802 Shares 9230 views

Jak gotować ryż ostry: Porady i przepisy

Kwestia, jak zrobić kruchy ryż, coraz częściej dręczą młodych kochanki. Jego popularność stała się bardzo duże, ponieważ przystawki ryżu i mięsa są świetne, a ryby i warzywa. Według rodzaju potrawy przedstawienie oceny jego smak, bo to jest bardzo ważne, że ryż był kruchy. Gotować ryż ostry bardzo łatwo. Ważne jest, aby wybrać żądany stopień, aby wiedzieć, ile wlać wodę na ogniu gotować niektórych.


Kilka lat temu, przechowuje tylko miał okrągłą figurę, która jest wynikiem gotowania bardzo dużo rozpadnie i dostaje owsianka-kleik. Teraz w sklepach można zobaczyć wiele różnych odmian ryżu, różne kolory i metody przetwarzania.

Kruglozernisty ryż gotuje się miękki i bardzo odpowiedni do puddingi i zapiekanek. Spróbuj zrobić to krucha nie trzeba, bo tak nie jest.

Średnio lekka podczas gotowania jest zrobione, ziarno trochę trzymać się razem, nadaje się do zup.

Długoziarnisty jak podczas gotowania nie sklejają się. Bo to sprawia, że różne potrawy – ryż, zupy, dania uboczne. Najbardziej elitarna klasa ryż długoziarnisty – „basmati”. On zawsze okazuje się krucha. Jak gotować ostre ryżem „Basmati” jest napisane na opakowaniu, wystarczy stosować się do instrukcji.

Parboiled – najbardziej przystępne dla wielu ludzi. Nie trzymać się razem, i zawiera wiele składników odżywczych, ze względu na parowanie.

Wybierz różnorodne zbóż, rozpocząć gotowanie. Jak gotować ryż ostry? Po pierwsze, konieczne jest, aby umyć kilka razy, aż woda będzie czysta. Następnie wlać wrzącą wodą, tak aby obejmował wynosi 3 cm, a sól. Najlepiej jest gotować w naczyniu żaroodpornym lub patelni z grubym dnem. Gotować na małym ogniu przez około 20 minut. Następnie przykryć pokrywką i niech 10 minut infuzji.

Tego zboża mogą być gotowane wielu potraw ubocznych.

Jak gotować ryż ostry? Najsmaczniejsze pilaw recepta

Idealne danie ryż – pilaw. On przygotowuje specjalny sposób. W ogóle, to jest bardzo popularne, o czym świadczy jego odmian: wieprzowina, wołowina, baranina, drób, warzywa, owoce, bezmięsne, wegetariańskie.

Według klasycznego przepisu jest danie składającej się z mięsa, ryżu, cebuli, marchwi, tłuszczu i przypraw. Pilaw gotowane na różne sposoby. Ale bez wydawało się niemożliwe, aby gotować najbardziej smaczne wersję.

Po zebraniu wszystkich niezbędnych składników, można zacząć gotować pilaw.

Przemywa dobrze kocioł umieścić na silne pożaru ciepła przez 5-7 minut i wlać oleju (450 gr.), Dalsze ogrzewanie w ciągu około 10 minut.

Pierścienie plasterki cebula (0,5 kg), odlany w kotle mieszać. Kiedy nabywa złotą barwę, dodać pokrojone w kostkę mięso (1,5 kg) i gotować do ukazał zbyt ciemnego skorupę (około 10 minut) na mięsie.

Następnie można dodać marchewkę, pokroić w paski (1 kg), nadal smażyć przez 10 minut, a następnie trzeba zalać wrzątkiem na pokrycie wszystko, co jest w kotle. Ogień musi być zredukowana do minimum i dodać sól i przyprawy. Wszystkie te wrzenia, mieszając, około 30 minut. Jeśli mięso jest w pełni przygotowany, mogą być dodawane do ryżu (1,5 kg) i wlać wrzącej wody 1,5 cm powyżej poziomu ziarna. Dostosować do maksymalnego płomienia. Nie mieszać i gotować, aż poziom wody jest niższy niż ryż, ale ryż jest gotowy w połowie.

Ogień skręcać do minimum. Zebrać grys środkowy suwak i pokrycie do krawędzi nie osiągnie około 1-2 cm jest okazały ściany. I gotować na wolnym ogniu przez 15 minut. Wyłączyć ogień, a po kolejnych 15 minutach zdjąć pokrywę, wszystkie podróże.

Pyszne ryż, przepis, który został przedstawiony powyżej, jest gotowy do użycia!

Bon appetit!