymi. Jeśli chodzi o osobną kategorię planów – "Dla Internetu", możesz tutaj znaleźć opcje umożliwiające oglądanie filmów online. "Cześć, zablokuj! Mój region "jest, oczywiście, daleko.

Można również zauważyć niewielki spadek kosztów usług. Na przykład dwa taryfy "Dla połączeń" koszt tylko 15 i 20 hrywien miesięcznie. W ramach tych planów abonent ma nieograniczoną liczbę minut rozmów w sieci oraz 50 MB Internetu. Taryfa "Połączenia z wszystkimi sieciami" daje również możliwość uzyskania 60 minut miesięcznie, aby komunikować się z liczbą innych sieci.

Istnieją również taryfy "Dla smartfona" i "Dla smartfona +", zapewniając miesięczną opłatę 25 i 40 hrywien. Pierwsze oferuje cenę 60 kopiejek na minutę rozmowy z innymi sieciami i 500 Mb ruchu. Drugi pakiet pobiera 60 minut rozmowy z innymi sieciami i 1500 megabajtów do korzystania z Internetu. Ponadto jest taryfa "Dla smartphone extra", w którym abonent ma nieograniczone połączenia z siecią, 200 minut do innych sieci miesięcznie, 2,5 GB ruchu na 120 UAH.

Inny "Kyivstar" ma dwa premie premium za 500 i 800 hrywien miesięcznie. Oferują nieograniczone połączenia z siecią, odpowiednio 1500 i 2500 minut w sieciach innych osób oraz odpowiednio 5 i 7 GB ruchu. Porównują się z "Hello, Quarter! Mój region ", oczywiście nie ma sensu, ale aby wyjaśnić, że wybór planów taryfowych jest tutaj dość duży, byłoby wskazane. Konieczne jest zrozumienie, że firma nie stoi, dlatego nadal istnieją taryfy w pakiecie, wśród których można wybrać według życzenia i preferencji.

Ale "Cześć, zablokuj! Mój region "jest zamknięty dla nowych przejść, więc moglibyśmy się go poznać tylko po to, aby uzyskać ogólne informacje.