606 Shares 6885 views

Quesadilla – tradycyjne danie meksykańskie

W każdej kuchni narodowej ma dania, które są znane rodaków, ale nie jest dobrze znany mieszkańcom innych krajów. Na przykład, większość Rosjan nie zdaje sobie sprawy, że quesadilla – to nie jest nazwa kobiecy lub nazwę miasta i bardzo popularnej meksykańskiej. Aby wyeliminować tę lukę wiedzy, konieczne jest, aby uzyskać więcej informacji na temat tej potrawy.


interesujące wiedzieć

Twierdził, że meksykańskie jedzenie – to na pewno coś ostro i zdecydowanie egzotyczne. Po części jest to prawda. Istotnie, mieszkańcy po prostu uwielbiam takie potrawy jak tacos, fajitas, enchiladas i tamales, smak który dla niewprawnego podniebienia może rzeczywiście wydawać się oparzenia. Jest to do tej kategorii i obejmują słynny quesadilla. To danie stanowi połączenie dwóch kultur: hiszpańskim i indyjskie. Na długo przed pojawieniem się Ameryk europejskie miejscowi zdobywcy dieta składała się głównie z najprostszych produktów: kukurydza, fasola, pomidory, chili i meksykańskiego kaktusa. Hiszpanie dodaliśmy do nich mięso, olej, wino i ser. Z czasem stały się podstawą do szerokiej gamy potraw, z których jeden jest popularnym quesadilla. Jest to w rzeczywistości zwykłe tortille krajowe (tortilla) nadziewane.

Są pieczone z góry, a następnie wykorzystywane jako głównego półproduktu. To danie, istnieje wiele odmian, które różnią się w składzie jest używany w wypełnień. Niemniej quesadilla – jest to produkt, który musi być obecny dwa główne elementy: a tortilla z serem. Stosowanie innych składników – jest ucieleśnieniem fantazji i upodobań smakowych miejscowych kucharzy.

Klasyczny przepis

Tradycyjny quesadilla – on pszenicy lub tortilla kukurydza (tortilla) i ser twardy. W takiej receptury gotowania jest uważany za główny lub klasyczny. Aby przygotować to danie, potrzebne będą: 2 świeże tortilla i 50 gramów sera.

Jeśli tortille krajowe nie są dostępne, można je gotować samemu lub zastąpić cienką ormiański lavash. Następnie należy wykonać następujące czynności:

 1. Ser ruszt, a następnie rozprzestrzenił się na powierzchni jednej tortilli.
 2. Delikatnie umieść drugą ciasto na wierzchu.
 3. Konstrukcja umieścić na patelni, posmarować masłem i smażyć z obu stron.

Gotowy produkt należy podzielić na 4 części. Można używać noża do cięcia pizzy. Do quesadilla stole zazwyczaj podawane na ciepło z pikantnym sosem „Salsa”. Jeśli tak nie jest, można użyć zwykłej ketchup, dodając trochę cebuli, pieprzu, czosnku i świeżych ziół. A ci, którzy nie są na korzyść palącego smaku może być zadowolony ze zwykłymi kwaśną śmietaną.

świetna alternatywa

Zdaniem ekspertów, dobrym rozwiązaniem jest również uważany za kurczak quesadilla. Przepis ze zdjęciami, aby pomóc tym, którzy zdecydowali się dołączyć do kuchni meksykańskiej, właściwie przygotować słynną potrawę.

Do pracy wymaganej 2 pszenicy tortilla, 90 gram sera, pomidory 1, 120 g świeżego kurczaka, 2, szczypiorku, cebuli, sól pół łyżeczki oleju roślinnego, trochę pieprzu i pół łyżeczki posiekanych zieleni.

Proces gotowanie odbywa się w kilku etapach:

 1. Po pierwsze, trzeba szlifować wszystkie produkty: Mięso pokroić na małe kawałki, a cebulę – pół pierścienie, pomidory – plasterki, ser i lepiej jest użyć dużej tarce. Zieloni mogą po prostu rąbać siekierą.
 2. Filet lekko smażone w oleju z cebuli, czosnku, dodawanie i małej pieprz i sól.
 3. Elementy połączone ze sobą i wymieszać.
 4. Otrzymaną masę jest umieszczany na jednym z pastylek.
 5. Drugi tortilli powinny pokrywać uzyskanej struktury.
 6. garmażeryjnych smażyć z obu stron. Można korzystać z grilla lub patelni bez dodawania konwencjonalny olej.

Produkt gotowość mogą być łatwo określone przez wnętrze roztopionego sera.

smak święto

Każdy szef może decydować o sobie, jak zrobić quesadillas. Istnieją dziesiątki różnorodnych wypełnień, wśród których można wybrać odpowiedni dla siebie odpowiednią opcję. Weźmy, na przykład, przepis, który wykorzystuje następujące składniki: szklanka startego sera 2 cienkie Lavash (jeśli nie tortille), papryka jalapeno, łyżeczkę masła, jak i ½ szklanki puszkach kukurydza, pocięte kawałki papryki i polędwicy ( można wziąć farszu).

Praca, jak zwykle, zaczyna się nadzienie:

 1. Wszystkie produkty z wyjątkiem sera i pita trzeba smażyć na suchej patelni.
 2. Po tym, wiele z nich jest konieczne, aby przesunąć do czystej miski i przykryć pokrywką, zrobić to z wyprzedzeniem, nie jest cool.
 3. Pan postawić na ogniu i zamknąć dno to jedna pita.
 4. Posypać serem i góry z jednej strony, umieścić pół gotowane farszu. Druga część powinna pozostać w innych częściach.
 5. Po tarty ser stopniowo zaczynają się topić, The Pita należy złożyć na pół. Pod wpływem wysokiej temperatury szybko trzymać się razem obie strony.

Ta sama procedura powinna odbywać się z drugim lavash.