770 Shares 1313 views

Demodectic mange u psów, objawy i leczenie

Trądzik (roztocza podskórnie) – choroba pasożytnicza spowodowane roztocza Demodex canis. psy chorują rzadziej konie, choroba nie jest zaraźliwa dla ludzi. Czasami chory i koty, ale co do zasady, oni odzyskać siebie, bez leczenia (chociaż w niektórych przypadkach leczenie jest nadal konieczne. Ale koty nie mogą być traktowane z maściami, ponieważ lizać je i może być zatruty). Ten roztocza źle się uczyć, więc istnieją różne poglądy dzisiaj:

  1. choroba jest przenoszona z chorym kontakt psa i poprzez przedmioty higieny;
  2. choroba nie jest zakaźna (jak u zdrowych psów również roztocza ale w małych ilościach) i powstaje w wyniku słabej odporności, niedobór witamin i dziedzicznych przyczyn.

Częściej u młodych, krótkich włosach i rasowych psów. Niewłaściwe, niezrównoważona dieta również może powodować demodectic świerzb u psów. demodectic leczenie mange powinny towarzyszyć ulepszone odżywczych i witamin opatrunków.

objawy

Istnieje kilka form zniszczenia:

  1. Formularz łuszcząca przejawia wygląd łysiny, zwykle okrągłe, z lekkim zaczerwienieniem i łuszczących charakterystycznych strupy na brzegach. Towarzyszy ihoroznym zapach (zapach zgniłych wełna). Włosy wokół ogniska matowa i łamliwe;
  2. Forma pęcherzykowego z krost oczywiste, szczególnie zauważalne w żołądku, gdzie nie ma włosów;
  3. W ciężkich przypadkach choroba może przejść w postać uogólnioną, pies traci na wadze, może stać się całkowicie łysy. Chore grzebienie psów i zacisnąć zanieczyszczoną powierzchnię, dzięki którym istnieje zagrożenie sepsą.

Dla choroby podstawowej często przyłączają zakażeń grzybiczych. Często zdarza się, inne choroby zakaźne lub pasożytami prowokować też demodectic świerzb u psów. Demodectic leczenie mange, wtedy powinno być zrobione starannie, z chorobą zakaźną jest lepiej zarządzać funduszy zewnętrznych, nadają się również immunostymulujące i imunomodulyatory.

leczenie

Jak leczyć demodectic świerzb u psów? Zdarza się, że po obejrzeniu polulysuyu i galled psa, niektórzy „życzliwych” polecam właściciele, aby pozbyć się go (i jeśli jesteś bezdomny pies, lub po prostu strzelać), powołując się na fakt, że nie można wyleczyć, a to może zarażać ludzi. Wszystko to nie jest tak. Po pierwsze, jak wspomniano powyżej, podskórna pies kleszcz nie jest przenoszone na ludzi (u ludzi pasożytują inne roztocza swędzenie, psy, nie zarazić). Po drugie, w latach 50-tych ubiegłego wieku, kiedy to objawił nużycy u psów, leczenie, rzeczywiście, nie było udane. Ale od tamtej pory, nowe narzędzia zostały opracowane i techniki, a dziś jest całkowicie uleczalna choroba. Jeśli nie może być wymagane leczenie to małe łysiny w młodym, inaczej zdrowego psa (Juvenile demodectic mange u psów). Często niewielkie zmiany w tym wieku może przejść na własną rękę. Ale, mimo wszystko, lepiej jest terminowe odwołanie do weterynarza, ponieważ zaniedbane choroby trudne do wyleczenia (ale nie rozpaczaj, można pozbyć się za pomocą nowoczesnych środków jakiejkolwiek formie demodectic skórnego). Wskazane jest, aby dokonać analizy jak demodectic objawy mange można pomylić na przykład pozbawić lub alergie. Ma podobne objawy i inne choroby, grzybicy u psów.

Do leczenia za pomocą leków zawierających iwermektynę podskórnie lub doustnie (w jamie ustnej), ścisłym przestrzeganiu dozowanie masy zwierzęcia i postępując zgodnie z instrukcjami. Leki te, oprócz podskórnego roztocza zniszczyć i innych pasożytów zewnętrznych (pchły, kleszcze las, itd.), jak również wiele rodzajów robaków. Ponieważ leki te są bardzo toksyczne, pożądane jest, aby jednocześnie daje gepatoprotektory (w celu ochrony wątroby). Uwaga: nie można traktować iwermektyny ras psów collie, sheltie, bobtail i ich mieszańców. Do stosowania miejscowego, zawierających skuteczne środki Amit. Stosując je, pies najlepiej jest nosić kaganiec (nie lizały) przez 20 minut. Pomaga także maść „APITU” (zwłaszcza jeśli dołączył zakażenie grzybicze). Jeśli istnieje podejrzenie demodectic świerzbu u psów (nawet jeśli diagnoza nie jest rafinowany), leczenie można rozpocząć korzystanie z tej maści, jest dobrze łagodzi stany zapalne i praktycznie nieszkodliwe.

Dobry dodatkowo zastosować immunostymulator i witaminy. Na przykład, fosprenil, maksidin, gammavit (przepisują im zwykle łącznie), lub innych podobnych środków.