523 Shares 2033 views

Motocykle, skutery 50-kostkowe: przegląd, specyfikacje techniczne, czy potrzebujesz właściwego

Najbardziej popularnymi motocyklami i skuterami 50-kostnymi na rynku krajowym są modele chińskie i japońskie. Drugi wariant jest bardziej jakościowy, mają szeroki zakres modyfikacji, ale kosztują więcej. Sam skuter o małej maszynowni jest praktycznym pojazdem do aktywnego poruszania się po mieście, zwłaszcza w korkach. Zarządzanie takim agregatem jest dostępne dla większości ludności. Rozważmy kilka modyfikacji, ich zalety i wady.

Plusy i minusy

Główne zalety prawie każdego 50-cc motocykla są podane poniżej:

 • Niskie zużycie paliwa – nie więcej niż 2,5 litra na 100 kilometrów toru.
 • Wysoka konserwacja.
 • Przyzwoita prędkość – do 75-90 km / h.
 • Szeroka gama opcji cen, wzornictwa i producenta.
 • Możliwość przewozu jednego pasażera i dodatkowego bagażu.
 • Zwarta budowa, niewielki rozmiar i ciężar, umożliwia pokonanie przeszkód drogowych do ręcznego przenoszenia urządzenia.

Wskaźniki jakościowe japońskich modeli są znacznie wyższe niż chińscy odpowiednicy, ponieważ wraz z niską ceną "chińscy" mają niską moc roboczą jednostki napędowej i najgorsze wskaźniki techniczne. Najpopularniejsze modele tego segmentu to silniki dwusuwowe, umożliwiające szybki start i przyspieszenie motoroweru do 60 km / h.

Wśród niedociągnięć można zauważyć niską moc i obciążalność, a także niewielki prześwit.

Najlepsze japońskie motocykle 50-cc

W tej kategorii są trzy firmy, które są liderami w produkcji takich motorowerów w Japonii. Wśród nich "Honda", "Yamaha", Suzuki. " Każdy przedstawiciel wyróżnia się wysokiej jakości wskaźnikami. Największą spośród 50 modeli sześcianu są Honda Dio, Suzuki Sepia, Yamaha Jog.

Pomimo dość przyzwoitej ceny, skuter jest potrzebny, ponieważ mają niezawodny silnik i wysokie życie zawodowe.

Modyfikacje są wydawane od kilkudziesięciu lat bez drastycznych zmian. Jeśli krótko scharakteryzujesz każdą z opcji, możesz zwrócić uwagę na następujące kwestie:

 1. Motocykl-skutery Yamaha jest najdroższy, ale ma wyższy próg prędkości.
 2. Modyfikacje Honda wyróżniają się akceptowalną ceną, wysoką jakością, spokojnym zachowaniem na drodze.
 3. Suzuki ma małą linię i średnie parametry.

Najlepsi przedstawiciele Chin

50-sześciennych metrów Komory wykonane w języku chińskim różnią się głównie parametrami i jakością jednostki napędowej. Większość z nich wyposażona jest w silniki czterosuwowe, co wpływa na szybkość i łatwość manewrowania. Jak świadczą praktyki i zeznania konsumentów, takie maszyny nie są tak niezawodne, często nie działają i wymagają starannej troski.

Głównymi zaletami chińskich pojazdów dwukołowych są taniość i łatwość konserwacji. Przy wyborze chińskiego analogu należy wziąć pod uwagę pozycję producenta. Wśród liderów tej sfery są następujące firmy:

 • "Stealth";
 • Viper;
 • "Delta";
 • Irbis;
 • "Riser".

Rozważmy bardziej szczegółowo cechy niektórych modyfikacji.

50-Cubic Honda Dio AF-34 motocykle

Jednym z najbardziej popularnych skuterów jest ten model. Technika ta jest idealna do poruszania się po mieście, spełnia wszystkie nowoczesne standardy. Moped ma doskonałą powierzchnię zewnętrzną, doskonałe osiągi i ekonomiczny silnik. Urządzenie jest produkowane od 1998 r., Nadal nie straciło znaczenia, cieszy się autorytetem wśród skuterów. W trakcie wydawania zostało wprowadzonych kilka modyfikacji.

