662 Shares 7563 views

Jak usunąć uchwyty z okien plastikowych: przywracanie i wymiana okuć okiennych

Okna plastikowe są praktyczne i łatwe w użyciu. Plastikowa torba chroni dom przed czynnikami zewnętrznymi, pomaga zatrzymać ciepło w domu w dowolnym czasie ruchem nadgarstka wnieść okno w trybie wentylacji i odświeżyć powietrze w pomieszczeniu.

Uchwyt wraz z wewnętrznym plastikowym mechanizmem okna jest kluczem do funkcjonowania struktury. Czasami staje się bezużyteczny. Dlatego też każdy właściciel pakietu metalowo-plastikową musi wiedzieć, jak usunąć uchwyty z okien plastikowych.

Dzieje się tak z powodu uszkodzenia mechanizmu otwierającego. W tym przypadku, uchwyt musi być usunięte i naprawione lub, jeśli nie jest do odzyskania, zastąpić nową. Ale awaria – nie jedyny powód, dla którego właściciel domu, w którym zainstalowano plastikowe okna, powinny mieć taką informację. Jeśli masz małe dzieci, które nieustannie dążyć do wznoszenia gdzieś będą musieli albo usunąć uchwyty z okien, lub użyć specjalnej ochrony dla pakietu metalu.

Pozycje Knob i ich znaczenie

Ze względu na uchwycie nadlotniskowym może przyjąć takie przepisy:

  • w dół uchwyt oznacza, że okno jest szczelnie zamknięty;
  • przekręcając uchwyt pod kątem 90 °, można łatwo otworzyć okno całkowicie;
  • Pióro wskazując (obrócone o 180 °) oznacza, że okno jest w trybie wentylacji.

Wewnętrzne „wypełnienie” uchwyt okna

uchwyt okna istnieje potrzeba, aby usunąć:

  • Jeśli uchwyt musi być zastąpiony;
  • gdy chcesz go przywrócić;
  • jeśli chcesz chronić przed otwarciem okna dzieci.

Zdemontować konstrukcję, trzeba wiedzieć, jak usunąć uchwyty z okien plastikowych, mieć zrozumienie zasady pracy mechanizmu uchwytu. Przy minimalnej wiedzy i umiejętności, można usunąć lub zastąpić rączkę bez uszkodzenia okna i łamanie mechanizmów, które ukrywają się pod ramą okna.

Uchwyt składa się z dwóch części: zewnętrznej, które można dostosować do sposobów otwarcia okna, a wnętrze, w postaci czworokątnego pręta, który jest umieszczony w rowku w ramie okiennej – sworznia, w wyniku ruchu rękojeści. Obracać ułatwia ruch pręta ukryte w ramie, która jest skorelowana z mechanizmem otwierania okna.

Mocowanie uchwytu jest realizowane za pomocą dwóch śrub zamocowana na poprzecznicy. Ukrywają się za specjalną płytkę z tworzywa sztucznego, która jest łatwo usunąć. W dobrym stanie rączka obraca łatwo i można zarządzać bez zbytniego wysiłku, aby go demontażu. Jak usunąć uchwyty z okien plastikowych, będziemy zrozumieć więcej.

Jak zdemontować uchwyt z tworzywa sztucznego okna

Wszyscy nie mógł pomóc myśleć jak usunąć uchwyty z okien plastikowych, gdy zajdzie taka potrzeba. Uruchomić je dość łatwy demontaż ręcznie. Z narzędzia potrzebne jest śrubokręt krzyżakowy. W tym procesie, będzie zrozumieć, w jaki sposób usunąć uchwyt okna z tworzywa sztucznego okna. Mamy do czynienia z etapem procesu demontażu uchwytu po kroku.

  1. Śruby, które są dołączone uchwyt, ukryte pod płytą z tworzywa sztucznego na podstawie uchwytu. Obrócić go o 90. Zrobić to łatwo, bez użycia jakichkolwiek dodatkowych narzędzi.
  2. Armatura odbyła się na dwóch śrubach. Obrócić pokrętło, aby otworzyć okna i usunąć śruby śrubokrętem.
  3. Wyjąć uchwyt z kołkiem oczyścić otwory utworzone w płytce.
  4. W celu zamontowania uchwytu powrotem wykonać powyższe kroki w odwrotnej kolejności.

Co jeśli pióro jest zakleszczony?

Tak, zorientowaliśmy się, jak usunąć uchwyt z okien plastikowych, zdjęcia obrazowo zilustrować proces (de) instalacji. Ale co, jeśli mechanizm jest zablokowany w jednej pozycji? To jest wspólne dla systemów okiennych, które LOCK jest ustawiony. Aby rozwiązać ten uchwyt, dostać się na stronie liści metalowej występu w kształcie pręta, kliknij na nim i przytrzymaj, obrócić pokrętło w żądanej pozycji.

Następnie można wyjąć mechanizm klamki, szczotka z nagromadzonego brudu, nasmarować i zamontować ponownie.

Blokery okna: plusy i minusy

Jeśli zamontować plastikowe torby w ich domu i masz dzieci, pomyśl o ich bezpieczeństwo. O konieczności zamontowania specjalnego pakietu okno z szoku filmowej pytanie musi być poważna. Przy zamawianiu okien, nie zapomnij wspomnieć taką potrzebę. Ale silny szkło, którego dziecko nie można pokonać – nie jest jedyną rzeczą, która będzie musiała zadbać, aby mieć pewność absolutnego bezpieczeństwa swojego dziecka.

Dzieci uwielbiają grać w oknie, więc można skorzystać z naszego przywództwa, jak usunąć uchwyt z okien plastikowych dzieci lub kupić specjalne urządzenie blokujące, które obfitują w rynku. Wystarczy tylko wybrać opcję, która najlepiej nadaje się do szyby.