145 Shares 4690 views

Taekwondo – co to jest? Krótki opis i historia

Wśród najskuteczniejszych sztuk walki, wielu ekspertów uważa, taekwondo. Co to jest Taekwondo, jakie są historia i szczegóły tej metody walki jest opisane w artykule.


opis

Taekwondo – jest sztuką walki bez broni. Jego kolebką jest Korea. W dosłownym tłumaczeniu z koreańskiego oznacza „drogę, sporządzonej z gołymi rękami i nogami.” Ponadto, nogi mają szczególną rolę, są one bardziej aktywnie zaangażowany w blokach i strajków, z wyprzedzeniem.

Gdy Choi Hong Hi, ten, który ożywił tę starożytną umiejętności, zapytał: „Taekwondo – czyli” on odpowiedział, że to nie tylko potężna technika walki bez broni, aby zniszczyć jeden lub więcej przeciwników, kult, styl życia.

Główne zasady koreańskich sztuk walki jest wysoka duchowość, sumienie, wytrwałość, wytrwałość.

historia

Wiemy już, że to, co Taekwondo pojęcie oznacza. Ale niewiele osób wie, że pierwsze wzmianki o sztukach walki, elementy, które są bardzo podobne do Taekwondo, odnosi się do I wieku naszej ery. Obrazy znajdują się w żołnierzy cesarskich grobowców dynastii Koguryo. Okres ten jest historycznie odnosi się do epoki Trzech Królestw. To właśnie w tym okresie było pojawienie koreańskiej sztuki walki.

Kolejnym etapem jego rozwoju nastąpiło w okresie prosperity stanu Koryo, kiedy to po raz pierwszy wyodrębniony szkoły Taekwondo, usystematyzował wiedzę zdobytą, zorganizowanej badanie studentów, głównie żołnierzy i oficerów armii.

Trzeci okres odnosi się do czasu istnienia stanu Joseon w 14 wieku i do japońskiej okupacji 1910-1945. W tym okresie, Taekwondo było zabronione, ale nauczyciel potajemnie nadal przeszkolonych studentów.

Czwarty okres – od 1945 (wyzwolenie od okupacji japońskiej) do dnia dzisiejszego. Wskrzesił tradycję koreańskich sztuk walki Choi Hong Hi.

Aktualny stan

Dzisiaj koreańskie sztuki walki – najczęstszą formą sztuki walki, w tym powszechnego dzieci taekwondo. Utworzona 3 organizacji międzynarodowych z siedzibą w Wiedniu (Austria), z GTF, biuro w Toronto (Kanada), WTF, z siedzibą w Seulu (Korea) – ten związek jest głównym, posiada 206 filie na całym świecie, zatrudnia prawie 30 mln sportowców.

Godny uwagi jest fakt, że kapitan główny nacisk kładzie się na rozwój sztuk walki technik z naukowego punktu widzenia. Może to jest naukowe podejście zdefiniowany przez fakt, że w chwili obecnej dzień sportu Taekwondo – najpotężniejszą formą sztuki walki, w swoim arsenale – wiele spektakularnych sztuczek:

  • łamiąc rękę dwie cegły;
  • rozbijając w tablicach nóg lotu, zamontowane na wysokości 3 metrów;
  • Kopać w locie po 11 osób w kolejce;
  • wybijanie dwie bramki serii kopnięty w skoku (jest to jeden z najbardziej zaawansowanych technik);
  • pukanie galop jeźdźca z siodła konia (kolejnym ważnym zadaniem dla mistrzów sportu).

Konkursy

Taekwondo jest częścią igrzysk olimpijskich od 2000 roku. W konkursie wzięła udział kobiet i mężczyzn w kategoriach super lekki, lekkich, średnich i ciężkich wagi.

Od 2000 do 2012 roku wziął najwięcej nagród Korei – 10 złote medale, 2 srebrne i brąz.

Drugie miejsce podzieliły między Chinach, Stanach Zjednoczonych i na Tajwanie. Zebrali wszystkie 8 medali, w tym chińskich sportowców – 5 złotych, 1 srebrny i 2 brązowe, amerykańskie Fighters – 2 złote, 2 srebrne medale i 4 brązowe, tajwańska uczestników, odpowiednio, 2 złote, 1 srebrny i 5 brązowych medali.

6 medali odbyła Meksyku, Turcji i Francji. Rosyjscy sportowcy byli w stanie zdobyć tylko 3 medale, bez złota, nie ma.

Pasy System taekwondo

Podobnie jak w innych sztukach walki, poziom umiejętności sportowe jest określana przez system pasów. Szkoła Taekwondo ma 10 poziomów (kypov) kolorowych strefach. Począwszy od poziomu 10 – biały, biało-żółty, żółty, żółto-zielony, zielony, zielony, niebieski, niebieski, niebiesko-czerwony, czerwony i 1 Kypa – czerwony pasek – pokazuje najwyższy poziom doskonałości w tej kategorii.

Następny poziom po kolorze – jest czarny pas, co odpowiada 9 daN. Sportowcy, którzy nie osiągnęli 15 lat nie wolno nosić czarny pas. Nowy przypisana dana tym sprawdzony pod względem liczby godzin szkoleniowych.

sukienka

Podczas treningu i zawodów, jako swego rodzaju odzież sportowa używane kimono. Taekwondo istnieją 3 rodzaje niej, w zależności od przynależności do danej szkoły globalnej:

  • ITF – studenci nosić kurtkę z zapachem rzep. Kimono dole obszyta czarną obwódką. Materiał – bawełna lub tkanina mieszana. Na plecach, klatce piersiowej i spodnie haftowane ITF. Pas wiązany na 1 turę.
  • GTF – sportowcy noszą ten sam kimono Taekwondo ITF jako uczestnicy, tylko obrzeża kolor i logo na kurtkę z jej skrót.
  • Cholery – w zestawie równomiernego płaszcza jest w postaci całych ciętych kamizelki, która może być biała, czarna lub czarny i czerwony. Dół tylnej i przedniej części kurtki jest haftowane WTF. Pas wiązany na 2 obroty.

sprzęt bitwy

Taekwondo – co to jest? Jest znany na całym świecie sztuk walki. Technika bitwy składa się z wielu elementów – 12 stojaków 19 bloków, 13 rodzaje stempli, 25 rodzajów rzuty (czołowych, bocznych, „nożyc”, z kroków podrzędnych z nachyleniem, okrągły, etc.) mogą być stosowane uderzenia otwartej dłoni, palce i nawzajem.

Jedną z unikalnych technik Taekwondo – to metylo. Jest wielokrotnym powtórzeniem ruchu. Jest skoncentrowany, to towarzyszy prawidłowego oddychania, rodzaj medytacji. W rezultacie praca off przyjęć podań na poziomie nieświadomości, ciało działa niezależnie, odruchowe odpowiedzi na ataki wroga.