592 Shares 5265 views

Jak zbudować garaż murowany z rury profilowej własnymi rękami: rysunki, zdjęcia

Garaż z rury profilowej ze swoimi rękami, można zbudować w krótkim czasie. Dzisiaj taki projekt jest najbardziej popularny. Wewnątrz można zorganizować dziurę oglądania i do których stosuje się betonowe bloki. Podstawa może być utworzone jako struktury pasa, ponieważ sama garażu ma małą wagę. Płeć jest bardziej dogodne przeprowadzenie za pomocą wylewki betonu wilgoci repelentu. Po zakończeniu montażu, ściany kształtki rurowej osłony mogą być na obu bokach z profilowanych blach stalowych. Ich stosowanie jest wygodne, ponieważ powstałej przestrzeni pomiędzy nimi, można umieścić grzejnika. Aby to zrobić, można zastosować mineralnej wełny skalnej lub jego wersję, poliuretan i płyt styropianowych.

Budowa fundamentów

Jeśli zdecydujesz się na budowę garażu z rury profilowej z rąk, należy rozpocząć znakowanie terytorium. Na przygotowanej strony powstanie melkozaglublenny fundamentu szerokości taśmy, która ograniczenia ilości od 20 do 30 centymetrów. Jego wysokość powinna wynosić około 40 cm. Początkowo trzeba wyciąć glebę do głębokości 0,5 metra. Obszar ten powinien być starannie wyrównane i pokryte piaskiem, który ma być zagęszczony po podlaniu wodą.

Na miejscu otwór powinien być przygotowany dół, trzeba wykonać pracę tak, że szerokość przygotowany otwór był szerszy niż końcowego pit inspekcji. Wzdłuż obwodu szczeliny muszą pozostać w mierniku. Na dolnym siłowniku wylano piasku i powyższą procedurę. Jeśli w wysokiej gruntowej opływu pit inspekcji przeprowadza się rury drenażowe są wyświetlane w naturalny zbiornik wodny, który może być zastąpiony i kanalizacji.

Budowę garażu z rury profilowej w dłoniach, aby zrobić układ fundament dla obwodu budowlanej. Ściany wykopu kontrolnego powinny być oznakowane kołków i sznurka. Strip fundamentem powinny być wykonywane przy użyciu bloków betonowych, które Stacking jest przeprowadzane na zaprawie cementowo-piaskowej. Ściany wgłębień są wykonane z cegły lub bloki takie same. Po zestaleniu się roztworu może być wodoodporne dołu ściana na zewnętrznej stronie za pomocą środka spajającego lub zwijania materiały izolacyjne na bazie bitumu. Następnie mistrz produkuje reklamy zapasowej piasku.

Budowa płci

Podłogi może być wykonany z betonu, w tym wyrównanym podłożu, po wypełnione piaskiem do poziomu poniżej ścian jamek 10 cm. Według obrzeża podłogi do ściany muszą być wzmocnione specjalnego tłumienia taśmy, który jest wymagany w celu zapobieżenia deformacji materiału, gdy zmienia się temperatura. Piasek jest ubity, to pasuje do hydroizolacji, tak, że przyszła na ścianie fundamentowej 15 centymetrów. Uszczelnienie może być stosowany jako materiał pokrycia dachowego, materiał zwojowy lub stałej powłoki.

Jeśli garaż będzie zbudowany z rury kształtowej rękoma, będzie nadal wywierać siatki w odstępach co 15 cm, po powinna rozpocząć wylewanie betonu jastrychu. Jego powierzchnia jest wyrównana regułę. Do roztworu konkretnych składników można dodawać środek modyfikujący, który zwiększy gidrostoykost i plastyczność. Mogą to być mieszaniny przenikającego impregnujący zaróbka polimeru albo szkło wodne. powierzchnie podłogowe należy pozostawić do wyschnięcia na 3 tygodnie, nie należy załadować bazę w tym okresie.

Konstrukcja ramy

Do wykonania tej pracy potrzebne do wytworzenia nożyce metali, śruby śrubokręta środka taśmy. Dość często aptekach dzisiaj wykonać ramki garaż z rury profilowej rękami. W tym celu elementy mocowane za pomocą śrub. Jednakże materiał jest początkowo cięte na wymiar, a następnie położyć na płaskiej powierzchni. W ten sposób utworzyć boczną wzmacniającej preformy ze sobą. Pionowe słupki muszą być zorientowane tak, aby odległość między nimi była równa szerokości profilu blachy. Następnie, główne elementy są umieszczone pomiędzy trzech paneli, pomiędzy nimi odległość powinna być równa około 50 cm. W celu zbadania, czy prostopadłych kątach, trzeba porównać między przekątnej kadru. Należy zebrać drugą ściankę boczną tej samej technologii.

