494 Shares 4135 views

Pług: Opis, zastosowanie

ziemia dobrze zaorane jest kluczem do wysokiej wydajności. Dlatego do uprawy pól należy stosować wyłącznie sprzęt wysokiej jakości. W szczególności dotyczy to, oczywiście, pługi. Ich odmiany w tej chwili istnieją tylko trzy: obrotowy, pojedynczy kadłub i aktualne. Ten ostatni typ pozwala uprawiać glebę tak skutecznie, jak to możliwe, i dlatego stosowane częściej.


ogólny opis

Inna robocza pługa ten gatunek od innych modeli głównie na obecność podwójnych lustrzanych lemiesze. Podczas przetwarzania pól, z których jeden znajduje się bezpośrednio w glebie, a drugi – na wierzchu. Po ciągnika lemieszy poprzez odwrócenie układu hydraulicznego są zamienione. Wynikiem tego jest bardzo gładka bez orki bruzdy i grzbiety. Przy użyciu konwencjonalnych pług z pojedynczym lemiesz osiągnąć niemożliwe. W tym przypadku, podczas orki centrum pola między taśmami pojawiają podwójne grzbiety, a na obrzeżach – podwójne bruzdy. Zaorany ziemia stosując pług może być przyspiesza do 6-9 km / h.

Zalety urządzeń

Ponadto, przy zastosowaniu pług może wykonać dowolną wymaganą głębokość orki. Jego położenie jest regulowane przez zmianę support lemiesze wysokość koła.

Zaletami urządzenia, takie jak pług, jest również fakt, że orki z jego stosowania może być przeprowadzona w przyspieszonym tempie. ciągnik odwrócenie ciała roboczego tego typu na 180 stopni przeprowadzane łatwo i bez jakichkolwiek uderzeń. Osiąga się to dzięki konstrukcji pługa dwóch siłowników teleskopowych. Dobrze zabezpieczony i sprzęt od wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Uszkodzenie przewodów hydraulicznych, na przykład, jest to niemożliwe, ponieważ są one pokryte specjalną tuleją płótnie.

Przez pług do ciągnika jest mocowany w trzech punktach. Zapewnia to maksymalną sztywność. Dlatego jest pług bardzo sprawnie. To działa dobrze, gdy jest to możliwe, aby produkować z maksymalną zwrotność. Zalety pług można również wziąć pod uwagę:

 • łatwa regulacja wszystkich jednostek i mechanizmów;
 • Duża szerokość robocza gleby;
 • łatwość transportu po drogach publicznych;
 • Wysoki stopień odporności na zużycie mechanizmów roboczych.

cechy konstrukcyjne

Aktualny zawiasach obrotowe składają się z następujących elementów i mechanizmów:

 • Sztywna konstrukcja symetryczna;
 • Urządzenie obrót koła zębatego sektora tym, cylindrycznej przekładni i cylindra hydraulicznego;
 • Obudowa dysku przed każdym z nich zamontowany jest otvalchik ostrą krawędzią;
 • urządzenie zabezpieczające zapewniając vyglublenie ciał pracujących przy spotkaniu z przeszkodami;
 • hydraulicznie i koła nośne.

Szerokość tego rodzaju pługa, w każdym przypadku, może być ustawiony w czterech położeniach. – 33, 38, 44, 50 cm przy użyciu 5-9 obudowy sposób pług szerokość w zespole czasu może wynosić 5-9 metrów.

Rodzaje pługi

Różne rodzaje urządzeń, które mogą znajdować się na ramie i sekcji zasilania. Przy zakupie należy najpierw określić liczbę pakietów roboczych. Pług jest dobierana w zależności od ciągnika, na którym jest on powinien używać. Dla małej mocy techniki są bardziej odpowiedni model, składający się z 2-4 budynków. Dla dużych ciągników jest powszechnie używany, składa się z 10-12. Nowoczesne rolnicy często korzystają z urządzeń trzyczęściowy tego typu. Zawiasowo takie obrotowe może, na przykład, ciągniku MTZ 80/82 MTP 100/102 lub YUMZ-82. W ogólności, urządzenia do recyklingu może być stosowany do urządzeń zasilania od 80 do 200 l / s.

gdzie stosuje

Jak pługi, pracujących najczęściej stosowane do orki duże obszary lądowe. W tym przypadku, ich stosowanie może zwiększyć opłacalność produkcji ze względu na szybkość i jakość pracy produkowany. W dobrze zaoranej płaskiej powierzchni łatwo przenikać powietrze, wilgoć i pierwiastków śladowych w zapłodnieniu.

Najbardziej popularne pług 3 Blok może być używany w dziedzinach, nie jest zbyt zaśmiecony grubych korzeni roślin i kamieni. uprawy z wykorzystaniem takich modeli powinny być wykonywane gdzie głębokość orki powinna wynosić około 20-27 cm.

Najpopularniejsze marki

Najczęściej orać pola aktualnie używane pługi od producentów takich jak:

 • "Kverneland".
 • „Diament”.
 • Overum.

Najpopularniejszą marką tego sprzętu jest Lemken. Pług „Lemken” ma maksymalną pojemność i może bardzo szybko przekształcić nawet najbardziej wąskich pasków. Również te pługi są bardzo trwałe i mogą być stosowane w nowoczesnych ciągników o dużej mocy.

Istnieją cztery modele z serii „Lemken”:

 • "Juwel". Takie pługi są wyposażone w ramy chetyrehprofilnoy i układ sterowania prędkością TurnContro.
 • "VariOpal". Sprzęt ten wykazuje doskonałe rezultaty orki na krawędziach pola, rowy itp D.
 • "EvroOpal". Pługi model ten wyposażony jest w ochronę hydrauliczny niedopuszczalnych obciążeń.
 • "Tanzanite". Hybryda urządzenia typu może być stosowany w postaci kurtyny, jak i częściowo zamontowane pług.

W ten sposób, efektywność i szybkość orki – jest tym, co odróżnia ten typ urządzeń od innych odmian. Pługi nie dają jakość orki jako negocjacji. To tłumaczy ogromną popularność i zapotrzebowanie na tego typu urządzeń.