505 Shares 9311 views

Satelitarne naczynia z własnymi rękami


Jeśli chcesz korzystać z telewizji satelitarnej i kupić antenę o dużej średnicy, na którą możesz sobie pozwolić, to ten artykuł pomoże. Opisuje kilka opcji, jak zrobić antenę satelitarną własnymi rękami, a może pchnąć Cię do optymalnego rozwiązania problemu.

Przy projektowaniu anteny parabolicznej do telewizji satelitarnej należy wziąć pod uwagę napromieniowanie zawarte w konwerterze i jego parametry. Istnieją dwa warianty wytwarzania: za pomocą klejenia na matrycy lub lutowaniu siatki i drutu miedzianego. Pierwszy pozwala na prostotę kontroli nad formą w swojej produkcji, druga – ma mniejszy ciężar i żagiel.

Parametrami charakteryzującymi anteny są: średnica, najmniejsza odległość od ostrzenia do odbłyśnika anteny (tzw. Długość ogniskowej), głębokość lustra i kąt otwarcia apertury, pod którym widoczna jest płaszczyzna lusterka.

Z powodu tych wartości parametry anteny są obliczane, a następnie przenoszone na papier na wykresie, tworzona jest parabola. Musi być przyklejony do blachy stalowej, której grubość powinna wynosić pięć milimetrów. Więc masz nóż, po czym musisz podnieść łożysko i pręt. W takim przypadku należy skrócić nóż o odległość równą połowie średnicy pręta i spawać ją do siebie. Aby uzyskać satelitarne naczynie własnymi rękami, należy wykonać drut (średnica od ośmiu do dziesięciu milimetrów) przy użyciu spawania. Żebra powinny być wygięte wokół noża, a łożysko spawane do górnej części ramy.

Ramka anteny musi być zainstalowana na platformie poziomej. W środku rura jest instalowana pionowo pod łożyskiem. Po założeniu podkładki na łożysko, która jest nieco większa niż jej średnica, a jej grubość jest równa przyszłej anteny parabolicznej, na niej jest nałożony nóż. Na ramę nakłada się grubą zaprawę betonową. Otrzymana matryca jest suszona przez trzy do pięciu dni.

Rozpoczynając proces oddzielania, antena satelitarna jest wykonywana na kilka sposobów. Aby uprościć to zadanie, produkt powinien być podzielony na sektory (od sześciu do ośmiu). Dla wytrzymałości grubość odbłyśnika powinna być zwiększona i wzmocniona promieniowymi żebrami wykonanymi z drutu stalowego. W celu klejenia anteny parabolicznej, tkaniny z włókna szklanego i kleju epoksydowego są cięte za pomocą taśm . Najpierw umieścić na matrycy oleju silnikowego. Wkłada się do pralki. Umieszcza się na podkładce, równej wysokości do grubości odbłyśnika. Następnie zastosuj warstwę żywicy i kawałki z włókna szklanego, które muszą być wygładzone w celu usunięcia pęcherzyków powietrza. Odbłyśnik powinien być pokryty folią aluminiową.

Podczas tworzenia anteny satelitarnej własnymi rękami możesz utworzyć przewodzącą powierzchnię inną opcję. Na co na odbijającej powierzchni parabolicznej anteny farba jest stosowany, który zawiera metal-proszek zasad. Na przykład srebro. Po uformowaniu grubości odbłyśnika o niezbędnych rozmiarach mocuje się go nakrętkami.

Istnieje wariant stworzenia anteny wykonanej z papier-mache, gdy gazety używane jako wypełniacze są przenoszone przez młynek do mięsa. Do nich dodać kleju i zastosować kompozycję do matrycy.

Przed przystąpieniem do realizacji projektu – anteny satelitarnej z własnymi rękami, należy wziąć pod uwagę kilka czynników wpływających na jego działanie. Przecież dolne podłogi budynku, żelbetowe, kraty metalowe, z którymi są wyposażone okna, mogą zakłócić funkcjonowanie produktu.

Istnieją różne możliwości wytwarzania anteny własnymi rękami: z puszek z piwa, z anteny pokojowej, z miedzianych kabli. Możesz także użyć istniejącego naczynia satelitarnego i dodać do niego własne naczynie satelitarne.

Do produktu należy przyklejać arkusze papieru A4 i położyć je na wklęsłej krawędzi. Z szorstkiej tkaniny wyciąć antenę na 5 kawałków w kształcie lustra. Umieścić je na talerzu, smarować klejem. Na otrzymanej ramie, potraktowanej klejem, po dniu wkładać folię kulinarną. Na odwrocie, ponownie, klej z szmatką. Konwerterem jest odpowiednia rura wodociągowa wykonana z tworzywa sztucznego. Antena lustrzana musi być zakryta z puszki warstwą malarską o małej grubości.