438 Shares 6656 views

Mini-mięso drobiowe: opis rasy, hodowli i zawartości

Do tej pory prawie każdy rezydent wiejski zawiera nie tylko zwierzęta gospodarskie, ale także drób. Aby stworzyć małe gospodarstwo, najlepiej nadają się kurczaki drobiowe, których zawartość i hodowla są związane z minimalnymi kosztami. Po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się o głównych cechach tego ptaka.


Krótka historia pochodzenia

Na terytorium Rosji hodowano mini-mięso ras kurcząt . Pracownice Instytutu Drób z Zagórka były zaangażowane w prace selekcyjne. Dla tych, którzy nie wiedzą, wyjaśnimy, że jest w regionie moskiewskim. Nowa rasa szybko zyskała popularność wśród krajowych hodowców, a dziś jest uprawiana w wielu krajach europejskich. Na terenie takich krajów jak Anglja i Francja, kurczaki drobiowe , których hodowla wzięła się na skalę przemysłową, niemal całkowicie zastąpiła liczbę zwykłych ras. Taka popularność tłumaczy nie tylko dobre samopoczucie, ale także doskonała produkcja jaj.

Główne cechy rasy

Większość nowoczesnych rolników już zauważyła, że drobnoziarniste kurczaki są ekonomicznie opłacalne. Jest to bezpretensjonalne wobec warunków aresztowania i nie wymaga dużej liczby kanałów. Średnio około 130 gramów paszy dziennie pozostawia się dla jednej osoby.

W wyglądzie te kurczaki przypominają zwyczajne, ale krótsze nogi. Ptaki te charakteryzują się delikatnym układaniem jaj, mają smaczne mięso. Analogicznie do innych skał, mają mały, podobny do liści grzebień. Mini-mięso ras kurcząt ma dobrze rozwinięte ciało, pokryte gęstymi piórami.

Zalety i wady

Te skromne ptaki rosną wystarczająco szybko. Są w masie bezkrytycznej, a mogą być trzymane w klatkach i obudowach. Kurczak mini-mięso ma stosunkowo duże jaja. Ten cichy ptak nie ma zwyczaju kopania w ziemi, co jest bardzo ważne dla rolników uprawiających populację zwierząt gospodarskich. Dlatego też takie kurczęta są uważane za uniwersalne.

Pomimo wszystkich powyższych zalet, ptaki te mają również kilka istotnych wad. Tak krótki kurczak mini-mięsa w deszczowej pogody przyciąga brzuch do wilgotnej ziemi. Dlatego, aby uniknąć rozwoju różnych chorób w takich warunkach pogodowych, nie wolno puszczać ptaków na spacer. Ponadto brak odpowiednio zbilansowanej karmy może powodować problemy z łapami. Dotyczy to zwłaszcza kurcząt. Przy planowaniu kurwy konieczne jest oddzielenie kur niosek o różnych kolorach. Nie mogą przekraczać między sobą.

Czego warto szukać przy zakupie jajka wylęgowego kurczaka drobiowego?

Wskazane jest pozyskanie jajka od dojrzałej, dobrze rozwiniętej kury niosącej, która nie osiągnęła trzeciego roku życia. Koguty i kurczęta powinny traktować tę samą rasę, ale nie być związana z krwią. Bardzo ważne jest pojawienie się samego jajka. Powinna mieć gładką skorupę, na której nie ma szorstkich plam, niebieskich punktów, pęknięć i wad.

Przy wyborze gospodarstwa specjalizującego się w wykonywaniu jaj wylęgowych zaleca się uważne przeczytanie opinii innych klientów. Wskazane jest postępowanie z tymi gospodarstwami, które znajdują się w pobliżu gospodarstwa. Różnice wibracji i temperatury powstałe podczas transportu jaj znacznie zmniejszają szanse na uzyskanie piskląt.

Cechy hodowlane

Należy rozumieć, że w obecności odpowiednich warunków, współczynnik przeżywalności małych piskląt drobiowych będzie dość wysoki. Po pojawieniu się piskląt w pomieszczeniu, w którym są trzymane, konieczne jest utrzymanie pewnej temperatury. Termometr nie powinien spaść poniżej 35 stopni. W każdym kolejnym tygodniu życia kurcząt, temperatura w kurniku powinna zostać zmniejszona o kilka stopni. Przy odpowiedniej pielęgnacji i pielęgnacji współczynnik przetrwania młodych wynosi 100%.

Subtelność treści

Ci, którzy zdecydowanie zdecydowali, że zawartość drobiu kurcząt powinny stać się kwestią ich całego życia, powinny być starannie przygotowane. Przed zakupem ptaków trzeba wyposażyć ciepłą kooperację. Jeśli jest to konieczne, ściany mogą być szyte specjalną izolacją. W domu drobiu nie powinno być żadnych śladów przeciągów.

