537 Shares 2422 views

Sultana winogron „wieku”: opis odmiany i zdjęcia

Większość odmian winogron zielonych różnią się po prostu doskonały smak. Dlatego są one naprawdę bardzo popularne wśród ogrodników. ные сорта зеленого винограда. W szczególności, dobry smak rodzynek mieć Nye odmian winogron zielonych. Ci nieliczni, zostały wprowadzone w ostatnim dziesięcioleciu. ишмиша "столетие". Na przykład, ogrodnicy często rosną bardzo dobrze sprawdzonej klasy ishmisha „wieku”.

Jak i gdzie uzyskano stopień

Przyniósł jego amerykańskich hodowców. 6 г. Однако зарегистрирован кишмиш "столетие" к ак сорт был только в 80-м году . Prace prowadzono w Stacji Doświadczalnej „Davis” i był już prawie ukończony w 196 6, jednak zarejestrowany sułtanki „wieku” do różnych aa dopiero w 80. roku. To dlatego, że przyniósł je do rejestrów na koniec wieku, i to ma swoją nazwę. Podczas wygaszania odmian winogron stosowanych takich specjalistów jak złoto i Q25-6.

Opis sumie

Dotyczy to tych winogron, jak już wspomniano, do bessemechkovyh grupy. Pozycjonowanie swoich twórców jako stolik. кишмиш "столетие". Potężne bujne krzaki – to co, między innymi, różne winogron rodzynek „wieku”. представленные в статье, хорошую силу этого сорта демонстрируют наглядно . Zdjęcia przedstawione w artykule, dobry widok tego rodzaju pokazują wyraźnie. винограда садоводы оценивают как среднюю. Wydajność uprawy winorośli oceniane jako średnią. сорта созревают довольно-таки поздно. Klastry na winorośli w danym gatunku dojrzewają dość późno. Żniwa „stulecia” może być o w pierwszym lub drugim tygodniu września.

Przez chorobę, według wielu kierowców, jest to dość doświadczony i ugruntowane odmiana jest dość stabilna. Grzyb jest praktycznie nie zarazić. Jednak profilaktyczne leczenie pnączy „wieku” chałupników zrobić warto (2-3 razy w sezonie).

Odnosi się do grupy tego rodzaju odporne na zimno. Ale wytrzymać zbyt niskie temperatury w zimie, wciąż nie mogę. I rozwijać to bardziej wygodne do chałupników wystarczająco ciepło południowych regionach Rosji. Nawiasem mówiąc, nawet w stosunkowo łagodnym klimacie, ta odmiana wymaga schronienie na zimę. Minimalna temperatura, która może wytrzymać -25 ° C

szczotki klasy

ишмиш "столетие", как уже упоминалось, к столовым поздним сортам. To odnosi się do ishmish „wieku”, jak już wspomniano, do restauracji późno odmian. Szczotka na winorośli, że winogrona dojrzewają bardzo duża. Ich średnia waga 400 g. Форму кисти описываемого сорта имеют классическую коническую. Niektóre z tego samego klastra może osiągnąć ciężar 700-1200 i kształt opisano klasyczną szczotki odmiany mają stożkowe. Jagody w klastrach się nie zbyt mocno. Na każdym z krzaka winogron rośnie całkiem sporo.

odmian jagody rodzynki „wieku”: opis

Szczotki w dużej różnorodności, ale owoce są dość niewielkie rozmiary. Ważą tylko około 8-6 gramów. Owoce mają kształt owalny, podłużny lub owalny. I kolor owoców „w wieku” jasnozielony z nutą miodu.

O smaku jagód tej odmiany w letnich mieszkańców są tylko znakomite recenzje. Miąższ z owoców jest bardzo gęsta (nawet trochę chrupiące) i soczyste. To jest inny smak słodki i kwaśny. Niektórzy ogrodnicy powiedzieć, że jagody „wiek” są, między innymi, przyjemny smak gałki muszkatołowej.

Obrać je dość gęsty, więc jagody mają dobre transportowania i przechowywane wystarczająco długo. Nadana plusów owoców tej odmiany oraz fakt, że nie kruszą, gdy overripening.

Nawiasem mówiąc, grubość skóry, jest niewielka i jest spożywana razem z pulpy bardzo łatwo.

Zawartość cukru w owocach tej odmiany nie jest zbyt wysoka – 13%. Oznacza to, że winogrona mogą być wykorzystywane, w zasadzie, to tylko w postaci tabeli. ишмиш "с толетие" не применяется. Do produkcji wina do ishmish „z toletie” nie ma zastosowania. Uzyskuje się ją z tych jagód nie są zbyt smaczne. Ale rodzynki z owoców tej odmiany wychodzi po prostu idealne.

Cechy lądowania

растение достаточно урожайное и для дачников привлекательн ое. Tak więc, opisany wydajność roślin i wystarczająca dla p ciężarówek atrakcyjne. ишмиш "столетие" (фото его больших, имеющих привлекательную форму и цвет ягод представлены в статье). Następnie spójrzmy w tym samym czasie, jak sadzić i rosną winogrona do ishmish „wieku” (zdjęcie z jego duży, z atrakcyjnym kształtem i kolorem jagody są przedstawione w artykule).

Ten rodzaj powrotu na mróz nie jest zbyt stabilna. Dlatego, aby posadzić go na miejscu nie jest zalecane przed końcem kwietnia – na początku maja. Otwór do sadzenia, ponieważ system korzeniowy winogron rozwinięte dobrze, robić dość duże – co najmniej 70 cm głębokości i 80 cm średnicy.

