281 Shares 5009 views

Deontey Uaylder – mistrz, który nie zna porażki

Do tej pory jedynym mistrzem świata w boksie wagi ciężkiej wśród specjalistów Amerykanów jest Deontey Uaylder. Ten człowiek ma niepowtarzalny rekord: 37 walk wygrał 36 wczesne wygrywa. Jednak nie ma żadnych obrażeń. Trudno w to uwierzyć, ale kilka lat temu, zawodnik nie uważa boks jako cel swego życia.


Krótka informacja biograficzna

Deontey Uaylder urodził się 22 października 1985 roku w Tuscaloosa, położony w amerykańskim stanie Alabama. Po ukończeniu w 2004 roku szkoły średniej młody człowiek chciał być graczem w futbol amerykański, czy koszykówka. Ale ze względu na fakt, że w 2005 roku miał córkę Neyya ma poważne problemy z kręgosłupem, musiał skoncentrować się na o wiele bardziej atrakcyjne pod względem finansowym sportu – boks.

Kariera w amatorów

Deontey Uaylder rozpoczął treningi w boksie siłowni jesienią 2005 roku, a po kilku latach może osiągnąć wysoki poziom wystarczy. W 2007 roku wygrał prestiżowy turniej o nazwie „Złote Rękawice”. W tym przypadku, na drodze do mistrzostwa wygrał w mistrzostwach świata wśród kadetów Isaiah Thomas. Deontay wygrał również US Amateur Championship.

W lutym 2008 roku bokser przybył w Nowosybirsku, gdzie został członkiem bokserski mecz spotkanie między USA i rosyjskich zespołów. Mowa okazały się nieskuteczne jako stracił do Evgeny Romanov TKO. Ale w następnym turnieju, który odbył się pomiędzy reprezentacjami Rosji i Stanów Zjednoczonych, Deontey Uaylder był w stanie pokonać bardzo doświadczony Rahima Chahkieva, późniejszy mistrz olimpijski w Pekinie.

Nawiasem mówiąc, amerykański na tych samych igrzyskach olimpijskich zdobyła brązowy medal, przegrywając w półfinale Clemente Russo z wynikiem 7: 1. Po tym, Wilder postanowił udać się do specjalistów.

Kariera w profesjonalistów

Profesjonalny bokser zadebiutował 15 listopada 2008 roku. W tym dniu, Deontay Wilder zapukał Ethan Cox w drugiej rundzie. Następnie Bronze Bomber (amerykański pseudonim) w ośmiu walk z rzędu zwyciężył przez nokaut w pierwszej rundzie.

W październiku 2010 roku, po raz pierwszy Deontay został znokautowany w walce z jego rodak Harold Skonersom. Ale w końcu Wilder wysłał cztery razy przeciwnika na płótnie i wygrał przez TKO.

Pierwszy tytułowy

15 grudnia 2012 Deontay Wilder walczył niepokonany w czasie Kelvin cenę. Stawką był tytuł mistrza Ameryki kontynentalnej przez WBC. Pierwsze dwa trzy minuty były dość spokojne i mierzone. Obaj zawodnicy przeprowadził rekonesans. Jednak już w trzeciej rundzie Deontay prawej krzyża znokautował przeciwnika.

Pokonując Białoruskiej

09 sierpnia 2013 Deontay Wilder, bitwy, które spowodowały ogromne zainteresowanie wśród publiczności, spotkał się w ringu z byłym placu mistrz WBO Sergeem Lyahovichem na świecie.

Zacznij walka była bardzo ostrożny, sportowcy pudełku daleki zasięg. Ale w środku rundy hit amerykańskie prawo i zmusił białoruski przejść do lin, po czym następuje kolejny cios, który wysłał Liakhovich w głębokim nokaut. Sergei leżał na podłodze ringu tak długo, że nawet lekarze wyjęte nosze, który, na szczęście, w końcu nie zostaje wykorzystana.

Walka o mistrzostwo świata pasa

W styczniu 2015, Wilder walczy z Bermeynom bermane stiverne, który w tym czasie był właścicielem pasa WBC. Bitwa rozpoczęła się od wymiany ciosów twardych, które wyglądały lepiej amerykański. Kilka razy kanadyjska była zbliżona do stłumienie, ale wyciągnął i nie spaść. Ostatecznie walka trwała cały zarezerwowany 12 rund, po których sędziowie wyrazili jednogłośne zwycięstwo Deontay decyzji. Po raz pierwszy w swojej karierze nie mógł znokautować swojego przeciwnika. Ponadto, prawie cała walka Wilder walczy z uszkodzonego prawicy.

Pojedynek z rodakiem

odbyła się walka "Deontey Uaylder – Arreola", 16 lipca 2016. W tej konfrontacji Bronze Bomber od początku posiadał niezaprzeczalną zaletę, a w czwartej rundzie, Chris wysłał knockdown. Druga połowa walki pokazały, że otoczki coraz więcej punch, a wreszcie po 8 rundach, Chris chciał dalej kontynuować walkę.

Po tej dobrowolnej obronie tytułu, okazało się, że mistrz rannych ręce i, najprawdopodobniej, nie będzie opuścić ring do końca roku kalendarzowego.