726 Shares 5140 views

Vladimir Nikitin – rosyjski bokser w podziale muszej. Biografia i osiągnięcia sportowców

Vladimir Nikitin – rosyjski bokser w koguciej (nick «BARON»). Członek rosyjskiej drużyny narodowej w 2009 roku, trzecie miejsce na olimpiadzie w 2016 roku w Rio de Janeiro, 2 miejsce w Pucharze Świata (Ałma-Aty w 2013 roku), a trzecie miejsce w mistrzostwach Europy (Mińsk 2013). W roku 2012, 2014 i 2015 m odpowiednio stał rosyjski mistrz w boksie wagi koguciej (56 kg). Wzrost sportowca wynosi 169 centymetrów.

bokser biografia, dzieciństwa i dorastania

Urodził się 25 marca 1990 roku w osadzie typu miejskiego Górnej Maksakovka (Republika Komi, Rosja). Jakiś czas później, przeniósł się wraz z rodziną do podjęcia stałego pobytu w mieście Stary Oskoł (region Biełgorod). Wychowywał się w zwykłej rodzinie – jego ojciec pracował jako kowal w fabryce, a jego matka była księgowy. Pewnego dnia jego ojciec dał mu zestaw bokserski dla dzieci – Rękawice i gruszkę. Vladimir miał tylko pięć lat, ale szybko zakochał się w tym zawodzie – pudełko z gruszką.

Wkrótce chłopiec zainteresował się karierą znanych bokserów. W jego pokoju były plakaty Mike Tyson, Lennox Lewis, Evander Holyfield i wielu innych. Oprócz boksu faceta też kochał piłkę nożną i tenisa. W pewnym momencie, zanim był wybór jak zacząć angażować się w sporcie. Jednak pomimo pewnych zadatki w piłkę nożną i tenis, Nikitin oddano boks i chciał dostać się do igrzysk olimpijskich jako uczestnik. Jednak on osiągnął wszystko, co chciał. Gdy miał 9 lat, został przewieziony do miejscowego klubu sportowego, gdzie rozpoczął boks.

Znajomość z boksu i pierwszym treningu

Od pierwszych dni treningu zaczął wykazywać dobre umiejętności. Młody Vladimir Nikitin wszystko uchwycone w locie, na który był trenerzy priorytetowe. Facet nie uronić ani jednego lekcji i codziennie gładzenia swoje umiejętności. Miał błyskawicznie i rzucił szybkie druzgocące ciosy. Podczas sparingu Nikitin odebrał najgroźniejszych przeciwników, niezależnie od tego, co oni wagi kategorię. Wkrótce został przeniesiony do liczby Zintegrowany Dzieci i młodzież szkolna 1 (Syktyvkar), gdzie trenował z M. A. Martynovym (mistrz sportu ZSRR w boksie, zasłużony trener ZSRR).

Pierwszym poważnym sukcesem było w 2004 roku, kiedy zawodnik wygrywa złoto na mistrzostwach Rosji wśród młodych mężczyzn.

Władimir Nikitin -boks, kariera zawodowa

W 2009, 2010 i 2011 roku, stał się brązowy medalista w seniorskiej mistrzostwa Rosji na boks do 56 kg. W 2012 roku, po raz pierwszy zdobył złoty medal w mistrzostwach Rosji. W tym samym roku Władimir Nikitin wzięli udział w Młodzieżowych Bokserskich Mistrzostw Europy w Kaliningradzie, który zdobył pierwsze miejsce.

międzynarodowy sukces

Najbardziej udany sezon w jego karierze, Nikita była w 2013 roku, kiedy to przyznano prawo reprezentować swój kraj na Mistrzostwach Europy na Białorusi (Mińsk), a po jakimś czasie, a Mistrzostwa Świata w Kazachstanie (Ałma-Ata). W tych turniejach zdobył brązowy i srebrny medal odpowiednio. Na Mistrzostwach Europy Nikitin dotarł do półfinału, gdzie przegrał na punkty Irlandczyk John Joe Nevin, w World Series dotarł do finału i stracił do azerskiej Javid Chelebieva. W 2014 roku ponownie zdobył mistrzostwo Rosji na boks w najlżejszej kategorii wagowej.

Od 2012 roku, Władimir stał się regularnym uczestnikiem WSB zestawienia ( «światową serię box» – World Series boks). Tutaj jest to w sezonie 2013/14 był w stanie dotrzeć do etapu play-off, w którym w etapie ¼ finału pokonali ukraiński bokser Nikołaj Butsenko. W półfinale, Nikitin łatwo wykończone Kuby Norlanom eroy. Jednak pomimo jasnego zwycięstwa Vladimir wierzchnie zespół rosyjski boks stracił do kubańskiej reprezentacji, a oni odeszli. W sezonie 2015/16 Władimir Nikitin ramce po lewej sześć razy z nasion przewidzianych rosyjskiego zespołu, który był w stanie wygrać. Z powodu takich statystyk, został uznany za najlepszego pięściarza w koguciej, przy czym zawodnik otrzymał prawo do udziału w igrzyskach olimpijskich w 2016 roku w Rio de Janeiro.

Vladimir Nikitin – Igrzyska Olimpijskie 2016 w Rio de Janeiro

Debiutancki występ na olimpiadzie był sukcesem. Rosyjski bokser, aby poradzić sobie ze swoimi przeciwnikami, jak na treningach. Szybkie tempo udało mu się dotrzeć do półfinału, gdzie czekał na amerykańskiej Shakur Stevenson. Jednak Władimir nie mógł iść do walki z powodu kontuzji otrzymał w tym kwartale. Tak, to automatycznie otrzymał brązowy medal.

Dla genialnego występu na igrzyskach olimpijskich otrzymał tytuł „Honorowy Mistrz Sportu Rosji.”