224 Shares 4421 views

Fedor i Alexander Emelyanenko (bracia): osiągnięcia sportowe

Nie można powiedzieć, że w naszym kraju jest wiele wybitnych osobistości w sporcie. Jeśli jednak istnieją, Rosja może być z nich dumna. Do niedawna rosyjska drużyna piłki nożnej brakowało wielu piłek od nikogo. W koszykówce drużyna narodowa również nie odniosła sukcesu. Z hokejem trochę lepiej: wielu naszych hokeistów podpisało umowy z zagranicznymi drużynami, co świadczy o ich profesjonalizmie. I mistrzostwa świata wyraźnie pokazują wynik pracy trenerów i naszych sportowców. Ale jeśli chodzi o sztuki walki, mamy coś do dumy. W naszym kraju wychowywali się najlepsi zapaśnicy i bojowników o mieszanych i walkach wręcz. W szczególności dotyczy to walki o mieszanym stylu. Rosja jest znana z tak niezniszczalnego wojownika jak Fedor Emelianenko. Ta osoba przez wiele lat nie pozwala zapomnieć o dobrze znanej wypowiedzi "bohaterowie w Rosji jeszcze nie zarośli".


Fedor i Alexander Emelianenko: bracia

Oprócz Fedora, pierścienie MMA znają również innego wojownika o tym samym imieniu – Alexander Emelianenko. Bracia osiągnęli znaczący sukces w karierze sportowej. Alexander jest młodszy brat Fedora. Jest również znany ze swoich osiągnięć sportowych.

Niestety, sława bojowników nie ma takiej skali w Rosji, jak za granicą. Na przykład największym klubem fanów w Rosji jest Fedor Emelianenko w Japonii. A w Korei, myśliwiec ma tak wielu fanów, że musi poruszyć się z 50 ochroniarzy.

Emelianenko bracia: kto jest starszy? Biografia Fedora

Żołnierz urodzony w 1976 roku pochodzi z miasta Rubezhnoe (region Ługańsk). Był najstarszym synem w zwyczajnej rodzinnej rodzinie, która w 1978 roku przeniosła się do Rosji w Stary Oskol, region Biełgorod. Jego entuzjazm dla sztuk walki pojawił się w nim w wieku dziesięciu lat, kiedy po raz pierwszy odwiedził sekcję Sambo. Następnie dodano sekcję judo. Młodszy brat Aleksandra nie miał wyjścia, więc Fiodor zabrał go ze sobą do treningu, co przyciągnęło go do świata sportu.

W 1987 roku Fedor wstąpił do klasy sportowej Władimira Woronowa. Po 1991 roku Emelyanenko skończył szkołę średnią i wstąpił do szkoły. Po pomyślnym zakończeniu, w 1995 roku wszedł do wojska, gdzie najpierw służy w straży pożarnej, a potem – w oddziałach czołgów. W szeregach sił zbrojnych nie przestał grać w sporcie. Jednak biorąc pod uwagę ograniczone warunki armii, wszystkie sesje szkoleniowe obejmowały ćwiczenia wytrzymałościowe. To jest praca z ciężarkami, podnoszenie baru i, oczywiście, długi rzut marszu.

W świecie walki mieszanej, Fedor był w latach dziewięćdziesiątych, gdy w obliczu kryzysu ostre niedobory finansowe, które dotknęły większość populacji pokonał go. Pierwsze walki sportowca były zgodne z wersją "Pierścieni", która w owym czasie uważana była za najbezpieczniejszą.

Biografia Aleksandra

Brat Fedora Emelianenko pochodzi z Starego Oskola. Alexander (1981), jak już wspomniałem, wskoczył do świata sportu dzięki swojemu starszy bratowi Fedorowi, który często zabrał go ze sobą do treningu. Tak więc brat Fedor, Emelianenko, został uzależniony od Sambo, podobnie jak Fedor, wstąpił do klasy sportowej Władimira Woronowa. W 2003 roku Alexander wstąpił do działu korespondencji Wydziału Ekonomii Instytutu Belgorod. Rok później sportowiec przeniósł się do Petersburga.

Osiągnięcia sportowe Alexander Emelianenko

Ten myśliwiec znany jest ze swoich zwycięstw w profesjonalnym pierścionku. Ponadto jest wielokrotnym mistrzem świata w sambo. Także Alexander zdobył tytuł mistrza Europy w walce sambo. Ponadto, Alexander ma tytuł mistrza sportu w judo i mistrz sportu w walce sambo.

Lista jego osiągnięć obejmuje 24 zwycięstwa, z czego 17 wygrało techniczne knockout. Dzięki boksie, myśliwiec ma silny atak ręczny, co pozwoliło mu osiągnąć wysokie wyniki.

Wbrew plotkom, że chwała Aleksandra była spowodowana starszym bratom, sportowiec znany jest ze swoich zwycięstw nad takimi tytanami pierścienia jak Kharitonov, Morais i Foki.