Metodologia pracy

Rama ściana ma pewien kształt, który zależy od dachu. Jeżeli jest jedno-Pak, ściana tylna musi być wykonany w postaci prostokąta. Wszystko dla dwuspadowym dachem do prostokątnej ściany wzmocnione szczyt. Kiedy rama jest wykonana z rur profilowanych garażu z rękami, przednia ściana musi być wykonana z dwóch części, jedna z nich zostanie w formie prostokątnej ramy do bramy, a drugi będzie fronton.

Rama stojak wzmacniany za pomocą przewodów. Stolarka wykonana jest z tych samych elementów, które stanowią podstawę do garażu. Powinny one być w formie prostokątów o tym samym rozmiarze, wyciągnij je razem na przekątnej trzeba za pomocą żeber. Rama pierwotnie gromadzone na gotowych ścian fundamentowych są spięte śrubami. Ponadto konieczne jest, aby naprawić rogach konstrukcja, kołek-gwoździ lub wkrętów. Po utwardzeniu zaprawy, to jest możliwe, aby rozpocząć przeglądanie ściany otworu hydrofobowe z zewnątrz. Następnie napełniania.

Konstrukcja dachu

Garaż z rury profilowej własnymi rękami z dachem stłumiony odbywa się na konkretnej technologii. W następnym kroku to wymaga wyposażenia systemu dachowego. Można użyć belki, której grubość odpowiada grubości ścian. Dla kratownice mogą korzystać z prętów 70 centymetrów wypełnianie pustych przestrzeni pomiędzy materiałem, który jest podstawą pola garażu. Mauerlat sztywno przymocowane do ściany, a zatem konieczne jest zastosowanie kotew. Zanim zainstalujesz belkę mocującą, a inaczej – krokwie, powierzchnia robocza jest wyrównany i zabezpieczony przed wilgocią. Można użyć pokrycia dachowego.

Gdy pas jest wyposażony, na belkach oznaczone miejsce wprowadzania krokwie, można wyciąć gniazdo po ich instalacji. Szczeliny są przetwarzane urządzenia ochronnego, a następnie krokwie ułożone w przygotowanych gniazdach ich końce powinny wystawać poza mauerlat 40 centymetrów. Elementy mocujące do legara prowadzone za pomocą śrub kotwiących i wsporników, które są splecione z drutu miedzianego o wytrzymałości.

do rekordu

Jeśli garaż jest zbudowany z rury kształtowej z rękami pod KamAZ, technika pracy pozostaje taka sama, ale długość belek podporowych może być większa niż 4,5 m. W tym przypadku musimy pomocników. Toczenie na montaż dachu trzeba będzie wypełnić cienkie paski, które są prostopadłe względem konstrukcji nośnej, na górnym Gidrobarer. W zależności od tego, jak ciężka będzie pokrycie dachowe, trzeba będzie określić lokalizację ciągu elementów krok deski dachowej.

boazeria

Jeśli będzie wytwarzana z garażem w kształcie rury ze swoimi rękami, zdjęcie z budynków są zachęcani do rozważenia wyprzedzeniem. Pozwoli to na wyeliminowanie błędów. Do izolacji trzeba odebrać żądaną grubość, która jest zwykle w zakresie od 5 do 10 centymetrów. Na stelażu szyny poprzeczne powinny być stałe, a następnie można przystąpić do montażu izolacji termicznej w szczelinach między filarami. W górnej części grzejnika należy ustalić parovlagoizolyatsionnuyu film. Wykończenie jest wykonany z blachy metalowej, które są mocowane za pomocą śrub.

wniosek

Jeśli garaż będzie zbudowany z rury kształtowej rękoma, rysunków, przedstawionych w artykule, wskazane jest, aby wziąć pod uwagę. Pozwalają one nam do zrozumienia, że jest możliwe zbudowanie i bardzo łatwy garaż z tektury falistej bez izolacji i obserwacji otworu na technologii. To będzie kosztować dużo tańsze.