198 Shares 4334 views

Jak przygotować pyszne sałatki w zimie – kilka dobrych receptur

Najbardziej pyszne sałatki w zimie są te, które wykonane są z własnych rodzimych warzyw. Oczywiście, nie każdy ma możliwość ich wzrostu, ale to było dostępne na rynku nie jest szczególnie trudne. Jak dla receptur wykrojów, są w każdej rodzinie, z reguły ich tradycyjny. Ale czasami chcesz dodać do diety to coś nowego, a następnie gospodynie zaczynają eksperymentować w poszukiwaniu godnej opcji. Nie jest tajemnicą, że większość pyszne przetwory na zimę – sałatki, które są przygotowane jako rodzina. W kuchni w momencie ich powstania szczególnej atmosferze, wszystkich zainteresowanych, w tym najmłodszych. Każdy, kto jest obieranie, rozdrabnianie lub mieszanie w dużym basenie, a potem z dumą ogłasza swój udział w kolejnym kulinarnym arcydziełem.

Pyszne sałatki w zimie cukinii

Ach, te warzywa zawsze w wystarczającej ilości, niezależnie od tego, czy to lato czy nie tak gorąca, deszczowa i sucha. Oczywiście, cukinia można kupić o każdej porze roku (w tym lody), ale kiedy zamówione pyszne sałatki w zimie, a tam jest uncorking, korzystania z nich o wiele łatwiejsze i bardziej przyjemne tylko.

Dla najprostsza wersja będzie potrzebował 3 kg młodych cebuli, 3 ząbki czosnku 2 duże wiązki kopru. Inną użyteczną sól (pół łyżką), cukier (100 g)., Szkło octu i oleju roślinnego.

Najpierw trzeba marynować cukinię. Aby to zrobić, pokroić średniej wielkości kostki, dodać posiekany czosnek, koper i pozostałe składniki. Wszystko to powinno być zrobione w dość dużej pojemności, które w przyszłości zostaną wprowadzone na ogniu. Marynowane sałatki w ciągu dnia. Potem doprowadza się do wrzenia i gotować mieszając przez około 10 minut. Gotowy naczynie jest rozprowadzany na netto pół litrowych słojach, sterylizowane przez 15 min i uszczelnione. Czas gotować to danie zajmie co najmniej tak samo dobrze z nadejściem mrozów cały wysiłek z pewnością zostanie docenione.

Pyszne sałatki w zimie różnych warzyw

Ci, którzy uważają się trochę więcej czasu, może być wskazane, aby przygotować dokładniejszym opcje. Na przykład, sałatki Platter następujący przepis. 10 kg dojrzałych pomidorów miękkie się na 2 kg marchwi, cebuli i ogórkach, i 3 kg pieprzu. Wciąż potrzebujemy 200 gr. soli (w każdym razie nie jodowana), 300 gr. cukru i 400 gramów. rafinowany olej roślinny.

Zamknij sałatka może być do banków o dowolnej wielkości, ale najlepiej nadaje litr. Ich wstępnie czyszczone i sterylizowane parą. Przed przygotować pyszne sałatki w zimie, należy również zaopatrzyć się w sprzęt kuchenny odpowiedniej objętości, do której pasują wszystkie składniki i będzie miejsce do mieszania. Jeśli nie pojawi się pod pachami, ilość składników można podzielić na 2 części lub więcej.

Wszystkie warzywa umyć, oczyścić i pokroić w przybliżeniu równe plasterki, cebula – pół pierścienie i marchwi i ruszt może być. Były one następnie miesza się i przenosi się do miski lub patelni z aluminium, sposobu wytwarzania sałatki nie spalone. Do tej mieszaniny dodaje się sól, cukier i olej doprowadza się do wrzenia i gotować na wolnym ogniu przez około 15 minut, po czym zamknięto w słojach wytworzone. W zimie, biorą i cieszyć pyszny prezent jasny odległe lata.

bakłażan sałatki

Zamiana w poprzednim przepisie kilka składników, można uzyskać zupełnie nowe danie. 3 kg pomidorów się 2 kg, cebulę, marchew, bakłażanów i papryki. To wymaga dużo oleju – 2 szklanki cukru – i szkła. Sól dodaje się do smaku, ani nie stanowi przeszkody ocet (około 100 ml).

Warzywa, jak w poprzednim przykładzie wykonania, mycie, cięcie i marchew pocierać. Wymieszać wszystkie składniki, sałatka gotowane około 50 minut (bakłażana przygotowane przez długi czas), a następnie ułożone w słoikach, sterylizacji im kolejne 10 minut Prywatna sałatki mogą być przechowywane przez kilka lat, ale będzie to skończyć znacznie wcześniej.