Miejsce na krzaku powinien wybrać słonecznej. Krzewy zbyt blisko siebie, nie mogą być umieszczone. Jedną z cech odmian pestek jest ich miłość przestronności. Gęsty plantacja „wiek” zbyt dobre żniwa nie da.

podlewania winogron

Woda ta różnorodność w lecie wymaga dużo. Należy podlewać przynajmniej dwa razy w tygodniu. W tym jednym krzaku mają być stosowane, co najmniej pół desyatilitrovyh wiader wody. Zaleca się łóżko, aby zmniejszyć utratę wilgoci, między innymi, zamulchirovat rozkładają obornik lub słomy.

Uważa się, że ta odmiana, jak również większość innych bez pestek, bardzo dobrze reaguje na nawadnianie kroplowe. Jest to sposób na zwilżanie łóżka pod krzakami zaleca się korzystać z chałupników, którzy przychodzą do miejsc tylko na weekendy. Overdry ten winogronowy nie jest zalecane.

Zmniejszyć ilość nawadniania jest tylko od połowy sierpnia. растрескивания ягод . W tym czasie nadmiar wody może powodować pękanie jagód. гу сте. Jednakże, należy pozostawić krzaki suche i nie wart av gu Ste. увлажнять нужно, правда, только слегка. Ziemia pod nimi trzeba nawilżać, ale tylko nieznacznie.

Jak nawozić

виноград кишмиш "столетие". Następnie, przyjrzyjmy się, jak prawidłowo karmić winogron Sultana „wieczne”. , представленные в статье, позволяют судить о нем, как о достаточно урожайном. Opis, zdjęcia, przedstawione w artykule, zapewnić wgląd o nim jako o wystarczającej wydajności. Jednak pomimo faktu, że winorośl tej odmiany rośnie sporo rąk, aż nazbyt często nie wymagają nawożenia.

Co więcej, nadmiar nawozów w ogrodzie winogron pod które mogłyby opóźnić jej rozwój. Wiosna dla tych odmian są najlepiej używać organicznych. Winorośl może zapłodnienia, na przykład, rozcieńczony wodą w stosunku 1:10 z gnojowicy. Zrób dressing korzystnie równocześnie z podlewania.

W środku lata winogron „wiek” może zapłodnić ponownie. Ale środki azotowe, w tym organicznych, w tej chwili nie może być używany. Może to prowadzić do winorośli zielonej masy i niższych plonów. Podczas formowania szczotek jest zwykle nawożone związków wapnia i fosforanów.

Uważa się, że to będzie bardzo pomocne w sprayu winorośli i stymulatora „jajnika”. Za pomocą tego narzędzia pozwala dostać się w ręce „stulecia” nieco większych jagód. Opryskiwanie winorośle produkują środek pobudzający w czasie kwitnienia.

przycinanie krzewów

Czy kierowcy ciężarówek Sultana winogrona „wiek” zdobył znakomite recenzje, w tym dla dobrego efektu krzaki. Ale trzeba pamiętać, że klastry w tej klasie jest bardzo ciężki, więc szczotki winorośle obciążenia muszą być znormalizowane. Na każdy strzelać doświadczeni ogrodnicy zalecane opuścić nie więcej niż 1-2 pęczki. Reszta powinna być usunięta. winogrona przycinanie wydać na technologii dostarczanej do wszystkich odmian bezpestkowych. Że pozostało do oddziału 8-12 pąków.

Ochrona przed grzybem i innymi chorobami

Rozpylanie winogron „wiek”, w celu zapobiegania chorób grzybiczych infekcji, na ogół prowadzi się przy użyciu 5% mieszaniny Bordeaux. Kompozycja ta jest stosowana w sprężyny. winorośle Lato może być leczona za pomocą „Strobe” lub „Ridomil Gold”.

Czasem opisany winogrona, a także wszelkich innych odmian upraw ogrodniczych zakażonych przędziorków. Aby pozbyć się tego pasożyta roślin można użyć dowolnego owadobójczy ogrodu warzywnego.

Opinia o rodzaju kierowców

Mamy opinii ogrodnicy Sultana winogrona „wieku” zasłużył, jak już powiedzieliśmy, stosunkowo dobre. ногие кишмишные сорта этой культуры имеют в ягодах рудименты семян. Więc, M któregokolwiek z pestek odmian tej kultury są zaczątki nasion w owocach. W czasie upałów przeszłość nawet w stanie znacząco zwiększyć rozmiary. Winogrona „wiek”, który pozbawił brak zupełnie. Ślady jego owoców nie jest w ogóle. Dlatego uważa się, że jest on po prostu wielki dokonywania rodzynki.

Miąższ z owoców, zgodnie z kierowców rzeczywiście bardzo smaczne – nie cloying i niezbyt kwaśnych. Oprócz owoców, sądząc z opinii plantatorów nie pachnie jak medycyna, jak to często ma miejsce w przypadku odmian zagranicznych. Kolejną zaletą winogron „wieku” uznał, że ogrodnik nie musi się spieszyć ze zbiorów. Pędzle można powiesić na tej odmiany do winorośli, nie prysznica, do większości mrozów.

zamiast wniosku

ловый виноград кишмиш "столетие". Więc w tym artykule okazało się, że jest sto oktylofenylo sultana winogron „wiek”. Opis odmiany, fotografia, nadziei, pomagają wyrobić sobie opinię na temat tych jagód. W odniesieniu do nawadniania i niskich temperaturach rośliny te, jak widać, dość kapryśny. Jednak w pozostałej części rodzynki „wieku” całkowicie mało wymagająca. Więc odmówić kupić te winorośle letnich mieszkańców południowych regionów nie jest to konieczne, oczywiście.