500 Shares 6904 views

Ile jaja są przechowywane?


Ponieważ jest to jeden z ulubionych i najczęściej stosowane w produktach do gotowania, wiele gospodyń domowych są zaniepokojeni ile jaja są przechowywane? Zgodnie z normami państwowymi, okres przechowywania jajek restauracji żywności – 25 dni od momentu sortowania (główny warunek – temperatura przechowywania od 0 do + 20 ° C rosnącej). Te, które były przechowywane w szczególnych lodówki od producenta (od -2 do 0 ° C), są przechowywane do 90 dni (wilgotność – 85-88%). Warunki realizacji nie zmienia się przez cały rok.

Jak są przechowywane wiele jaj, to zależy od optymalnego sposobu ich wytwarzania. W ciągu pierwszych 7 dni, są one odpowiednie do zastosowania Surowce gotowanie „jajka” gotowane „na twardo” jaja lub „woreczek”. Do długoterminowego przechowywania produktu, w takich sposobach wytwarzania istnieje ryzyko zanieczyszczenia salmonellą.

Ile jaja są przechowywane w domu? Pozwoliły na określenie surowego produktu w lodówce w temperaturze od -2 do 0 ° C aż do 3 miesięcy, ale przewiduje się, że ten przedstawiony jest tylko jaja. A ponieważ taka sytuacja jest dość rzadkie, to lepiej zachować je nie dłużej niż 30 dni. Nie należy też pozostawić je przez długi czas bez chłodzenia. Chociaż może to być znalezienie jaj w warunkach otoczenia do 25 dni, nie znając datę ich produkcji, to ryzykujemy spożywanego pokarmu zepsute lub zanieczyszczone drobnoustrojami jaja. W warunkach pokojowych, nie są przechowywane dłużej niż tydzień. Idealna opcja określania daty produkcji jaj jest zakup tych na powłoce, która jest data, kiedy zostały rozebrane. Ale w tym przypadku nie powinna być zbyt pewni w jaki sposób były one przechowywane przed nabyciem. I dlaczego kupić taki dostępny i niedrogi produkt na przyszłość? Nie zapominaj, że najbardziej użyteczne – dieta jaja (nadają się do 7 dni).

Jajka w lodówce może być 7-10 dni. Dalsze przechowywanie zwiększa ryzyko skażenia mikrobiologicznego i zatrucia. W warunkach otoczenia produkt przechowuje się mniej niż 12 godzin. Niektóre źródła wskazują, że jajka w lodówce, można pozostawić do 20 dni, w temperaturze pokojowej – do 10. Nie wkładaj zbyt dużo zaufać tej informacji, ponieważ naprawdę przetrwać w takich chwilach jak może być tylko jeden produkt, który zawiera antybiotyki. Jaja – psujące się, tak wielu pozbawionych skrupułów producenci często dodać kury jeść antybiotyki (lub wstrzykuje). W ten sposób zabezpieczają przed chorobami i przedłużyć okres trwałości produktów drobiowych. Także jajka, które nie wskazują na datę produkcji, często przychodzą do nas pod koniec jego przechowywania, więc szybko pogarszać. Jajka z krakingu muszli przechowywać w lodówce nie dłużej niż 4 godziny.

Oprócz kurczaka, dostępnym w handlu kaczek, gęsi, przepiórek. Ich czas życia jest zupełnie inna. Ile jaja są przechowywane kaczkę? Zostaw je w lodówce może być nie dłużej niż tydzień. Ten produkt jest bardziej prawdopodobne, aby być źródłem różnych bakterii.

jaja gęsie są przechowywane nie dłużej niż przez tydzień w lodówce.

Okres przechowywania jaj przepiórczych znacznie więcej niż kurczak. W lodówce, mogą mieć do 3 miesięcy. W temperaturze pokojowej, utrzymują się przez około miesiąc (w nienaruszonej powłoki).

Zatrucie jaja stała się ostatnio bardzo często. Psucie się produktu przyczynia się do wilgoci, temperatury i czasu magazynowania. Jeśli masz wątpliwości co do gotowania jaj przed złamać go w osobnej misce. Jeśli on ma nieprzyjemny zapach i widok podejrzanego, to lepiej go wyrzucić. W celu określenia świeżości jaj mogą być opuszczane do wody, o ile jest ona zanurzona w poziomie lub z nachyleniem – to całkiem nowy. Najnowszym z nich opadają na dno. Jeśli jajko pływa na powierzchni lub lekko opada pionowo w wodzie – to zjełczały. Taki produkt jest lepiej nie używać.

Najbardziej podatne na zatrucia wygasł lub nieświeże jaja osób starszych, dzieci i młodzieży, kobiet w ciąży. Nie można używać mocno zabrudzona, stare lub trzymane z pękniętej skorupy. Jedząc surowe lub słabo przetworzone termicznie jaj zwiększa ryzyka zakażenia salmonellą i konwencjonalnych zatrucia pokarmowego. W tym przypadku, osoba obserwowano nudności, wymioty, gorączka lub dreszcze, bóle głowy, zmęczenie, osłabienie mięśni. Objawy pojawiają się po 12-48 godzinach od zakażenia. W przypadku ich wystąpienia należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.