546 Shares 6610 views

Nalewka ze śliwek wódki. Przepisy i porady

Nalewka z śliwek z wódki o nazwie rakija. Zazwyczaj ten napój jest twierdza twierdza wódki, ale w domu i czasami okazuje się bardziej. Samice połowa populacji preferuje słabą śliwowicę, który jest bardziej podobny alkohol lub wina. Ale to jest sprawa osobista, do własnego gustu. Istnieje kilka receptur, jak przygotować drinka.

z kości

Z tytułu oczywiste jest, że w celu uzyskania naparu śliwkowym wódki tą metodą, kości usunięto z jagód nie trzeba. Objętość produktu końcowego będzie zależeć od tego, ile masz składniki. Należy pamiętać, że proces trwa bardzo długo – około sześciu miesięcy (+/- kilka miesięcy). Zatem, napar śliwki wódki wymaga:

  • i cały dojrzałe owoce (tak, że wystarczająca dla pełnego litrowym słoiku trzech);
  • wódka (przy założeniu, że będzie ona wypełnić po brzegi z jagód);
  • cukier (do smaku).

Umyć i osuszyć jagody. Umieścić w słoiku, tak aby byli wolni, nie bardzo przywiązanie do siebie, aż do szyi. Wlać wódkę po brzegi. Przykryć pokrywę i umieścić wszystko w ciepłym miejscu na półtora lub dwa miesiące. Każdego dnia, kolor będzie jaśniejszy. W rezultacie, wódka ze śliwek stać ciemnoczerwony.

Po pewnym czasie, usuwać z jagód z brzegiem (ciecz nie spływa), wlać je z cukrem i ostrożnie wstrząsnąć pojemnik. W ciągu dwóch tygodni, jagody podkreśli sok, który miesza się z cukrem, daje niepowtarzalną syrop słodki i pachnący. Następnie wystarczy zalać śliwki w durszlak, po odkładając patelni, która wypłynie słodki sok. On plastyczny, można pozostawić na noc, aby upewnić się, że cały syrop płynęła kropla po kropli. Wlać dwie części nalewki: słodki sok parze wódkę. Zamknij wszystko w banku, umieścić w ciepłym miejscu i pozostawić na kolejne kilka miesięcy. Śliwka wódka ma niepowtarzalny smak. Nie przejmuj się, jeśli nie wykazują Spirytusomierz stopni. Podstawowa struktura brandy – fruktoza i sacharoza ze śliwek, nie wódka napełniony.

beznasienny

Nalewka pestki śliwek wódka Wytworzony podobnie jak w pierwszym sposobie. Ale jest też inna opcja:

  • pestek owoców wlać do słoików i wlać wódki;
  • zaparzać przez kilka dni;
  • następnie wprowadzić cukier i naciśnij pod rękawicy o kilka tygodni;
  • prospirtovannye ekstrakt z owoców jagodowych;
  • wysuszyć w piecu w ciągu kilku godzin w temperaturze 120-230 °;
  • brandy korek i umieścić w ciemnym miejscu – dochodowy;
  • owoce wprowadzane do skrzynki, przy czym każda warstwa kostki papieru pergaminowe.

Więc masz dwa produkty: nalewki śliwek z wódki i słodkie suszone jagody na przekąski lub dodatków do deserów. Oznacza to, że wszystkie składniki są opłacalne. Nalewka aby nie być zbyt silny, cukier w nim, nie można dodać i rozpuścić syrop cukrowy bez składnika alkoholowego. Im dłużej warzone napojów, bogaty aromat i smak. Przechowywać może być w trzech lub czterech lat bez utraty jakości likier! Przepis użyciem nasienia ma charakterystyczny cechę – napój staje się jego smak, który doskonale wyrusza zakres smaku likierów owocowych.