238 Shares 9969 views

Kiedy jest najlepszy do kiszonej kapusty na księżycowym kalendarzu? zalecenia

Kilka osób myśleć o tym, kiedy najlepiej jest zrobić kapustę kwaśną na kalendarzu księżycowym, nie nadając mu szczególne znaczenie. Okazuje się, że informacja ta jest nadal ogromne znaczenie, a także do ostatecznego smaku produktu i na jego rzecz.

Korzyści z kapustą

Zbiór warzyw zimowym powyższego jest nie tylko bardzo smaczne, ale bardzo przydatne. Okazuje się, że kapusta kiszona charakteryzuje takie, że:

 • Ma wzmacniajace;
 • Ma działanie przeciwzapalne;
 • Jest to doskonały przeciwbakteryjny, przeciwnowotworowym i przeciwbólowe;
 • poprawia działanie układu pokarmowego i całego układu;
 • Działa jako środek przeczyszczający.

Do warzyw okazało się całkiem smaczne i zachowały swoje właściwości, są takie momenty, kiedy lepiej jest zrobić kapustę kwaśną na kalendarzu księżycowym. Jeżeli przeprowadzenie tego procesu w „niechcianych” dni, następnie obrabiany przedmiot szybko pogarszać i zostają pokryte pleśnią, co więcej, jest absolutnie bez smaku i niezdrowe.

Kiedy jest najlepszy do kiszonej kapusty na księżycowym kalendarzu?

Późną jesienią – nadszedł czas, aby kapusta. Jest to doskonała okazja, aby zrobić kapustę kwaśną. W większości przypadków to szczególny dzień nie został wybrany dla danego procesu. I na próżno! Okazuje się, że są dni, kiedy lepiej jest zrobić kapustę kwaśną na kalendarzu księżycowym, to będzie bardziej chrupiące i smaczne. I uczynić ten proces bardzo niepożądane w pewnym czasie tygodnia.

Eksperci twierdzą, że woskowanie Księżyc, jego 5-6 dni – najlepszy czas na kapustę kwaśną. Również szczególne znaczenie, na którym dzień zrobić kapustę kwaśną. Bardziej odpowiednie dla tego procesu są uważane za poniedziałek, wtorek i czwartek (tak zwanych dni męska).

Smaczne i chrupiące kapusta kiszona zawrócić, gdy Księżyc przechodzi przez zodiakalnych znaków takich jak Koziorożec, Strzelec, Lew, Byk i Baran.

Dowiedz się, jak zrobić kapustę kwaśną

Jak zrobić kapustę kwaśną w zimie? Przepis preforma tych warzyw stosunkowo prosta i nie zawiera żadnych składników złożonych. Będzie to wymagać:

 • kapusta;
 • marchew;
 • przyprawy (liść laurowy, sól kamienna, czarny pieprz do pieprzu, chrzanu i porzeczki liści, kilka oddziałów koper).

Jak zrobić kapustę kwaśną w zimie? Po prostu, jeśli stosować się do następujących wskazówek.

Kapusta przemyto oczyszczone z górnych liści i pokroić około 5 mm grubości.

Marchew umyć i obrać. Ze swojej szlifowanie grubej tarce pasują idealnie.

Na dnie zbiornika, który będzie dodać kapustę, konieczne jest, aby rozłożyć część powyższych przypraw. Kapusty i wymieszać marchew, sól i peremyat ręce. Następnie kilka warstw potrzeba do ubijania warzywa w beczce lub wanną.

Z góry zaleca się umieścić jarzmo, którego rola może bardzo dobrze odgrywają dużą zwykły kamień.

Ważne jest, aby nie zapomnieć, aby usunąć pianę, która powstaje podczas fermentacji kapusty. Tydzień później, marynowane warzywa mogą być bezpiecznie spożywane.

Kapusta kwaszona: kilka porad

Jeśli zastanawiasz się, kiedy należy zrobić kapustę kwaśną na kalendarzu księżycowym, zapamiętaj następujące zalecenia:

 • Full Moon – to jest zły czas dla tego procesu. Kapusta będzie zbyt kwaśne i miękkie, łatwo psujących się.
 • Jest to opisane w formie warzyw, jeśli fermentacji w dni tygodnia, przy księżyca przechodzi przez zodiakalnymi takimi objawami jak Ryb Virgo i raka. Kapusta okazuje zupełnie bez smaku i utrzymuje się krótko.
 • Nie zaleca się, aby podczas kwaśnej kapusty kobiecej menstruacji.
 • W tym procesie nie można używać bez soli jodowanej.
 • Kapusta, kiszone w beczce, niepożądane jest często otwarte. Przyspiesza to proces fermentacji, a ponadto warzyw może po prostu wysychają lub, jak moja babcia, „erozji”.
 • The Lion dni, Rak i Panna nie mogą dostać kapusty ze zbiornika. Uważa się, że może to przyczyniać się do rozwoju bakterii i szybkim wysychaniem warzyw.

Kapusta kwaszona jest niezwykle przydatna dla ludzkiego organizmu. W celu zachowania jego właściwości, ważne jest, aby przestrzegać kilku prostych zaleceń. Pierwszym krokiem jest ważne, co dzień, aby kapusta kwaśna. Po drugie, niektóre wady, których należy unikać w procesie gotowania.