Osiągnięcia sportowe Fedor Emelianenko

Za swoją karierę sportową Fedor znany jest ze swoich zwycięstw nad takimi zawodnikami jak Rizo, Ishil, Monson, Orel, Rogers i ponad 30 znanych sportowców. Pokonaj Fiodora cierpiał tylko cztery razy. To były walki:

  • Emelianenko – Henderson.
  • Emelianenko – Silva.
  • Emelianenko – Werdum.
  • Emelianenko – Kosaka.

Znane bitwy. Walka z Lindlandem

Z reguły wszystkie walki bohatera rosyjskiego są jasnymi wydarzeniami, a trudno wyróżnić najbardziej pamiętny z nich. Można tylko pamiętać o bitwie z 2007 r. Z Lindland, gdzie publiczność wzięła udział gości honorowych w obliczu Władimira Władimiracha Putina, Jean-Claude Van Damme i Silvio Berluskloni.

W pierwszej minucie Fedor odetchnął z Lindlanda, ale wkrótce potem wygrał Emelianenko. Jednym z niezapomnianych momentów jest to, że Lindlend musiał zebrać 15 kg w celu wyprowadzenia się z Emelianenko.

Walka z Monsonem

Jednym z oczekiwanych wydarzeń z 2011 roku była bitwa dwóch tytanów ringu mieszanych stylów – Monsona i Emelianenko. Bracia przez dłuższy czas przygotowywali się na tę walkę. Fedor i jego przeciwnik doświadczali wzajemnego szacunku i czekali na walkę. W trakcie bitwy stało się oczywiste, że Fedor szczególnie wyostrzał sprzęt wstrząsu, gdy walka była pełna niskotnych uderzeń z jego strony. Wynik jednego z tych partii uderzeń był krwiakiem u stóp amerykańskiego żołnierza. Ponadto, w trzeciej rundzie Monson dostał cios w twarz, co doprowadziło do rozłamu warg amerykańskich.

Kilkakrotnie amerykański sportowiec próbował przejść do nogi Feodora, ale próby nie powiodły się. Pod koniec ostatniej rundy Monson stracił trzy uderzenia w głowę. Pod koniec bitwy stało się oczywiste dla wszystkich, że Amerykanin był wyczerpany i trudno mu kontynuować walkę. Rezultatem było zwycięstwo Fedora w punktach.

Walka z Hendersonem

Słynna walka, gdzie Fiodor zawiódł. Po trzech rundach sportowcy wymieniali ciosy, w których Rosjanin wiele. Rezultatem była klęska Fedora.

Według trenerów Henderson wygrał z powodu złego przygotowania Emelianenko. Bracia wielokrotnie zauważyli, że sam Fedor niedawno zwracał uwagę na prace nad taktykami, nie wprowadził zmian, co doprowadziło do smutnego wyniku.

Walka z Antonio Silva

Smutny wynik tej bitwy jest znany wszystkim fanom Emelianenko. Przeciwko rosyjskiemu sportowcowi przyszedł brazylijski "Bigfoot" – jest to pseudonim przyznawany przez publiczny przeciwnik Fiodor. Pierwsza runda odbyła się w stylu Emelianenko. Wydaje się, że wynik będzie taki, jak w poprzednich turniejach mistrza. Ale brazylijski okazał się bardzo zwinny, pomimo jego wielkości, czego Fedor nie oczekiwał od niego. W drugiej rundzie Silva przewrócił rosyjskiego na łopatkach łopatkowych, a następnie podał kilka ciosów, pod którymi nikt nie mógł się oprzeć. Jednak Fiodor nie stracił przytomności i walczył jak najlepiej, dopóki lekarz nie przerwał walki. Oczy rosyjskiego sportowca płynęły całkowicie, a kontynuacja bitwy stała się niemożliwa.

Walka z Kosaką

To była pierwsza porażka Fedora Emelianenko w jego karierze (2000). Jednakże, jako taka strata Rosji, wynik bitwy nie może być nazwany, ponieważ wynik był błędem sędziów. Kosaka zadał cios w łokieć, z powodu którego brwi Emelianenki zostały obcięte. W związku z tym bitwa została zatrzymana. Błąd polegał na tym, że zgodnie z wersją Pierścieni (na której przeprowadzono walkę), cios został uznany za zabroniony. Jednakże sędziowie nie uwzględnili tego.

Niemniej jednak zemstę w 2005 r. Postawił na swoim miejscu. Brat Alexander, Emelianenko, w pełni pomszczał Kosake, łamiąc brwi w pierwszej rundzie. W tym jednak po kilku ciosach w twarz, Fedor nie opuścił Japonii z najmniejszą szansą. Nieustannie uciekła z krwi, nie pozwalając rosyjskiemu sportowcowi na ataki na twarz przeciwnika. Nokaut techniczny w pierwszej rundzie umieścił wszystkie punkty.

Dodatkowo, wynik bitwy został z góry ustalony przez większość japońskich widzów, którzy jednogłośnie przepowiadali zwycięstwo Emelianenko nad swoim rodakiem. W sumie rosyjski lekkoatleta wygrał niemal wszystkie walki. Bracia Emelianenko powtórzyli oświadczenia, że Fedor wkrótce wróci do profesjonalnych dyscyplin sportowych.