Wewnątrz kurczaka musi być czystość. Jest to gwarancja dobrego stanu zasobów ptaków. Regularne czyszczenie będzie najlepszym sposobem zapobiegania różnym chorobom pasożytniczym i zakaźnym. Co sześć miesięcy konieczne jest całkowite czyszczenie pomieszczenia, podczas którego komórki zawierające ptak zaleca się gotowanie i pocieranie mydłem. Ponadto dezynfekcja roztworem lizolu nie zakłóci.

Podłoże pomieszczenia, w którym jest kurczak mini-mięso, powinno być przykryte ściółką pochłaniającą nadmiar wilgoci. Jako podobny miot, można użyć trocin lub słomy.

Jak karmić takie kurczaki?

Dieta tych ptaków nie różni się znacznie od menu zwykłych warstw wsi. W przypadku kotów drobnokomórkowych karmy drobiowe muszą być karmione specjalnymi mieszankami paszowymi, opracowane z uwzględnieniem cech tej rasy. W diecie czterotygodniowej młodości można wprowadzić mieszaninę zbożową z dodatkiem mączki mięsno – kostnej i skorupowej skorupy jaj. Jadło może być karmione twarogiem, jogurtu, mniszka lekarskiego i posiekanego zieleni.

Kurczęta, które są wypuszczane na spacer, są niezależne w krainie larw. Okresowo, dieta ptaków może być uzupełniona mączką rybną lub kredą. W sezonie ciepłym wystarcza jednogodzinna karmienie, składająca się ze zbóż i odpadów żywnościowych, dla ptaków znajdujących się na pochwie. Nie zapominaj o wodzie pitnej. Powinny one zawsze mieć czystą wodę pitną.

Jaka jest wydajność kurczaka mini-mięsa?

Pomimo miniaturowych rozmiarów, ptaki te są dość ciężkie. Tak więc średnia waga jednego takiego kurczaka wynosi około 2,7 kg, kogut – około 3 kg. Doskonały smak mięsa jest spowodowany obecnością równomiernie rozłożonej warstwy tłuszczowej między mięśniami. To właśnie sprawia, że mięso drobiowe jest szczególnie delikatne i niezwykle smaczne. Niezależnie od rodzaju gotowania, będzie jeszcze soczysta.

Odmiana jajek takich kurcząt osiąga 170 sztuk rocznie. Średnia masa jednego jajka pokrytego silną brązową powłoką wynosi około 60 gramów.

Popularne odmiany

Jednym z najczęstszych gatunków rasy jest ptak P11. Te miniaturowe, ale dość aktywne i opłacalne ekonomicznie kury z czerwonymi piórami odznaczają się silnym zdrowiem i wysokim układaniem jaj. Są spokojne, ciche i doskonale dogadują się ze sobą, dzięki czemu mogą być bezpiecznie trzymane w klatkach. Jedna kura spożywa około 120 gramów żywności dziennie. Seksualne dojrzałości tych osób sięgają 24-tygodniowego wieku. Układanie jaj może trwać do 64 tygodni. Przeciętnie jedna kura może usunąć około 170 jaj rocznie. Ta rasa nie ma rozwiniętego instynktu inkubacji, więc inkubator będzie musiał być wykorzystywany do uzupełniania inwentarza żywego.

Następnym popularnym gatunkiem jest zredukowana kopia białej Leggorny, znanej jako B33. Ptaki te mają potężny żółty dziób i małą, zaokrągloną głową ozdobioną herbatą w kształcie liścia. Są idealne dla rolników, którzy planują otrzymać podstawowy dochód ze sprzedaży jaj. Te białe, szybko rosnące kurczaki doskonale przyswajają przydatne substancje z pasz. Mogą być równie dobrze utrzymywane w klatkach, iw tradycyjnej kurniku. Mają taki spokojny charakter, że kilka kogutów dobrze się dogaduje w jednym pokoju.

Ci, którzy planują otrzymać przetargowe mięso ptaków i jaja przy minimalnych nakładach finansowych, możemy zwrócić szczególną uwagę na taką różnorodność, jak białe kurczaki drobiowe. Ptaki te doskonale przystosowują się do praktycznie wszystkich warunków aresztowania i nie potrzebują dużo miejsca na chodzenie. U kur niosek instynkt inkubacji praktycznie nie jest rozwinięty, dlatego konieczne jest wyprowadzenie kurcząt w inkubatorze. Szczególną uwagę należy zwrócić na karmienie tych kur, ponieważ mają one tak zwany gen karłowatości, który wpływa na procesy metaboliczne. Ich dieta powinna być dobrze wyważona. Nieobecność lub nadmiar jednego z niezbędnych składników często powoduje chorobę kurcząt. Ponadto niewłaściwe karmienie przyczynia się do zmniejszenia liczby krów niosek. Przeciętnie przez rok kurczak daje około 250 jaj. W pierwszych miesiącach mogą być trochę płytkie, ale w końcu wszystko się stabilizuje.