522 Shares 1811 views

Co jest foie gras i z którego jest wykonana

Foie gras jest to produkt spożywczy z wątróbki gęsiej lub kaczej, które zostały specjalnie tuczone. Zgodnie z prawem francuskim, odwołując się do pojęcia, że taki foie gras, to wątroby kaczki, zmuszony przez karmione. Jednak poza granicami Francji lęgowym ptaków produkowane niekiedy przy użyciu naturalnego karmienia. wypieki zawierające pasztet jak mięso i boczek, był wcześniej znany jako „Strasbourg tortu”.

Foie gras jest dobrze znany i bardzo popularny przysmak pochodzi z kuchni francuskiej. Zapach tego naczynia jest opisany jako bogaty cienkie i oleistą, w przeciwieństwie do konwencjonalnych wątroby kaczki, gęsi. Ten produkt jest sprzedawany w postaci masowej lub składników stosowanych w wytwarzaniu pianek, past lub parfait i mogą być stosowane jako dodatek do innych pokarmów, takie jak steki.

Już w 2500 rpne Egipcjanie nauczyli co foie gras, widząc, że wiele ptaków mogą być tuczone przez życie i rozpoczął praktykę. Wtedy ten rodzaj karmienia gęsi rozprzestrzeniać się z Egiptu do krajów basenu Morza Śródziemnego.

Dziś Francja jest największym producentem i konsumentem kaczek i gęsi, foie gras. W 2005 roku 18 450 ton tego produktu została wykonana w kraju, z czego 96% zostało wykonane z kaczki wątroby, reszta – z wątroby gęsi.

We Francji, pojęcie co foie gras, dzisiaj jest dość obszerna, jak to przysmak występować w różnych formach, ustawowe, i obejmuje zarówno odmiany drogie i tanie.

Tak więc, Entier Foie Gras (liczba całkowita), składa się z jednej lub dwóch całych płatach wątroby i jest sprzedawany w gotowanej, poluvarenom jednej postaci surowej.

Inną odmianą jest stłuszczonej wątroby kawałki wątroby zmontowane razem. Blok produkt jest całkowicie zakończone, składa się z 98% naturalnego delikatności.

Jeśli jest to foie gras „plasterki”, musi zawierać co najmniej 50% wątroba gęsi i co najmniej 30% kaczki wątroby.

Ponadto istnieje PATÉ stłuszczonej wątroby mus z niej (gęsi wątroby w obu produktów, musi zawierać co najmniej 50% lub nawet więcej), parfait gęsi wątroby (75% lub więcej), stłuszczonej wątroby i innych półproduktów (nie posiadają wymagania kompozycji).

Całkowicie wykończony produkt jest zazwyczaj sprzedawany zarówno w pojemnikach szklanych lub metalowych puszek do długotrwałego przechowywania. Świeże foie gras, co do zasady, nie jest dostępny w sprzedaży, z wyjątkiem przeddzień głównych świąt. Zamrożony produkt jest czasami sprzedawane w dużych supermarketach.

Zgodnie z ogólną zasadą, naczynia Francja z tym produktem przygotowywana na małym ogniu, ponieważ tłuszcz zawarty w nim topnieje bardzo szybko. Amerykańskie i inne recepty zazwyczaj oferują korzystanie z foie gras gorąco, nie ciepło lub zimno.

Węgierski gęsi Foie Gras tradycyjnie są smażone na tłuszczu gęsi, który następnie wlewa się na gotowym produkcie i pozostawiono do ostygnięcia. To danie jest również spożywane ciepłe. W innych częściach świata foie gras jest stosowany w potrawach takich jak bułki, dodatki do pasty lub na stek służył jako ozdoba.

Jak wspomniano powyżej, biorąc pod uwagę właściwości, że Gras foie tradycyjną metodą metod gotowania są niskie temperatury. Ten przysmak często podawane o smaku trufli i inne przysmaki grzyby. Fani docenią poparcie swojej brandy lub koniaku.