196 Shares 4000 views

Egzotyczny dżem z zielonych orzechów włoskich: przepis

Kto kiedykolwiek próbował Konfitura z zielonych orzechów włoskich, których receptura przyszedł do nas od czasów starożytnych, mówi, że to treat – po prostu bajka! A lekarze mówią, że nie ma bardziej użyteczne od liczby deser jodu. Spróbujmy gotować to pyszne danie. Nie bój się o czas potrzebny do ukończenia procesu gotowania. Ten dżem nie jest tak dużo pracy wymaga, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Wystarczy, aby w pełni przygotować, orzechy potrzeba dużo czasu.

Konfitura z zielonych orzechów włoskich: klasyczny przepis
Stosunek produktów: zielona – 100 kawałki orzechów, cukier – 2 kg. goździki także – około 20 pączków, cytryna. Przygotowanie:

 1. Nakrętki są oczyszczane z największych skóry.
 2. Umieścić w zimnej wodzie, które muszą być zmieniane około 4 razy dziennie. Sustain orzechy w wodzie przez dwa dni.
 3. Dokonać wody wapiennej: wapno gaszone (funt) napełnia się wodą (5 litrów). Miesza się i domagać 4:00. Przez gazę, aby przefiltrować roztwór. Orzechy, aby oczyścić je wodą i umieścić w moździerzu. Mieszać nakrętek. Podtrzymywać swój dzień w wodzie wapiennej.
 4. Przemyć nakrętki. Pyszne dżem się stało, konieczne jest, aby przebić każdą nakrętkę kilka razy ostrym przedmiotem. Potem znowu, moczyć w zimnej wodzie przez dwa dni.
 5. Teraz zdjąć nakrętkę z wody i umieścić we wrzącej wodzie przez 10 minut. Następnie krotnie durszlak.
 6. Wytwarza się syrop, który zacięcia parzonej zielonych orzechów. Receptura: Syrop cukrowy: łączenie cukru z dwóch filiżanek wodzie, doprowadzić do wrzenia i usuwania piany.
 7. Umieścić syrop na goździki, skórkę i sok z cytryny. Połączyć z orzechami i zagotować. Powtórz ten cykl trzy razy: doprowadzić zacięcie do wrzenia i zdjąć z ognia. Następnie gotować na wolnym ogniu, aż gotowane aż nakrętka jest miękka.
 8. Fasowania do sterylnych słoików gotowy dżem z zielonych orzechów włoskich.

Przepis bez użycia zaprawy

Słowo „wapno” jest nieco zagadkowe, gdy znajdują się w przepisach. Jeśli masz chęć na gotowanie przepis dżem to prosty sposób gotowania do gustu:

 1. dojrzałości nakrętki piersi etapu (około VI) z dala od skóry na białą warstwę.
 2. Zanurzenia w wodzie (na zimno) przez 48-72 godzin. Orzechy lekko przyciemnić. Woda powinna być często zmieniane. Dla kobiet pracujących może zaoferować takiego schematu: kilka razy rano i 3-4 w godzinach wieczornych.
 3. jam przepis zielonych orzechów wymagają takiej proporcji: syrop się 1 kubek wody i 600 g cukru (na 1 kg już oczyszczonych nakrętki). Syrop wrzenia.
 4. Nakrętki są zanurzane w gotującej się syropu cukrowego i doprowadza do stanu wrzenia. Ostudzić następnie zacięcie. Przepis wskazuje, że proces ten jest powtarzany, aż jest gotowa do jam, to znaczy do momentu, gdy syrop zamienia kropli postaci stałej.

Istnieje wiele sposobów, w jaki sposób gotować dżem z orzechami: Armeńska, ukraiński, gruziński, w bułgarskim. Ale smak cukierki są zawsze doskonałe.