329 Shares 3718 views

Jajka kurczaka Ovoskopirovanie. Owoskopia jaj kurzych na kilka dni

Kontrola rozwoju embrionów odbywa się poprzez przekazywanie jaj przez ovoscope. Pozwala to na dostosowanie kolejnych warunków ich inkubacji.

Jajka jajka Ovoskopirovanie przed inkubacją

Oświetlenie jaj odbywa się za pomocą ovoscope, który jest zainstalowany w zaciemnionym pomieszczeniu. Przygotowane jajko jest doprowadzane do otworu na urządzeniu lub umieszczone na kratce i stopniowo jest obracane.

Prowadzenie jaj kurzych, zwróć uwagę na lokalizację żółtka. Jego mobilność jest również określona. Konieczne jest wybranie dalszej inkubacji tylko tych jaj, w których żółtko znajduje się w centrum białka i jest otoczone nim ze wszystkich stron. Pamiętaj, aby poświęcić chwilę tę uwagę.

Jeśli rozważymy oś pionową, żółtko jaja nadaje się do układania jaj w inkubatorach przemysłowych bliżej tępego końca. Po obróceniu ich w różnych kierunkach przed ovoscope żółtko powoli powróci do boku i powróci do pierwotnego położenia z taką samą prędkością. Kamienie gradowe trzymane w stanie zawieszonym muszą pozostać nienaruszone. Jeśli którykolwiek z nich zerwie, jajko zostaje usunięte z wnioskodawców w celu inkubatora. Złamanie będzie oczywiste w przypadku, gdy żółtko nie powróci po zwróceniu się do swojego poprzedniego miejsca. Jaja są również odrzucane, gdy żółtko jest zbyt blisko muszli. W tym przypadku pękła błona witaminowa, a zawartość była zmieszana z białkiem. Wyeliminowane i te jaja o różnym stopniu inkluzji krwi.

Charakterystyka normalnego jajka

Do układania w inkubatorach przemysłowych podlegają jaja, które mają jednorodną powłokę. Komora powietrzna powinna być niewielka i znajdować się na tępym końcu. Żółtka powinna znajdować się w centralnej części lub być lekko zbliżona do tępego końca, mając rozmyte granice. Podczas rotacji ruch żółtka musi być spowolniony. Wewnątrz jajka nie ma żadnej obcej materii.

Po dokładnej inspekcji wybrane opcje są umieszczane w inkubatorze. Owoskopia jaj kurzych podczas inkubacji jest przeprowadzana co najmniej trzykrotnie.

Wady jaj

Przed zakładką można znaleźć jaja z różnymi wadami. Są zajęte i odrzucone. W jaki sposób można je określić? Następujące jaja są uważane za nieodpowiednie:

 • Mają paski świetlne na muszli. To wskazuje, że uszkodzenie jajka miało miejsce w jajniku ptasim. Powstałe pęknięcia zostały zaostrzone przez dodatkowe substancje.
 • Z plamką. Jaja te mają nierównomierny rozkład wapnia.
 • Z boczną komorą powietrzną. Świadczy to o stratyfikacji powłoki podkorupowej.
 • Z dużą komorą powietrzną, która wskazuje na starość jaj.
 • Powłoka ma pomarańczowo-czerwoną barwy. Oznacza to, że żółtko jaja tego jajo zostało pęknięte i zmieszane z częścią białkową.
 • Z wolnym ruchem żółtka w poprzek i wzdłuż jajka, podczas gdy nie powraca do pierwotnej lokalizacji. To wskazuje, że nastąpiło nagłe załamanie.
 • Z ustalonym żółtkiem. Oznacza to niewłaściwe przechowywanie jaj, co spowodowało jej przedwczesne starzenie.
 • Z dwoma żółtkami. Tu jest dziedziczne naruszenie.
 • Mają wewnątrz zakrzepów krwi. To pokazuje, że ptak w przewodzie jajowym miał krwotok.
 • Obecność w obcych przedmiotach: pióro, ziarno piasku, robak.
 • Z ciemną powłoką. Wskazuje to obecność kolonii pleśni.

