267 Shares 6332 views

Uprawa ogórków na balkonie: Świeże warzywa w mroźnej zimy

Jakie są pyszne, chrupiące ogórki. Szkoda, że ich sezon jest bardzo długi, więc w zimie musieli zadowolić się smakiem domowej Seamer. Ale obie chcą zimie, kiedy śnieg za oknem, a moje serce tęskni do jedzenia świeżego ogórka, to tylko, gdzie go zabrać? Można spojrzeć w sklepach i zapłacić za kilogram wspaniałe ceny i ogórki mogą być uprawiane w domu. Nie wierz mi, to czytaj dalej!

W ostatnich latach uprawa różnych roślin jest praktykowane w domu. Na przykład, można rozwijać cebuli, truskawki, tulipany, marchew. Ogórki również można dodać do tej listy. I nie tylko to, ale ponieważ wielu hodowców warzyw naprawdę udało się zebrać plon ogórków w zimie z faktu, że utrwalonego na standardowym balkonem. Oczywiście, coś będzie musiał dokonać pewnego wysiłku, ale warto.

Tak więc, od czego zacząć uprawy ogórków w domu? Po pierwsze, trzeba kupić nasiona. W tym przypadku najlepiej dopasowana samopylne gatunek, ale inne odmiany mogą być również uprawiane, ale oni po prostu muszą zapylać siebie. Ponadto nasiona powinny być składane w woreczku z gazy i umieścić na talerzu. Następnie nasiona powinny być traktowane z wodą i robić tak długo, jak długo nie będzie nudny.

Teraz trzeba myśleć o ocieplenie balkon. Ogórki potrzebują ciepła, więc tutaj trzeba będzie się wymyślić coś. Przede wszystkim należy pamiętać, że ciepło powinno być 24 godziny na dobę. To właśnie w tym tkwi sęk w rzeczywistości stworzenie ciepłych warunkach na balkonie nie jest takie proste. Ale powiedzmy, że postanowiliśmy ten problem. Następnie należy zdecydować, gdzie sadzić rośliny. Najwygodniejszym sposobem jest przeprowadzenie uprawy ogórków na balkonie w długich polach, ale można skorzystać z doniczek, plastikowych toreb. Gleba jest lepiej kupić specjalną kucharkę jesienią własną rękę. Skład musi być tak: górna warstwa gleby, humusu i torfu. W tej samej mieszaninie, należy dodać popiół drzewna, mączka kreda i granulki superfosfat.

Ważne jest, aby dbać o to, że uprawa ogórków na balkonie wraz z następującymi warunkami: wystarczającej ilości światła, brak przeciągów, wysoka wilgotność powietrza. Brak światła dziennego może zrekompensować sztuczne oświetlenie. Że nie było przeciągów, okna powinny być zamknięte w czasie wzrostu ogórka nie muszą być otwarte. Do zakładu nie doświadczyć braku wilgoci, powinny one być okresowo posypać wody. Najlepiej jest wykonywać uprawy ogórków na balkonie, który jest od strony południowej.

Po nasiona zostały posadzone, okno musi być chroniony przed filmem, aż pojawią się kiełki. Mniej więcej raz w tygodniu ogórki powinny być karmione nawozów chemicznych. Ważne jest również, aby zbudować ogórki wsparcia, w którym zaczynają się zwijać. Aby Ogórki dano owoce, konieczne jest, po 12 arkuszy odciąć końcówkę.

Jeżeli nie jesteś self-sadzić odmiany ogórka, następnie zapylanie będą musiały posiadać własne. Odbywa się to w następujący sposób: oddzielić męski kwiat (tj sterylny kwiatowy) oraz o jego pręcików słupka kwiat z małych ogórków (żeński kwiat). Zrobić to lepiej w godzinach porannych, kiedy pyłek jest wilgotne i łatwo przyklejają się do tłuczka. Zapylenie można również przeprowadzić za pomocą szczotek lub wacik.

Jak widać, uprawa ogórków na balkonie, nie tak trudnym zadaniem. Ale zimą będzie mieć własne ogórki. Jak wspomniano powyżej, uprawa ogórków na balkonie jest skomplikowana przez fakt, że to nie wystarczy ciepła. Jednakże, jeśli chcesz skorzystać z tej lokalizacji w lecie (na przykład, nie masz swój własny ogród lub działkę, gdzie można zasadzić ogród), jest balkon będzie bardziej niż kiedykolwiek. W rzeczywistości, ta mała szklarnia.

Jeśli nie jesteś w stanie zrobić ciepłe balkon, można zorganizować uprawę ogórków na parapecie. Wystarczy wykonać pracę i cieszyć się żniwa zmontowany jak opisano powyżej.