Więcej warto skoncentrować się na elektrowni. Skuter-motocykl "Honda" jest wyposażony w silnik z dwoma pociągnięciami i jednym cylindrem. Jego moc wynosi zaledwie ponad siedem koni mechanicznych z maksymalną prędkością 60 km / h.

Samochód ciężarowy waży tylko 70 kg, zakłada transport jednego pasażera, zachowuje się szybko na drodze, ma doskonałą manewrowość. Całkowita nośność urządzenia wynosi 150 kg. Zużycie paliwa na 100 km toru wynosi tylko 1,9 litra.

Irbis LX 50

Chińskie motocykle 50-kostkowe, których prędkość może osiągnąć 80 km / h, są na rynku krajowym bardzo duże. Po pierwsze jest to spowodowane niską ceną i szerokimi możliwościami. Liderem tej serii była marka Irbis. Ten motocykl ma sportową powierzchnię zewnętrzną, niezawodny silnik, doskonały dla początkujących miłośników szybkiego jazdy na rowerach dwukołowych.

Specyfika tego skutera polega na tym, że w obecności czterosuwowego silnika o pojemności 50 centymetrów sześciennych może przewozić pasażera bez znacznej utraty mocy. Całkowita nośność motocykla wynosi 150 kg. Doskonale nadaje się nie tylko do dróg miejskich, ale także do ruchu objazdowego.

Funkcje Irbis LX 50:

 • Zdalny start silnika;
 • Poprawiona zawieszenie;
 • Alarm antywłamaniowy;
 • Opony o szerokim bieżniku.

Wszystkie te cechy pozwalają nam zwrócić uwagę na chiński skuter na liderów w tej kategorii.

Czy potrzebuję licencji kierowcy?

Aby kontrolować skuter, specjalny certyfikat nie jest wymagany, jeśli samochód osiąga prędkość nie większą niż 60 km / h i ma pojemność silnika nie większą niż 50 cm3. Taki pojazd odpowiada motorowerowi. W tej dziedzinie wprowadzono wiele innowacji w celu zapewnienia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dlatego najpotężniejsze motocykle 50-cc oraz modele o silniku powyżej 50 kostek wymagają rejestracji w organach Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i uzyskania pewnej kategorii praw.

Ogólna lista wymaganych pozwoleń obejmuje:

 • Dokument w sprawie rejestracji w organach Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego;
 • Uzyskana licencja na prowadzenie pojazdu;
 • Dokument o terminowym przeglądzie technicznym;
 • Wpływy z tytułu podatku drogowego;
 • Dodatkowa dokumentacja wymagana prawem.

Przy zakupie skutera musisz wyjaśnić od sprzedawcy informacje o jego możliwościach technicznych i niezbędnej minimalnej dokumentacji, co pozwala na legalny ruch na drodze.

Perspektywy

Głównym powodem wprowadzenia rezolucji w sprawie uzyskania prawa jazdy dla skuterów jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach. Duża liczba takich kierowców nie ma pojęcia o zasadach ruchu, co wywołuje wiele sytuacji krytycznych, często ze smutnym wynikiem.

Ponadto firmy ubezpieczeniowe odmawiają zawierania umów z kierowcami skuterów. W konsekwencji, jeśli motorower dotyka czyjegoś samochodu, naprawę należy wykonać na własny koszt. W końcu, na pytanie, ale na motocyklach 50-kostnych potrzebujesz właściwego, nie ma jeszcze ostatecznej odpowiedzi. Z jednej strony niedostateczny pojazd stał się powszechny wśród ludności. Z drugiej strony jest to bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa na drogach, jeśli niewystarczający kierowca lub dziecko prowadzi motorower (co nie jest tak rzadkie).

Podsumowując

Jeśli zdecydujesz się na skuter, zwróć uwagę na producenta. Niech będzie chińska firma, ale nie powinna działać na rynku nie w pierwszym miesiącu. Przeczytaj zalecenia specjalistów i właścicieli, przeczytaj opinie. To podejście pomoże Ci wybrać najlepszą technikę dopasowania do parametrów cenowych i jakościowych. Najważniejsze jest postępowanie zgodnie z zasadami drogi i staranne zachowanie się na drodze.