228 Shares 9527 views

Odkrycie radioaktywności.

Historia zna takie przypadki, kiedy wielkie pomysły naukowiec przypadkowo. Można to przypisać do francuskiego fizyka Anri Bekkerelyu, został zrealizowany w 1896 roku odkrycie promieniotwórczości. Powodem do przeprowadzania eksperymentów było zbadanie B. rentgen rentgenowskie. W tym przypadku, naukowiec wykonane przy założeniu, że są one związane ze zjawiskiem luminescencji. I pewnie, że ten rodzaj luminescencji jest niemożliwe bez promieni katodowych.


Becquerel postanowił studiować hipotezą wysuniętą przez V. Roentgena. Zaczął się zastanawiać, czy substancja luminescencyjna emituje promieniowanie mające zdolność do przenikania przez przegrodę nieprzezroczysta. Aby odpowiedzieć na to pytanie, Becquerel wziął płytę fotograficzną owinęła czarną folię, posypać solą pokryta uranu miedziany krzyż i umieszczony w słońcu. Jakiś czas później, pokazał film. Okazało się, że była czarna w tych miejscach, gdzie nie było krzyża. Wskazuje to, że uran jest zdolne do generowania promieniowania przejazdem nieprzezroczystych obiektów i działań na kliszy fotograficznej. W tym czasie Becquerel Uważa się, że powodem blasku uranu – słońce.

Po pewnym czasie, naukowiec postanowił powtórzyć eksperyment. Ale tym razem pochmurny deszczowy pogoda uniemożliwiła mu, aby rozpocząć naukę. Becquerel odłożyć płytkę w czarnym opakowaniu krzyżykiem w ciemnym szafie dni. Gdy fizyk pokazał filmów fotograficznych, stwierdzono, że podczas gdy w ciemności, to był czarny dużo więcej niż po ekspozycji na słońce. Przez sprawdzenie dużej liczby związków chemicznych bekerel stwierdzono, że emitują promienie, które przenikają przez ciemne papieru substancja może tylko do kompozycji, która jest uranu. Od czasu odkrycia promieniotwórczości zostało zrobione

Następnie, zjawisko to zostało dokładnie badane przez żonę Mariey Sklodovskoy i Pierre Curie. Odkrycie promieniotwórczości było powodem do badania wielu innych elementów. Marie-Pierre i odkryli, że wiele związków chemicznych, są zdolne do emitowania wiązki z trzech wejść: beta, alfa, gamma -. Zostały one dokładnie badane zjawisko promieniotwórczości, studiował jego przenikliwy umiejętności i zachowania w polu magnetycznym. Odkrycia te pozwoliły naukowcom znaleźć masę, prędkość i ładunek cząstek, które tworzą światło.

Badania dokonano znaczących odkryć w dziedzinie fizyki. Stwierdzono, że promienie alfa niezliczone stosunkowo ciężkich cząstek, prędkość, z których 16 tysięcy kilometrów na sekundę. Każdy z nich posiada dwa dodatni ładunek elektryczny i ma masę. Podstawą promieniami beta – elektronów lub ujemnie naładowanymi elementami oświetlenia. Ich prędkość sięga ponad 300 tysięcy kilometrów na sekundę. Promienie gamma w konstrukcji są podobne do X-ray. Nieco później fizycy odkryli kilka bardziej interesujących faktów. Stwierdzono, że cząstki beta i alfa-emitującego, atomy pewnych pierwiastków można przekształcić w inne.

Badanie rudy, która była częścią toru i uranu, został otwarty całkowicie nowy, nie wcześniej studiował pierwiastek chemiczny. Jej nazwa – pełna – to było na cześć ojczyzny Marii – Polska. Nieco później fizyków otwarty jeden pierwiastek promieniotwórczy – radu (promieniowania). Składnik ten jest alokowana dość silne promieniowanie. Tabela rad Mendelejewa posiadający ciężar atomowy 226 88 komórki zajęte. Nieco później stwierdzono, że pierwiastki, numer sekwencji jest większa niż 83, w przyrodzie są radioaktywne, który jest zdolny do tworzenia promieniowania spontanicznie.

W 1903 roku państwo Curie za odkrycie promieniotwórczości został uhonorowany Nagrodą Nobla. Mariya Sklodovskaya stała się pierwszą kobietą profesorem. Dzięki niej, w trakcie Sorbony, na badania radioaktywności jest najpierw wprowadzony.