Owoskopia jaj kurzych według dni: pierwsza inspekcja

Pierwsze badanie umożliwia określenie liczby zapłodnionych jaj, jak rozwija się układ krążenia, w jakiej pozycji znajduje się embrion. Na tym etapie usuwane są nieodpowiednie opcje. Pierwsze jajowizowanie jaj kurzych przeprowadza się 6 dnia po układaniu (po 132 godzinach), jajach mięsnych w ciągu 6,5 dnia. Kontrola jaj indyka i kaczki odbywa się po 8 dniach, a gęś – 1 dzień później.

Rozważmy szczegółowo proces kontroli. Jajko jest pochwycone po prawej stronie i przynoszone do otworu ovoscope. Obrót jest wzdłuż osi podłużnej. Jeśli jajo ma lekkie i jednolite tło, układ krążenia nie jest widoczny, a żółtko wygląda jak ciemne plamko w środku, a następnie jest niefermentowane. Dlatego należy je wyjąć z inkubatora.

Inna opcja jest możliwa. Kiedy jajo jest zapłodnione, ale płód zmarł w ciągu pierwszych 24 godzin. Wtedy ma prawie wszystkie znaki niepłuskane. Charakterystyczną cechą jest kształt zarodka – tu jest owalny. Zarodek sam w sobie jest nieco powiększony i ma ostre krawędzie. Jeśli śmierć nastąpiła po 3 dniach, wtedy wokół embrionu pojawi się pierścień krwi lub czerwony dziób zygzakowaty zlokalizowany w pobliżu komory powietrznej. Jeśli rozwój zarodka przebiega normalnie, to obserwuje się układ krążenia. Sam embrion nie będzie jednak widoczny. Teraz nadszedł czas, aby ustalić stopień rozwoju układu krążenia w zarodku.

Pozytywny rozwój

Dzięki doskonałemu rozwojowi embrionów, wszystkie łańcuchy naczyń krwionośnych są wyraźnie widoczne w jajku, pomimo tego, że nie jest jeszcze widoczny. Podczas trzęsienia można zobaczyć tylko cień embrionu. Obszar naczyń krwionośnych znajduje się w pobliżu ostrego końca, a kolor powłoki rozcieńczony jest różowym odcieniem.

Zadowolony rozwój

Tutaj naczynia krwionośne znajdują się tylko w centralnej części jajka, to jest powolnego rozwoju. Czasami można zobaczyć płód, ale nie całkowicie. Ale takie jaja nie są wykluczane z inkubatora, ponieważ tyle takich embrionów tworzy opóźnienie w ich rozwoju.

Negatywny rozwój

Zarodek ma słaby rozwój i znajduje się w pobliżu samej powłoki. Na zewnątrz, przypomina zwykły zyapyatuyu. Niewystarczające naczynia krwionośne obserwuje się tylko w niewielkiej części białka. Powłoka staje się blada i przezroczysta.

Druga inspekcja

Drugie gromadzenie jaj kurzych ma na celu określenie stanu allantonów. Jeśli dojdzie do prawidłowego rozwoju embrionów, obejmuje całą zawartość wewnątrz i zamyka się w spiczastym miejscu.

Przy słabym rozwoju, w ostrej części nie ma prześwitu, co wskazuje, że układ krążenia nie rozwija się. Jaja te są usuwane z inkubatora.

W przypadku słabego rozwoju, zdolność kreskowania młodych jest zmniejszona o połowę. Dlatego zaleca się wyodrębnianie jaj z inkubatora.

Trzecia inspekcja

Trzecie jajowisko jaj kurzych odbywa się tuż przed zaczepieniem. Tu określa się stopień gotowości wyjścia z zarodka. Najlepszym są jaja, które nie mają najmniejszego prześwitu w spiczastej części. To wskazuje, że embrion ma intensywny metabolizm i już osiągnął stan odstawienia. On całkowicie wykorzystał wewnętrzne białko. W jajku nastąpiło znaczne odparowanie wody, co zwiększyło komorę powietrzną.