182 Shares 9547 views

Honda City – Historia wersji

Honda City – subcompact sedan, który produkowany jest od 1981 roku. Przez trzydzieści lat, model przeszedł wiele poprawek odnoszących się zarówno do projektowania i wykonania. Jak to się stało rozwój samochodu? Wszystkie szczegóły licznych restyling Powiemy.


Oryginalna Honda City

Początkowo model został przedstawiony jako trzy-drzwiowego hatchbacka. Jego cechą był fakt, że tylne drzwi otwierają się. W tym czasie, to „funkcja” był obecny jedynie w kilku marek tej klasy. Ciało z samochodu był wyższy – to było zrobione w celu maksymalizacji przestrzeni wewnętrznej w samochodzie, bez zajmowania zbyt dużo miejsca na drodze.

W 1982 roku został pierwszym produkowane modyfikację urządzenia z turbodoładowanym silnikiem. Nieco później, rynek wszedł kabriolet.

Miasto Turbo i Turbo City 2

W 1982 roku, firma Mugen zaangażowany podczas strojenia Hondy, wydała swój pierwszy samochód – Honda City Turbo. Jednakże, jest prawie taka sama jak w obecnym modelu.

druga wersja samochodu – W roku 1983, wariant top-end został przedstawiony. Został wyposażony w intercooler turbo i elektronicznie sterowany system wtrysku paliwa. Moc silnika – sto dziesięć koni mechanicznych, a waga modelu – tylko 735 kg. Zatem, lekki i zarazem mocny samochód został stworzony, które wykazały się równie dobrze zarówno na torach sportowych i na drogach miejskich.

druga generacja

W roku 1986 i później w 1989 roku Honda City był dwukrotnie aktualizowany. Ale drugi restyling tak niewiele różni się od pierwszego, który nie zdecydował się przeznaczyć osobny generacji, podczas gdy modyfikacja sami nazywane odpowiednio GA1 i GA2. Znamienne jest, że w tej serii są całkowicie nieobecne w open-top model, czyli kabriolety. Na rynkach zagranicznych ten wóz przyszedł z nazwą „Honda Logo”.

trzecia generacja

W 1996 roku Honda City ponownie otrzymał liczbę aktualizacji. Tym razem był przeznaczony wyłącznie na eksport do rynku azjatyckiego. A samochód był czterodrzwiowy sedan klasy średniej. Jego silnik był słabszy niż w poprzednich wersjach, ale nadal miał dobry stosunek mocy do masy maszyny: 115 KM przy łącznej wadze 985 kilogramów samochodzie.

czwarta generacja

W listopadzie 2002 roku ukazał się następujący odnowiony model. Teraz Honda miał napęd na cztery koła. I wygląd zmienił bardziej w samochodzie. Nowy projekt dostał światła (zarówno podstawowe i przeciwmgielne), tylne światła, zderzak i krata. Ponadto, przód jest dłuższy o 65 mm, natomiast tylny zderzak – piętnaście. Lustra były wyposażone w napędy elektryczne. Wnętrze zmieniło się niewiele: były tylko nowe oświetlenie lampy i wygodny podłokietnik dla kierowcy.

piąta generacja

Od 2008 roku, trafił do sprzedaży zupełnie nowy Honda City. Jego wielkość nie przekracza jazz czy Fit, a konstrukcja jest całkowicie zaktualizowany.

zużycie paliwa

Po innowacji technologicznych wprowadzonych przez inżynierów w 2005 roku, model konkurować na zużycie paliwa. Na jeden litr Minęło ponad dwadzieścia sześć kilometrów. Jednocześnie, zgodnie z zasadami konkurencji w samochodzie były cztery osoby w bagażniku leżał dość ciężki ładunek i klimatyzacja została uwzględniona. Długość trasy wynosi sześćset sześćdziesiąt kilometrów, która obejmowała nie tylko prostych odcinków drogi, ale także dość strome górskie podjazdy.

Taka wydajność jest bardzo imponująca, więc Honda City jest idealna dla kierowców, którzy cenią sobie potężną maszynę i zwrotny, a jednocześnie zwracać uwagę na koszty finansowe.