557 Shares 8383 views

Porady ogrodnicy: jak schronienie winorośli na zimę

Każda roślina wieloletnia ogród wymaga pewnego przygotowania do okresu zimowego, i dbać o jakość i właściwa izolacja jest konieczna w czasie. I tak naciskając pytanie: jak pokrycie winogron na zimę? Każdy właściciel wie, że proces ten jest bardzo ważny, ale to nie jest łatwe i wymaga dużo czasu. Dlatego też wiele osób chciałoby, aby znaleźć sposób, który pozwoliłby winogrona i bezpiecznie spędzić zimę, a nie byłoby zbyt czasochłonne.

Na jakich warunkach iw jaki sposób na pokrycie winogron w zimie

Jeśli Twój ogród rosnąć pokryciem odmian winogron, a te obejmują wiele restauracji i różnorodność techniczną, wówczas należy zadbać, aby chronić je przed mrozem. I aby to zrobić, nawet jeśli żyją w obszarach bliżej południa. Faktem jest, że nawet niewielkie mrozy, przeplatane z roztopów, powodując winorośl oblodzenia, a to ciasto jest mniej szkodliwy wpływ na rośliny niż mrozie. Ponadto winogrona poważnych wrogów bez śniegu i wietrzne zimy, a doświadczeni ogrodnicy zawsze pamiętam. Przed winogron schronienie na zimę , usuń wszystkie nedovyzrevshie pędy, t. Aby. Nadal vymerznut. Ponadto musimy pamiętać, że w stałej wilgotności mogą gnić winogrona, więc trzeba dbać o suchą schronienia. Szkodliwe dla roślin i różnice temperatur. Na przykład, w temperaturze 10 ° C zaczyna przepływu SAP, ale jeśli wartości spadnie do wartości poniżej zera, to zamrażania wody w tkankach, powodując ich rozerwanie i w dyszy wszystkie winogrona. Jako pokrycie roślin zimą, tak się nie stało? Po pierwsze, schronienie muszą być niezawodne, a po drugie, aby wyposażyć potrzebuje, gdy ustalono stałą temperaturę bliską zeru.

Ciepłe „płaszcz” dla winogron

Rośliny schronisko może rozpocząć się w połowie października. Istnieje kilka sposobów na „ochronę” winorośli i korzeni na zimę. można po prostu powiązać pręt w wiązkach i położył na ziemi, posypane go o grubości 7-10 cm gleby. Niektórzy winiarze wolą pre-wrap konopie krzak, a następnie wypełnić go z ziemi do wysokości 35 cm lub pokrycie z desek. W ciągu ostatnich trzeba rozłożyć i bezpiecznie przymocować folię lub materiał pokrycia dachowego – materiały te będą chronić roślinę z meltwater. Aby uzyskać dodatkowe winnicy izolacji zaleca szkic na nim gruba warstwa śniegu. Innym sposobem schronienie winorośli na zimę wymaga użycia białej folii polietylenowej. Interesujące jest, że temperatura jest niższa od wyżej 1,5 stopni niż czarny polietylenu. Pamiętaj, że trzeba ogrzać nie tylko winorośl, ale korzenie. Nawiasem mówiąc, winorośl łatwiej tolerować mrozy niż systemu korzeniowego.

Zapewnić utrzymanie śniegu

retencja śnieg jest bardzo ważnym krokiem w procesie, jak schronienie winorośli na zimę. Aby śnieżycy towarzyszą silne wiatry, nie mógł wycofać się z ziemią z winnic śniegu „płaszcz”, musi być zainstalowany na dostępnych działek 1,5-metrowych deseczek do retencji śniegu. Podobne funkcje mogą być wykonywane i drzew owocowych (jabłoni, gruszy, śliwy i rokitnika zwyczajnego) obsadzone przez stałych wiatrów.